dom parterowy

Dlaczego warto się zdecydować na dom parterowy?

Czas czytania:2 minut/y, 42 sekund/y

Parterowy, a może piętrowy? Z ogródkiem pełnym kolorowych kwiatów czy może z równo przystrzyżonym trawnikiem? Jaki powinien być ten jeden, jedyny wymarzony dom? Odpowiedzi na te pytania będzie z pewnością tyle, ile osób, którym się je zada. Każdy ma odmienny gust, jednak warto sprawdzić, jakie zalety ma dom parterowy.

1.   Dom parterowy czy piętrowy?
2.   Dlaczego dom parterowy to dobry pomysł?
3.   Domy parterowe projekty, które chwytają za serce
4.   Dom z katalogu vs projekt indywidualny

Kluczową sprawą jest wybór odpowiedniego projektu. W biurach projektowych można znaleźć grube katalogi zawierające różnorodne propozycje domów o wszelkich kształtach i rozmiarach. Coraz więcej osób wybiera domy parterowe, głównie ze względu na ich niezaprzeczalną funkcjonalność.

Dom parterowy czy piętrowy?

Decyzja o wyborze optymalnego projektu nigdy nie jest łatwa. Domy piętrowe i domy parterowe projekty dostępne w biurach nieruchomości uwzględniają różne opcje. Przy podejmowaniu decyzji warto zwrócić uwagę na czynniki zewnętrzne, takie jak wielkość oraz kształt działki, na której ma stanąć wymarzona nieruchomość, jak i czynniki wewnętrzne, do których zaliczają się osobiste preferencje dotyczące wyglądu domu. Jeszcze do niedawna znaczna większość inwestorów wybierała domy piętrowe. Takie rozwiązanie pozwala na to, aby na stosunkowo niewielkiej działce móc postawić dom o sporej kubaturze. W ostatnich latach modne stają się jednak domy parterowe.

Dlaczego dom parterowy, to dobry pomysł?

Co sprawia, że domy parterowe cieszą się obecnie tak dużą popularnością, a ich projekty rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki? Ogromną rolę z pewnością odgrywa funkcjonalność cechująca jednokondygnacyjną konstrukcję. W takim domu brak jest schodów na piętro, wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji i taki układ znacznie ułatwia poruszanie się, zwłaszcza osobom, które cierpią na schorzenia narządu ruchu. Jednak w błędzie jest ten, kto myśli, że jest to rozwiązanie tylko na stare lata. Dom parterowy doskonale sprawdzi się także w przypadku rodzin z małymi dziećmi – nie trzeba się martwić o to, aby montować dodatkowe zabezpieczenia na schodach, bo ich po prostu nie ma.

Domy parterowe projekty, które chwytają za serce

Ostateczny wybór projektu powinien być poprzedzony dokładną analizą własnych preferencji oraz możliwości finansowych czy przestrzennych. Niekiedy jest tak, że jakiś projekt dosłownie chwyci za serce, jednak jego realizacja w konkretnym terenie jest niemożliwa, choćby ze względu na nieustawność działki. Wówczas warto przemyśleć, czy projekt domu wykonany na zamówienie nie będzie lepszym pomysłem. Owszem, przy takim rozwiązaniu trzeba się liczyć z większymi kosztami. Jednak ma też ono sporo plusów.

Dom z katalogu vs projekt indywidualny

W przypadku, gdy działka jest duża i znajduje się na płaskim i równym terenie, to nie powinno być większego problemu z tym, aby spośród gotowych projektów wybrać taki, który będzie najbardziej zbliżony do wymarzonego ideału. Sytuacja może się jednak skomplikować, gdy komuś zależy na konkretnych rozwiązaniach, albo gdy teren przewidziany pod inwestycję jest bardzo nieustawny, na przykład jest on wyjątkowo wąski. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie projekt indywidualny, skrojony na miarę potrzeb klienta. Wówczas można zgłosić architektowi wszystkie swoje pomysły, a on w ramach możliwości z pewnością postara się je uwzględnić w realizowanym projekcie. Koszt będzie nieco większy, jednak większa będzie też satysfakcja z tego, iż wybudowany dom będzie zgodny z oczekiwaniami jego przyszłych mieszkańców.

https://www.ext***om.pl/projekty-domow-parterowych
Link zdjęty 18.5.22, dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt.

krowy ciekawostki o krowach krowa mleko Poprzedni post Nie całkiem poważne teksty ze słowem: krowa
Tbilisi ciekawostki atrakcje Gruzja stolica miasto Następny post Tbilisi, stolica Gruzji – ciekawostki