ilustracje prasowe gazety prasa Dziennik Zachodni

Czy warto czytać gazety?

Czas czytania:2 minut/y, 44 sekund/y

Prenumerata elektroniczna prasy – wydanie elektroniczne

Widok kobiet i mężczyzn, którzy przy porannej kawie, w autobusie lub metrze, czekając na klienta lub do lekarza, czytają gazetę, jest współcześnie raczej zjawiskiem rzadkim. Większość z nas korzysta z urządzeń mobilnych. Jak wielu spośród użytkowników tej technologii zagłębia się w lekturę dzienników albo magazynów?

Zapewne jedynie ułamek. Czy jednak są to dobre zmiany? Czy nie tracimy, rezygnując z gazet? Jakie są wady, a jakie zalety wydań elektronicznych? Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, bazując na przykładzie Dziennik Zachodni.

1. Wydanie papierowe gazety z pewnością jest bardziej tradycyjne. Przeciwnicy mówią o marnowaniu papieru, wycince drzew oraz śmieciach. Oczywiście sporo w tym racji. Pamiętajmy jednak, że stare gazety można zutylizować lub ponownie wykorzystać. Internet pełen jest pomysłów na to, jak z wykorzystaniem starych wydawnictw tworzyć między innymi świąteczne dekoracje, szkolne projekty (znany z amerykańskich filmów i seriali “wybuchający wulkan”), doniczki czy ozdoby. Dodatkowo gazety nadają się do pakowania delikatnych przedmiotów, można nimi też wyłożyć szafki czy półki, aby się nie brudziły (np. Szafkę na buty). Dla chcącego nic trudnego! Jeśli jednak nie mamy uzdolnień plastycznych, dobro planety leży nam na sercu, a mimo to chcemy by na bieżąco – wybierzmy wydanie elektroniczne.

2. Wydania elektroniczne są obecnie dostępne dla niemal wszystkich tytułów. Oczywiście w tym przypadku nie doświadczymy takich przyjemności jak powąchanie świeżego druku, ale zapewnimy sobie komfort innego rodzaju. Na jednym urządzeniu możemy mieć dostęp do kilku wydawnictw, w zależności od naszych zainteresowań. Dzięki temu mamy wszystko zawsze pod ręką i, o ile nie rozładuje nam się bateria, w każdej wolnej chwili możemy zagłębić się w dowolny artykuł. Dziennik Zachodni prowadzi prenumeratę online, dzięki której zyskujemy dostęp do pełnej treści artykułów, a prezentowane materiały są lepszej jakości.

3. Jeśli zapytacie po co w ogóle czytać gazety, spieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim po to, aby być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje na świecie. Nie warto się ograniczać. Gdy uzyskamy wiedzę z wielu dziedzin, lepiej będziemy rozumieć, co się dzieje dookoła nas. Nie damy się zakrzyczeć w dyskusji, będziemy bardziej aktywnymi członkami społeczeństwa, świadomymi i obeznanymi.

4. Czy uzyskanie prenumeraty jest czasochłonne i drogie? Ależ skąd! Zazwyczaj przy zakupie prenumeraty oszczędzamy pieniądze, a także czas – nie musimy wychodzić do sklepu po najnowsze wydanie, wystarczy, że włączymy telefon, tablet, czy komputer. Zaś sam proces jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, wybrać interesujący nas tytuł, np. Dziennik Zachodni, po czym dokonać płatności. Wtedy otrzymujemy kod, dzięki któremu zyskujemy dostęp do pełnej wersji gazety. Szybko i sprawnie!

5. Większość gazet, w tym Dziennik Zachodni, układa swoje treści względem tematyki. W wydaniu elektronicznym szybko wyszukamy interesujące nas newsy. Działy zazwyczaj mają jasno brzmiące nazwy, dotyczące wiadomości z Polski i ze świata, ekonomii, sportu, kultury, polityki. Dzięki temu uzyskamy kompleksową wiedzę o otaczającym nas świecie.

Jeśli zdecydujemy się na zakup prenumeraty, warto zapoznać się z ofertą Ruchu. Wszyscy znamy ich charakterystyczne logo. Nic dziwnego, jest to firma z długoletnią tradycją, która dba o to, aby Polacy mieli dobry dostęp do wszelkiego rodzaju prasy. Idąc z duchem czasu udostępniła nam opcję zakupu prenumeraty na wszystkie swoje wydawnictwa. Wejdźmy zatem na stronę prenumerata.ruch.com.pl i wybierzmy idealną opcję dla siebie.

Wydanie elektroniczne – link zdjęty 22.03.2021. Dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci przedłużenia, prosimy o kontakt.
https://prenume*ata.ruch.com.pal/prenumerata-dziennik-zachodni

choroby ciekawostki o chorobach Poprzedni post 10 najgroźniejszych chorób w historii
brama torii ciekawostki Japonia Fuji Inari Kioto Następny post Japonia. Co to jest torii?