Wesoły Wieżowiec na Węgrzech

wesoły wieżowiec PDH Happy Skyscraper Good Humor Party Partia Dobrego Humoru

Wesoły Wieżowiec podróżuje po świecie. Oto archiwalne informacje o jego podróżach po Węgrzech

Najmniejszy wieżowiec w Budapeszcie

Stolica Węgier powitała wesoły wieżowiec Partii Dobrego Humoru. W jakie miejsca trafił?

Nie tylko Polacy bawią się w fotografowanie Wesołego Wieżowca w różnych miejscach świata. Angelika Gulyás, Węgierka z Budapesztu przesłała nam zrobione 15 kwietnia zdjęcia „wieżowca”, jaki postawiła w Budapeszcie i Szentendre. Już wysłaliśmy do niej legitymację Partii Dobrego Humoru.

Na zdjęciach obok „wieżowca” PDH w Budapeszcie, widać: zamek, węgierski parlament, Matthias Church (Kościół Macieja), hotel Intercontinental, jedną z kamienic i panoramę miasta. Zdjęcia zrobiła też w Szentedre, pod Budapesztem.

26-tysięczne Szentedre leży nad Dunajem, 20 kilometrów na północ od Budapesztu. Jedną z atrakcji miasteczka jest największy w kraju, założony w 1967 roku skansen – Muzeum Wsi Szentendre (Szabadságforrás utca). Znajdują się w nim budynki z różnych stron Węgier: 80 domów, 3 kościoły i 200 budynków gospodarczych.
2013-04-16

Węgry. Wesoły Wieżowiec nad Balatonem

Wielkie węgierskie jezioro przywitało podróżujący wieżowiec Partii Dobrego Humoru.

Węgierka Angelika Gulyás, członkini Partii Dobrego Humoru, wraz z Wesołym Wieżowcem wybrała się nad Balaton. Jest to największe jezioro w Europie Środkowej, znajdujące się 80 kilometrów od stolicy Węgier, Budapesztu. Jezioro ma 77 kilometrów długości 4 do 14 kilometrów szerokości. Jezioro z pięknymi plażami (a w zasadzie okoliczne miejscowości) to ważny ośrodek turystyczny, w którym wypoczywają nie tylko Węgrzy.

Kilka z miejscowości znajdujących się nad Balatonem, właśnie odwiedził Wesoły Wieżowiec. Został uwieczony na zdjęciach zrobionych w Balatonfüred, Tihany, Zamárdi, Scopak i Alsóörs.

Na zdjęciach: Wesoły Wieżowiec na statku płynącym do Siófok, w Csopak, w Balatonfüred i w Zamárdi
2013-07-02

Wieżowiec na górze Kekes

Wesoły Wieżowiec PDH odwiedził najwyższy szczyt Węgier, górę Kekes.

Podróżujący po świecie symbol uśmiechu – czyli wieżowiec Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) pływał już po wodach, latał w powietrzu (samolot, balon), oglądał stadiony, zamki, parlamenty i mosty, był na różnych wyspach, ale jeszcze nie zdobywał górskich szczytów.

1014 metrów nad poziomem morza – tyle ma najwyższa góra Węgier – Kekes (czytaj: Kekesz). Jej nazwa pochodzi od słowa „niebieski”. Po jeziorze Balaton i rzece Dunaj jest to największa atrakcja geograficzna dla turystów odwiedzających Węgry. W okolicach jest wiele hoteli i tras zjazdowych dla narciarzy. Na szczycie postawiono widoczną z daleka antenę Kékestető TV Tower – telewizyjny maszt mający 178 metrów wysokości.

Wesołego Wieżowca w podróż na górę Kekes Joseph Czarny. Na wieżowcowej mapie świata Kekes odnotowujemy pod numerem 118.
2013-08-25