Good Humor Party Armenia

Armenia Good Humor Party Arsen Gevorgyan

Od teraz komplet archiwalnych informacji o Partii Dobrego Humoru na tej stronie

Ambasador PDH w Armenii

Rysownik Arsen Gevorgyan mieszkający w Erywaniu, rozpoczyna działalność Partii Dobrego Humoru w Armenii

Arsen Gevorgyan (DIZO) – tu foto urodził się w Erywaniu w 1971 roku. W 1995 r. ukończył wydział architektury na uniwersytecie w rodzinnym mieście, potem był grafikiem w magazynie Armeński Biznesmen. W roku 2005 został członkiem Stowarzyszenia Karykaturzystów Armeńskich. Brał udział  w międzynarodowych konkursach i wystawach (m.in. Włochy, Rosja, Francja, Chiny, Izrael, Bułgaria, Iran, Niemcy), stworzył ponad tysiąc rysunków. Niedawno zgłosił swoje rysunki do cyklu wystaw członków Partii Dobrego Humoru, które planujemy w 2011 i 2012 roku, a niedawno został ambasadorem PDH w swym kraju, Armenii.

Stolica Republiki Armenii Erywań, znana jest w Polsce m.in. z dowcipów o „Radiu Erewań”. Ich forma jest taka, że początek dowcipu to pytanie słuchacza, a puenta znajduje się na końcu odpowiedzi na to pytanie, udzielonej przez radio. Na przykład:

• Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody. Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

• Słuchacze pytają: Czy będzie wojna. Radio Erewań odpowiada: wojny nie będzie. Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie.

• Radio Erewań podaje: Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega chińskich towarzyszy, że jeśli incydent się powtórzy, na pola zostaną wysłane kombajny.

Dla uściślenia, w Erywaniu do nigdy nie było rozgłośni o nazwie „Radio Erewań”. W 1991 r. Armenia uzyskała niepodległość; wcześniej przez 71 lat była częścią Związku Radzieckiego, jako Armeńska SRR – po tym, jak w 1020 r. ZSRR rozpoczął okupację jej terytorium.

Co roku, w 1 kwietnia (w prima aprilis), w Erywaniu odbywają się doroczne imprezy rozrywkowe, w tym wystawy rysunku satyrycznego. Jednym z organizatorów tych wystaw jest Arsen Gevorgyan, który czynnie uczestniczy w tym, co się wtedy dzieje.

Właśnie wysłaliśmy do Erywania 20 legitymacji Partii Dobrego Humoru. Arsen Gevorgyan wkrótce rozpocznie partyjną działalność. Będziemy o niej informować.
2011-05-1

Nowi członkowie PDH w Armenii

Dzięki naszemu ambasadorowi w Armenii, legitymacje partyjne przyjęli armeńscy rysownicy satyryczni

Zabawa w wesołą partię, której składka członkowska wynosi trzy uśmiechy dziennie, wymyślona nad Wisłą, zyskuje kolejnych sympatyków w Armenii. Arsen Gevorgyan, armeński rysownik o pseudonimie „Dizo”, wkrótce po tym jak został ambasadorem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Armenii, otrzymał od nas pocztą 20 legitymacji. Część z nich jest już w rękach osób, które na to zasłużyły. Są to armeńscy rysownicy satyryczni, i mamy na to dowód – ich zdjęcia wraz z legitymacjami (nazwiska i linki do zdjęć poniżej).
– Aida Khachatryan
– Haroutiun Samuelian
– Levon Abrahamian
– Pavel  Djangirov
– Soukias Torosyan TOTO
– Vahram Baghdasaryan
– Vladimir Abroyan

Wkrótce kolejni armeńscy satyrycy trafią do partii. Nie zdziwimy się, jeśli pierwsze 20 legitymacji wkrótce zostanie rozdysponowanych, a Arsen Gevorgyan poprosi o przysłanie kolejnych.
2011-05-29

Erywań Yerevan Armenia Szczepan Sadurski

Erywań 2013. Szczepan Sadurski (Polska), Arsen Gevorgyan (Armenia), Michaił Zlatkovsky (Rosja) – rysownicy, członkowie PDH

Armenia. 76 członków PDH

Ambasador PDH w Armenii wręczył kolejne legitymacje partyjne

Arsen Gevorgyan, ambasador Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Armenii wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, aby osoby zasługujące na członkostwo, otrzymały legitymację najbardziej wesołej organizacji świata.

Taką kolejną okazją była wystawa fotograficzno-satyryczna „Freedom of Press: the Right to Know”, która miała miejsce trzeciego maja 20913 r. w centrum Erywania. Legitymacje PDH otrzymało od ambasadora Gevorgyana kilka kolejnych osób: rysownik Edik Boghosian, artystka Lilit Stepanian, artystka Marie Adamian, poeta Tatev Chakhchakhian oraz Dana Walrath – amerykańska artystka i literatka mieszkająca obecnie w Erywaniu.

W Armenii jest już 76. członków Partii Dobrego Humoru. To druga po Polakach, tak duża „reprezentacja” narodowa w partii, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie.

Przypomnijmy, że trzy tygodnie wcześniej w Erywaniu gościł szef partii Szczepan Sadurski. Satyryk był specjalnym gościem międzynarodowego konkursu satyrycznego „Sunny Dragon”, a przy okazji postawił tu 29. „wieżowiec” Partii Dobrego Humoru.
2013-05-04

Nagrodę PDH wręczono w Armenii

Arayik Ohanyan otrzymał honorowy Dyplom Partii Dobrego Humoru, jedną z nagród międzynarodowego konkursu satyry w Armenii

1 kwietnia 2014 r. (i bynajmniej nie jest to primaaprilisowy żart) w stolicy Armenii, Erywaniu, rozstrzygnięto drugą edycję międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego Sunny Dragon. Konkurs, którego tematem była Arka Noego, wygrał Vladimir Kazanevsky z Ukrainy, a jednym z laureatów został Polak, Henryk Cebula.

Honorowy Dyplom przyznała również Partia Dobrego Humoru (PDH). Otrzymał go za swój rysunek armeński artysta Arayik Ohanyan (ARZO), z rąk ambasadora PDH w Armenii, Arsena Gevorgyana.

Dodajmy, że na uroczystości wręczenia nagród i zarazem otwarcia pokonkursowej wystawy, był obecny m.in. ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Armenii, pan Zdzisław Raczyński.
2014-04-08

PDH w Armenii ma swoją stronę www

Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) na swoją stronę internetową także w Armenii

Fani humoru w Polsce dobrze znają adres: partia.dobryhumor.pl – czyli adres serwisu internetowego Partii Dobrego Humoru w języku polskim. Nie jest to jednak jedyna strona www na nasz temat. Bardzo aktywnym ambasadorem PDH jest Arsen Gevorgyan – satyryk mieszkający w stolicy Armenii, Erywaniu. Dotychczas wręczył legitymacje już 70. osobom mieszkającym w tym kraju, a od kilku miesięcy opiekuje się fanpejdżem PDH w Armenii na Facebooku oraz tworzy stronę internetową pdharmenia.jimdo.com.

Na tej stronie można przeczytać podstawowe informacje o PDH w języku rosyjskim i zobaczyć zdjęcia członków PDH z Armenii. Jest też kilkanaście newsów o działaniu PDH w Armenii (to w zasadzie linki do naszych materiałów w języku polskim, ale zainteresowani mogą je sobie przetłumaczyć). Niedawno trafiły tam także materiały fotograficzne o PDH i Armenii stworzone przez szefa partii Szczepana Sadurskiego, który w kwietniu odwiedził Armenię jako honorowy gość międzynarodowego festiwalu Sunny Dragon.
2013-05-18

Dobre wieści z Armenii

Kolejni obywatele Armenii otrzymali legitymacje Partii Dobrego Humoru, dzięki naszemu ambasadorowi w tym kraju, Arsenowi Gevorgyanowi

Jak tak dalej pójdzie, Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) będzie miała więcej członków w Armenii niż w Polsce. 😉 To efekt działań rysownika Arsena Georgyana mieszkającego w stolicy Armenii Erywaniu, który ma wielu znajomych wśród armeńskich satyryków. Już szykujemy do wysyłki kolejną porcję dwudziestu legitymacji.

Poniżej nazwiska kolejnych członków PDH:
• Harutyun Chalikyan – cartoonist
• Arayik Ohanyan (ARZO) – cartoonist
• David Khazanjian – cartoonist
• Samuel Abgaryan (ABG) – cartoonist
• Vahram Baghdasaryan – cartoonist
• Tsolak Kantegh (Ghandilyan) – cartoonist
• Arsen Torosyan – cartoonist
• Zaven Ohanyan – cartoonist
• Mariam Soghoyan – photographer

W ostatnich dniach ciekawe wieści a propos Partii Dobrego Humoru dopływają też do nas z Bułgarii. Napiszemy o tym wkrótce.
2011-06-05