5 gier towarzyskich idealnych na imprezy

gry towarzyskie ciekawostki

Goście zaproszeni, kolacja przygotowana, zapas dobrych win czy rzemieślniczych piw – również, ale wciąż brak ci pomysłu na wspólne spędzenie czasu w kreatywny sposób? Sprawdź nasze sugestie gier towarzyskich, które uczynią imprezę niezapomnianą, rozruszają twoich gości i rozbudzą ich wyobraźnię. A przy okazji – pomogą wam się poznać jeszcze lepiej!

Gdy temperatura na zewnątrz spada, coraz rzadziej mamy okazję by cieszyć się plenerowymi wyjściami. Wieczory stają się coraz dłuższe, a chęci do wyjścia na zewnątrz spadają proporcjonalnie do stopni Celsjusza. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z towarzyskich spotkań z bliskimi i znajomymi. Wręcz przeciwnie, okoliczności te warto wykorzystać jako pretekst do spędzenia czasu w znajomym gronie i umacnianie więzi.

Idealna impreza i jej składniki

Co jest gwarantem udanej imprezy? Trudno o jeden uniwersalny przepis – są jednak podstawowe składniki, bez których spotkanie nie może się obyć. Mowa, rzecz jasna, o doborowym towarzystwie i smacznych przekąskach. Jeśli zależy ci na kreatywnym spędzeniu czasu, dobrym pomysłem mogą okazać się planszowe gry towarzyskie, które rozkręcą Twoich gości i przełamią lody między nieznajomymi. Które gry warto wybrać?

Towarzyskie gry planszowe, które gwarantują angażującą rozgrywkę

Sprawdź nasze propozycje gier na długie wieczory!

Monopoly

Ten planszowy klasyk nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli nie chcesz tracić czasu na objaśnianie reguł, wybór tej gry z pewnością okaże się trafiony. Trudno przecież znaleźć kogoś, kto choć raz nie zagrał w Monopoly. Polecamy przejrzenie opcji – na przestrzeni dekad ta kultowa gra została rozbudowana o wiele ciekawych wariantów. Może zagracie w Monopoly dla millenialsów, w którym, zamiast nieruchomości, kolekcjonuje się doświadczenia? To ciekawa alternatywa dla klasycznego Monopoly, korespondująca z duchem czasów.

Milionerzy – wyzwanie: dorośli vs. dzieci

Szykujesz się na wieczór w towarzystwie najmłodszych? Bez obaw – istnieją gry planszowe na imprezę, które dostarczą wspólnej rozrywki zarówno dorosłym, jak i ich pociechom. Jesteś gotowy na sprawdzenie swojej wiedzy? Milionerzy – wyzwanie: dorośli vs. dzieci to gra, której wyniki mogą cię zaskoczyć!

Najlepsze gry towarzyskie na przełamanie lodów

Dzięki tym propozycjom łatwiej będzie wam się poznać i nawiązać bliższe relacje.

Dixit

Karty, z których korzysta się w tej grze, wyzwalają wyobraźnię jak żadne inne – a przy okazji pomagają poznać innych graczy od ciekawej strony. Grając w Dixit, każdy może stać się bajarzem i dać się ponieść fantazji. Nie bez powodu jest to ulubiona gra przedstawicieli przemysłu kreatywnego. W Empiku znajdziesz karty do Dixita, których zestaw możesz stale rozbudowywać.

Mafia

Wiele osób pamięta zabawę w mafię z własnego dzieciństwa. Dziś nie trzeba improwizować – w rozgrywce wspomoże was zestaw kart, napędzających tego rodzaju gry towarzyskie. Liczy się w niej przede wszystkim umiejętność blefowania, wcielania się w postać i manipulowania innymi. Nawet jeśli nie są to twoje najmocniejsze strony, bez obaw – i tak będziesz bawić się przednio.

Gry towarzyskie, które rozruszają gości

Odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a w gronie znajomych czy rodziny może przy tym dostarczyć sporo rozrywki.

Twister

Gdy przekąski już niemal zniknęły ze stołu, czas na odrobinę ruchu – z pewnością nie zaszkodzi twoim gościom! Twister to samograj, który jak na najlepsze gry towarzyskie przystało, dostarcza sporą dozę rozrywki, a przy tym łączy ludzi. Wbrew pozorom, to gra, która sprawdzi się również wśród dorosłych. Polega na losowaniu koloru i dotykaniu go na dużej, kwadratowej planszy leżącej na podłodze, w sumie nawet wszystkimi kończynami! W efekcie utworzycie z własnych ciał niesamowite, powykręcane (stąd nazwa) kształty. Dobra zabawa i śmiech gwarantowane.

Wymienione wyżej gry planszowe na imprezę i gry towarzyskie karciane to znakomita alternatywa dla rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Pomogą zintegrować rodzinę i poznać się lepiej kolegom czy przyjaciołom. Rozwijają intelektualnie, wywołują salwy śmiechu i skłaniają do sensownej rywalizacji. Udanej zabawy!

Artykuł sponsorowany