Telefon z zaświatów

nekrologi Gazeta Wyborcza

Najbardziej dziwaczny nekrolog wydrukowany w dotychczasowej historii „Gazety Wyborczej” – czyli co ma wspólnego Mamut z telefonowaniem?

Jak ze zdziwieniem zauważył portal Sadurski.com, 10 stycznia 2010 r. „Gazeta Wyborcza” (wydanie warszawskie) opublikowała chyba najbardziej idiotyczny nekrolog w historii istnienia gazety.

Wśród tradycyjnych nekrologów, zawierających typowe słownictwo związane z bólem po stracie zmarłej osoby, typu:
– Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy po śmierci…
– Żegnamy z głębokim żalem…
– Na zawsze pozostanie w mojej pamięci…
– Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci…
– Serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci…

…znaleźliśmy nekrolog (nekrolog?!) o treści: Mamut zadzwoń do mnie czasem! Twój Marcin

Nie czytamy raczej nekrologów w „Wyborczej”, więc nie wiemy, czy takie nekrologi są tam normalką. Jeśli to miał być dowcip, to chyba nie spodobał się on pogrążonym w smutku ogłoszeniodawcom nekrologów sąsiadujących z „nekrologiem Mamuta”. A generalnie, skoro mamutów nie ma już wśród żywych, mogło to uśpić czujność pracowników „Wyborczej”.

•  •  •
Po pobieżnym przejrzeniu cennika reklam i nekrologów „GW” wywnioskowaliśmy, że koszt tej wielkości nekrologu, kosztował zaledwie 21,60 zł. Za „normalne” ogłoszenie o podobnym rozmiarze, nie będące nekrologiem, należałoby zapłacić znacznie więcej. Więc jeśli ktoś chce zamieścić ogłoszenie np. o treści: Baśka, kocham cię! – aby zaoszczędzić, może rozważyć jego publikację wśród nekrologów. Baśka będzie wniebowzięta!

Na ilustracji: skan tego oryginalnego nekrologu
Informacja na Sadurski.com od lutego 2010