Pu-erh – co to takiego?

czerwona herbata

Pu-erh to nic innego jak gatunek herbaty, który w Polsce mylnie zaliczany jest do herbat czerwonych. Znany jest również jako herbata ciemna. W Chinach natomiast pu-erh nazywana jest herbatą czarną, gdyż Chińczycy dzielą herbaty według koloru naparu, a nie suszu.

Herbata skutecznie wspomaga w odchudzaniu, systematycznie spożywana obniży poziom cholesterolu we krwi i ochroni zęby przed próchnicą. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości przypisuje się herbacie pu-erh oraz dlaczego warto ją pić.

Czerwona herbata – skąd pochodzi?

Herbata pu-erh produkowana jest w południowo-wschodnich Chinach. Należy do herbat fermentowanych, jednak w odróżnieniu od innych gatunków czerwonej herbaty, pu-erh po procesie fermentacji musi jeszcze przez odpowiednio długi czas dojrzewać we właściwych ku temu warunkach. Ciekawostką jest, że niektóre herbaty leżakują nawet po 50 lat, dzięki czemu nabierają wyśmienitego smaku i aromatu. Cena takich herbat jednak nie należy do najniższych.

W jaki sposób czerwona herbata wpływa na odchudzanie?

W większości przypadków herbata pu-erh w pierwszej kolejności jest kojarzona z tym, że jest niezwykle pomocna podczas procesu odchudzania. Obfituje w enzymy i polifenole, którym przypisuje się odchudzające właściwości. Zadaniem tych drugich jest regulacja wydzielania żółci, a także ułatwienie procesu trawienia.

Co prawda herbata ta wspomaga trawienie i spalanie tłuszczu, jednak samo jej picie nie wystarczy, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. W dążeniu do upragnionego celu pomoże ci odpowiednio zbilansowana dieta oraz ćwiczenia, co w połączeniu z systematycznym spożywaniem pu-erh pozwoli w mgnieniu oka zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się tłuszczu.

Pu-Erh skuteczny w walce z przeziębieniem

Warto też wspomnieć, że po gatunek herbaty pu-erh opłaca się sięgnąć szczególnie zimą, kiedy to panuje okres wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienia. Zawarta w herbacie mieszanina składników polifenolowych skutecznie zwalcza bakterie i wirusy, dlatego też może być ona stosowana do przeciwdziałania, jak również wspomagającego leczenia chorób infekcyjnych. Pu erh jest zatem świetną alternatywą dla herbaty czarnej. Ponadto wykazuje wysoką skuteczność w walce z biegunką czy dającym się we znaki stanem zapalnym śluzówki jamy ustnej oraz dziąseł. Poza tym niecodzienny, lekko ziemisty smak czerwonej herbaty sprawia, że warto ją pić dla samych walorów smakowych.

Zobacz też: 
> Kawa po turecku
> Zielona herbata
> Earl grey

Link usunięty 30 kwietnia 2020. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, prosimy o kontakt.
https://www.czajo*nia.pl