5 najlepiej zarabiających polskich piłkarzy

polscy piłkarze Chełm boisko szkoła mural Roberta Lewandowskiego

polscy piłkarze

Od dawana wiadomo, że piłkarz to jeden z najlepiej wynagradzanych zawodów świata. Zarobki najlepszych zawodników piłki nożnej sięgają dziesiątek milionów dolarów za jeden sezon gry. Poza tym mają również miejsce indywidualne kontrakty reklamowe. W tym artykule sprawdzimy, jak na tym tle wypadają piłkarze z Polski.

Zanim przejdziemy do listy najwięcej zarabiających piłkarzy z RP, warto zaznaczyć, że zakłady na tych sportowców i drużyny piłkarskie można obstawiać w serwisach wiarygodnych bukmacherów. Warto wybierać operatorów, oferujących typerom specjalne nagrody dedykowane piłce nożnej. Bukmacher bez depozytu to również dobra opcja, zwłaszcza dla początkującego typera.

Lista pięciu najlepiej zarabiających graczy z RP:

  1. Robert Lewandowski zarabia 22 miliony euro.
  2. Wojciech Szczęsny zarabia 7 miliony euro.
  3. Piotr Zieliński zarabia 5,5 miliony euro.
  4. Arkadiusz Milik zarabia 5 miliony euro.
  5. Łukasz Fabiański zarabia 3,5 miliony euro.

Jak widać, że najlepiej zarabiającym polskim zawodnikiem piłkarskim jest Robert Lewandowski. Co istotne, sumy dokładnych zarobków Lewandowskiego, które opiszemy za chwilę, są zarobki następnych w hierarchii “bogactwa” piłkarzy z RP. Obstawianie piłki nożnej szczyci się dziś sporą popularnością w naszym kraju. Dlatego informacje o życiu prywatnym, w tym też o zarobkach piłkarzy, jest tak interesująca dla polskich i zagranicznych typerów i fanom tej dyscypliny sportowej.

Robert Lewandowski

Ponad 22 mln euro zarabia Robert Lewandowski za jeden sezon gry dla zespołu Bayernu Monachium. To najwyższe dochody wśród piłkarzy z Polski i tym samym piłkarz deklasuje jakąkolwiek konkurencję. W przeliczeniu na złote “Lewy” może liczyć na ok. 100 mln PLN za każdy sezon rozegrany w niemieckim zespole. Możemy typować Liga Mistrzów zakłady i zobaczyć tego piłkarza w akcji. W ten sposób przekonamy się, że naprawdę zasługuje on na tak duże dochody.

Wojciech Szczęsny

Golkiper ekipy Juventus o imieniu Wojciech Szczęsny otrzymuje ponad trzy razy niższe dochody niż Robert Lewandowski. W przypadku Szczęsnego chodzi o kwotę w wysokości siedmiu mln euro za jeden sezon. W przeliczeniu na złote daje to ok. 32 mln PLN. W 2019 r. tygodnik pod nazwą Wprost szacował majątek Szczęsnego na 74 mln PLN. Pozwoliło mu to przed czterdziestym rokiem życia wejść do rankingu najbogatszych Polaków.

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających polskich graczy piłkarskich. Na konto Piotra Zielińskiego każdego sezonu wpływa ok. 5,5 mln euro. W przeliczeniu na złotówki daje to ponad 25 mln PLN. Tak wysokie dochody Zieliński zagwarantował przedłużeniem umowy z klubem SSC Napoli. Jeśli chcemy obstawiać zakłady na tego piłkarza i jego drużynę, warto sprawdzić typy na dziś piłka nożna, które można znaleźć na stronach wiarygodnych bukmacherów.

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik ma zarobki w wysokości pięć mln EUR za jeden sezon gry. Takie dochody piłkarz zagwarantował siebie nie tak dawno przenosząc się z klubu SSC Napoli do klubu Olympique Marsylia. W przeliczeniu na złote wychodzi blisko 23 mln złotych na rok. Co ciekawe, wysokość zarobków piłkarza nie jest uzależniona od tego faktu, czy on gra, czy leczy kontuzje, co zdarza mu się bardzo często. 

Łukasz Fabiański

Drugi bramkarz w rankingu najwyższej zarabiających piłkarzy z Polski to Łukasz Fabiański, który poinformował o zakończeniu swojej kariery w reprezentacji naszego kraju. Jednak gracz nie powiedział jeszcze swojego ostatecznego słowa w klubie West Ham United. “Fabian” w Premier League otrzymuje zarobki ok. 3,5 mln EUR za jeden sezon w ekipie “Młotów”. Jest to ok. 16 mln PLN. Renomowani bukmacherzy w Polsce oferują fanom tego gracza wiele różnych typów zakładów na Premier League i inne wydarzenia piłkarskie.

1144 / zawsz / polscy piłkarze