Elvis Presley i Freddie Mercury w partii

kabaret Formacja Chatelet Adam Małczyk Partia Dobrego Humoru

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Formacja Chatelet w partii

Członkowie Formacji Chatelet po kilkunastu latach na scenie, poczuli w sobie odpowiedzialność obywatelską. Wstąpili do Partii Dobrego Humoru

Partia Dobrego Humoru zyskała niedawno kolejnych członków. I to jakich! Są to w kolejności alfabetycznej (ale od końca): Michał Pałubski, Adam Małczyk i Adam Grzanka – czyli członkowie Formacji Chatelet. Jak widać na zdjęciach, wcale się z tym nie kryją. I słusznie. Składkę członkowską wynoszącą trzy uśmiechy dziennie od lat spłacają z nawiązką, jeszcze zanim wstąpili do najsłynniejszej partii świata 😉

Krakowski kabaret Formacja Chatelet występuje od 1996 roku. Zwycięzcy PAKI (Grand Prix 1997), zdobywcy pierwszej nagrody na XIX Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry (1998), pierwszej nagrody Mulatki (Ełk, 1998) i szeregu innych nagród. Są dobrymi znajomi tych, którzy płacą abonament RTV, albo nie płacą, ale mają telewizor na chodzie.

Na zdjęciu powyżej: komicy z Formacji Chatelet z właściwą powagą prezentują swoje legitymacje.
2010-04-20

Presley i Freddie Mercury w partii

Elvis Presley, Angelina Jolie, Freddie Mercury, Cezary Pazura – to kolejne sobowtóry w Partii Dobrego Humoru

Podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Sobowtórów w Lublinie w 2003 roku, kiedy to szef Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski był jednym z jurorów, wielu obecnych na imprezie sobowtórów otrzymało legitymacje PDH. Niedawno nadarzyła się kolejna okazja – impreza z sobowtórami w Warszawie, na której był także Sadurski. Legitymacje Partii Dobrego Humoru otrzymali:
• Freddie Mercury (Mirosław Elimer)
• Elvis Presley (Ryszard Peszko)
• Angelina Jolie (Monika Fijałkowska)
• Cezary Pazura (Leszek Blautenberg)
Legitymacje otrzymała również aktorka Elżbieta Jędrzejewska.

Przypominamy: składka członkowska, to 3 uśmiechy dziennie.
2010-02-08

Partia Dobrego Humoru w Zielonej Górze

Rysownicy z Ukrainy i Czech oraz organizatorzy cyklu międzynarodowych konkursów rysunku satyrycznego w Zielonej Górze wstąpili do Partii Dobrego Humoru

Posiedzenie jury międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego „Muzeum”, które miało miejsce na początku lipca 2010 r. w Zielonej Górze (w którym uczestniczył przewodniczący PDH Szczepan Sadurski), stało się okazją do powiększenia szeregów partii.

Legitymacje otrzymali:
• Břetislav Kovařík – rysownik z Czech, Prezes ČUK (České Unie Karikaturistů) – stowarzyszenia czeskich karykaturzystów.
• Konstantin Kazanchev – rysownik z Ukrainy, przewodniczący stowarzyszenia karykaturzystów ukraińskich.
• Ryszard Błażyński – organizator cyklu konkursów rysunku satyrycznego, prezes stowarzyszenia Debiut, Zielona Góra.
• Alicja Błażyńska – jego żona, członkini stowarzyszenia Debiut, miłośnik rysunku satyrycznego.
• Krzysztof Rutkowski – radiowiec, satyryk. Krzewi humor i satyrę w Radiu Zachód, z siedzibą w Zielonej Górze.
• Kazimierz Wysocki – rysownik z Zielonej Góry.
• Igor Myszkiewicz – rysownik, grafik z Zielonej Góry.
• Tadeusz Kalinowski – fotograf, stowarzyszenie Debiut.

Przypominamy: legitymacja Partii Dobrego Humoru to znak, że jej właściciel to osoba z dużym poczuciem humoru. Składka członkowska: tylko 3 uśmiechy dziennie.
2010-07-04

Partia Dobrego Humoru wkroczyła do Śremu

Uczestnicy satyrycznej imprezy Śrem się śmieje, burmistrz oraz VIP-y Śremu otrzymali legitymacje Partii Dobrego Humoru

10 kwietnia 20101 r. w Gajówce Zbrudzewo koło Śremu (woj. wielkopolskie) odbyła się VI edycja Satyrykonu Śrem się śmieje, zatytułowana tym razem „No i bajka”. Wśród szeregu atrakcji tej satyrycznej imprezy, była możliwość wstąpienia w szeregi Partii Dobrego Humoru. Jej przewodniczący, satyryk Szczepan Sadurski wręczył legitymacje PDH wszystkim uczestnikom prezentującym swoje satyryczne utwory na scenie, a także przedstawicielom lokalnej władzy i części sponsorów imprezy.

• Uczestnicy Satyrykonu w PDH: Barbara Waligóra, Teodor Tomczyk, Śremek Warciak, Łucja Staszak, Henryka Socha, Adam Łagoda, Joanna Lipińska, Krystyka Krajewska, Bożena Grzembowska, Monika Dudziak, Urszula Ciesielska, Mieczysław Cichowski.

• Lokalne VIP-y w PDH: Adam Lewandowski – burmistrz Śremu, Gabriela Wasilewska – przewodnicząca Rady Powiatu Śrem, Hieronim Urbanek – wiceburmistrz Kórnika, Paweł Szymanderski – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Andrzej Szczepaniak – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Rafał Wachowiak – prezes spółki Śremski Sport, Jan Zalewski – red. nacz. Tygodnika Ziemi Śremskiej, Jerzy Kondras – dyrektor Biblioteki Publicznej.

• Sponsorzy (i nie tylko) w PDH: Małgorzata i Roman Wiśniewscy, Jolanta Andrzejewska, Andrzej Kaczmarek, Bogusław Klaczyk, Józef Mieloch.
2010-04-14

Wójt Tryńczy w Partii Dobrego Humoru

Chciałbym, żeby nasza partia opanowała całe Podkarpacie. A nawet cały kraj – powiedział Ryszard Jędruch, nowy członek PDH

Jak już informowaliśmy, 15 marca 2010 r. w Tryńczy (woj. podkarpackie) została otwarta pokonkursowa wystawa rysunku satyrycznego XII Ogólnopolskiego Turnieju Satyry „O Złotą Szpilę”. – tu link. Uroczystość miała miejsce w Galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy. Był na niej m.in. Ryszard Jędruch, wójt gminy, prywatnie miłośnik satyry i humoru, czemu daje wyraz m.in. wspierając działalność Galerii „Pod Aniołem”.

Z inicjatywy artysty Henryka Cebuli, członka Partii Dobrego Humoru od jej samego początku, legitymacja z numerem 2199 trafiła z siedziby władz PDH w Warszawie w ręce wójta Ryszarda Jędrucha, co widzimy na zdjęciu powyżej. Malutkim zdjęciu, bo był problem techniczny, ale najważniejsze, że ta uroczysta chwila została uwieczniona.

– Jestem dumny z moich partyjnych towarzyszy. Chciałbym, żeby nasza partia opanowała całe Podkarpacie. A nawet cały kraj – powiedział Ryszard Jędruch.
2010-03-16

W Iranie o Partii Dobrego Humoru

Tabriz Cartoons – irański serwis internetowy dla rysowników satyrycznych, poinformował o Partii Dobrego Humoru

Kilka lat temu, w roku 2003, o Partii Dobrego Humoru, przy okazji wywiadu [tu jedna ze stron] z jej szefem Szczepanem Sadurskim, napisało w języku farsi irańskie czasopismo satyryczne Tanz-O-Caricature. W jednym z kolejnych numerów tego czasopisma ukazała się kolejna, krótka informacja, którą zilustrowano logotypem PDH.

Niedawno twórcy internetowego serwisu Tabriz Cartoons, którego użytkownikami są głównie irańscy rysownicy satyryczni, umieścili na jednej z podstron informację o PDH, cytując fragment naszej angielskojęzycznej strony informacyjnej. Tym bardziej miłe, bo sami znaleźli na Sadurski.com tę informację i uznali, że jest warta rozpowszechnienia.

Przy okazji informujemy, że klika legitymacji PDH trafiło jakiś czas temu do Iranu, właśnie do irańskich rysowników.
2009-12-20

Nasza partia rośnie

Przedstawiciele władz Wejherowa oraz Lęborka z uśmiechem na ustach przyjęli legitymacje Partii Dobrego Humoru

Imprezy o zabarwieniu satyrycznym, z udziałem satyryków – to chyba najlepsze miejsca do powiększenia szeregów naszej partii. Wie o tym satyryk Tadeusz Buraczewski, obecny w Partii Dobrego Humoru od jej zarania. A ponieważ regularnie warszawska „centrala” partii zaopatruje go w kolejne legitymacje, Tadeusz działa.

Na przykład był niedawno na dwóch ciekawych imprezach. W Wejherowie legitymację PDH z numerem 2278 otrzymał vice-prezydent Wejherowa Bogdan Tokłowicz. Wkrótce potem w Lęborku Tadeusz odbierał nagrodę zdobytą podczas XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego (w kategorii Telewizja), ufundowaną przez Burmistrza Lęborka Włodzimierza Klatę. I na scenie odwdzięczył mu się legitymacją PDH numer 2276. Dotarło do nas zdjęcie wykonane w tym momencie, niestety kiepskiej jakości.
2009-12-01

PDH w Niemodlinie

Podczas Gali Międzynarodowego Konkursu Satyrycznego Karpik 2009 Partia Dobrego Humoru powiększyła swe szeregi

13 listopada 2009 r. w Niemodlinie, podczas Gali Międzynarodowego Konkursu Satyrycznego Karpik 2009, Partia Dobrego Humoru powiększyła się o kolejnych członków. Legitymacje otrzymali:

• Mirosław Stankiewicz – Burmistrz Niemodlina
• Bartłomiej Kostrzewa – vice-Burmistrz Niemodlina
• Jiri Vogel – Starosta miasta Stity, Czechy
• Henryk Lakwa – Starosta Opolski
• Jan Oleksa – Przewodniczący Rady Miejskiej w Niemodlinie
• Mariusz Jarzombek – dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej”
• Jerzy Pietraszko – dziennikarz redakcji „Nowiny Nyskie”
• Zdzisława Bartków – sekretarz Urzędu Miejskiego w Niemodlinie
• Maria Bandrowska – sekretarka Ośrodka Kultury w Niemodlinie
• Alicja Domalewska – skarbnik Urzędu Miejskiego w Niemodlinie

Funkcję „osoby wprowadzającej” pełnił satyryk Michał Graczyk – współtwórca Karpika, w Partii Dobrego Humoru od jej początku.

To nie pierwsza edycja tej imprezy, podczas której wręczono legitymacje Partii Dobrego Humoru. Wesołej partii, której składka członkowska wynosi trzy uśmiechy dziennie.
2009-11-18

PDH ma Ministra Spraw Wojskowych

Andrzej Monastyrski, satyryk z Warszawy zaproponował, że chce zostać Ministrem Spraw Wojskowych w gabinecie cieni Partii Dobrego Humoru. I jeszcze to uzasadnił

Do naczalstwa Partii Dobrego Humoru zgłosił się Andrzej Monastyrski, satyryk z Warszawy i zaproponował objęcie stanowiska Ministra Spraw Wojskowych w gabinecie cieni naszej partii.

Stanowisko w jego przypadku absolutnie nieprzypadkowe, gdyż ukończył bez większego trudu szkołę podoficerską 57 pp 18 Dywizji Piechoty, uzyskując awans do stopnia kaprala, który to stopień zawsze cenił sobie najwyżej. Potem przyszły kolejne awanse, do stopnia pułkownika włącznie. Podczas swej wieloletniej służby opublikował, m.in. pod pseudonimami: sierż. Euzebiusz Drzazga i kpt. Apolinary Zadra setki felietonów ośmieszających różne bzdurne sytuacje i zjawiska, których i w armii nie brakowało, wzbudzając mieszane uczucia swych przełożonych. Raz nawet za kąśliwy felieton stał na dywaniku w progach wysokiego szczebla. Obecnie, już w stanie spoczynku, para się głównie satyrą. Pisze fraszki (stworzył ich blisko 12 tysięcy, w tym ok. 3 tysięcy opublikowanych), epigramy, epitafia, limeryki i złote myśli.

Poniżej jego ministerialne ekspose – gdyby ktoś pytał, czy Monastyrski na zaproponowane przez siebie stanowisko się nadaje. Naszym zdaniem TAK – więc niniejszym ogłaszamy, że stanowisko Ministra Spraw Wojskowych od teraz należy do niego!

Wojskowe aforyzmy   
• Wojskowemu też potrzebna jest cywilna odwaga.
• Żołnierz żołnierzowi bratem. Nawet temu w spódnicy.
• Paląc za sobą wszystkie mosty pozostaw chociaż małą kładkę.
• Bacz, by kuloodporna kamizelka nie schłodziła ci serca.
• Baba – kapral w domu postawi na baczność i generała.
• Amunicja jest po to, żebyś miał co oszczędzać.
• Daj poświęcić swój czołg, może nie najedzie na minę.
• Każdy dzień zbliża cię do końca służby.
• Ślepe strzelanie nie polega na zamykaniu oczu.
• Każdy wyższy przełożony posiada patent na wyższe racje.

Fraszki na baczność
Motto
W wojsku – by rzeczywistość była zgodna z planem –
Trzeba ją uzgodnić z księdzem kapelanem.

Nie marnuj
Nie marnuj amunicji
Dla straconej pozycji.

Na sapera
Saper ceni tę dziewczynę,
Która nie wsadzi go na minę.

Gratka
Dla satyryka to jest doskonała gratka:
Już co setny żołnierz chodzi w koloratkach!

Lotnik i automobilistka
Miał być romans bardzo długi,
Lecz historia krótko trwała:
Zanim zdążył ją przelecieć –
Ona już go przejechała…

Nawet
Jeśli odpowiedni cel –
Nawet z grubej rury strzel!

Handlarzowi bronią
Chcesz broń sprzedać? No to sprzedaj,
Ale przyłapać się nie daj.

Zamiast
Coś się w naszym wojsku poplątało krzynkę:
Zamiast na manewry – poszło na pielgrzymkę…

Płatnik
To jest płatnik wojskowy, bardzo rozgarnięty:
Z wojskowej kasy płaci własne alimenty.

Profos
Profos aresztu dałby za to wiele,
By się dziewczynami zapełniły cele.

Nie wystarczy
Chcąc uzyskać myśli polot
Nie wystarczy wsiąść w samolot.
2009-11-02