Atrakcje weselne Kraków, woj. małopolskie

atrakcje weselne na wesele w Krakowie woj. małopolskie

Popularne atrakcje weselne Kraków i woj. małopolskie, oryginalne atrakcje weselne w Krakowie i w województwie małopolskim. Przeczytaj, jeśli planujesz ślub i wesele

Atrakcje weselne w Krakowie i na Małopolsce

Sądzę, że nie ma prowadzonych specjalnych badań, jeśli chodzi o preferencje organizatorów wesel w południowej Polsce dotyczących weselnych atrakcji. Nie można autorytatywnie sprawdzić, które z nich cieszą się największym powodzeniem w województwie małopolskim. Dlatego w moim zestawieniu weselnych atrakcji mogę opierać się jedynie na autopsji. Na moich wizytach na weselach, w których uczestniczę jako przedstawiciel weselnej branży.

Nikt nie powinien być zdziwiony jeśli napiszę, że Małopolska raczej nie różni się od innych województw i regionów Polski. O wyborze atrakcji każdy decyduje według własnych upodobań. Poniżej zestaw atrakcji weselnych z Krakowa i woj. małopolskiego.

księga gości pamiątkowa atrakcje na wesele w Krakowie Małopolska
Księga pamiątkowa, do której goście wesela będą wpiswywać parze młodej życzenia

Atrakcje na wesele w Krakowie i woj. małopolskie

Barman i drink bar. Stół wiejski

Jeśli wesele, to zabawa, muzyka, posiłki i alkohole. Nie należy się dziwić, że wśród najpopularniejszych weselnych atrakcji jest barman. Specjalista od serwowania drinków gościom wesela w drink barze, ustawionym w ogólnodostępnym miejscu. Wódkę, wino i inne alkohole bez problemu każdy naleje do kieliszka, aby wznieść toast za parę młodą. Nie każdy jednak zna tajniki przygotowania drinków z kilku składników, w odpowiednich proporcjach. I nie każdy na co dzień ma okazję wypić drinka przygotowanego przez specjalistę. Co ciekawe, niektórzy barmani mają w ofercie efektowny pokaz barmański z elementami żonglerki. Mamy więc od razu dwie atrakcje.

Inną atrakcją weselną popularną na Małopolsce jest stół wiejski. Wprawdzie na weselach serwowane są dania, a na stołach znajdują się talerze z przystawkami, specjalne miejsce gdzie znajdują się różnorodne wędliny, grzybki i kiszone ogórki oraz inne lubiane przez Polaków specjały, to dobry pomysł. Tym bardziej, że często na stole weselnym lub obok niego jest też beczułka z gorzałką. W tym miejscu głównie panowie w trakcie wesela lubią się zatrzymać i porozmawiać.

chleb sól atrakcje na wesele w Krakowie Małopolska
Chleb i sól czekają na błogosławieństwo pary młodej przez ich rodziców

Karykaturzysta na wesele małopolskie

Wśród weselnych atrakcji w Krakowie i w woj. małopolskim o charakterze artystyczno-rozrywkowym, warto wymienić karykatury, powstające na oczach gości wesela, w ekspresowym tempie. To wciąż rzadka, lecz ciesząca się coraz większym powodzeniem atrakcja weselna. Szczególnie, jeśli autorem dowcipnych portretów jest artysta z Karykatury.com, o którym prasa w Nowym Jorku pisała, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

atrakcje weselne w Krakowie atrakcje na wesele Kraków województwo małopolskie
Karykatura show w wykonaniu mistrza kreski, to wyjątkowa atrakcja weselna w Krakowie, województwie małopolskim i w całej Polsce

Dlaczego profesjonalny karykaturzysta? Po pierwsze – nadarza się naturalna okazja obcowania ze sztuką karykatury. Po drugie – to świetna rozrywka oraz okazja do salw śmiechu dla osób rysowanych i kibicujących im osób, zaglądających karykaturzyście przez ramię. Po trzecie – powstanie wyjątkowa pamiątka, która jeszcze długo osobom uwiecznionym na dowcipnym obrazku będzie przypominać o miejscu i okolicznościach, w jakich powstała. To także alternatywna forma podziękowania gościom za przybycie na uroczystość weselną. Inna niż małe upominki, które układane są na stołach, obok talerzy i sztućców. To równocześnie alternatywa do fotobudki, kolejnej atrakcji weselnej w Krakowie i woj. małopolskim.

Jeśli wymienione wyżej punkty jeszcze nie przekonały, oto kolejny. Karykatury na żywo rysowane podczas wesela, to atrakcja nieinwazyjna. Toczy się przez kilka godzin, w jednym czasie angażuje dwójkę, maksymalnie kilkoro gości wesela, a cała reszta oddaje się weselnej zabawie. W przeciwieństwie do innych atrakcji artystycznych, również widywanych na weselach województwa małopolskiego, np. iluzjonista, komik, występ muzyków, tancerzy, itp.

atrakcje weselne Kraków atrakcje na wesele w Krakowie małopolskie
Nie każdy wierzy, że jest artysta, który w 4 godziny potrafi narysować setkę gości wesela. Atrakcje weselne Kraków i Małopolska

Dodajmy przy okazji, że z usług profesjonalnego karykaturzysty można skorzystać jeszcze w inny sposób. Choćby zamawiając u niego przed weselem karykaturę z przesłanych e-mailem zdjęć. Karykatury zamawiają państwo młodzi – dla rodziców (jako podziękowanie) i świadków. Zamawiają też goście zaproszeni na wesele, którzy uznali, że wesoły portret pary młodej, to oryginalny pomysł jako dodatek do prezentu ślubnego. Ponieważ takie karykatury wymagają większej pracy, na pewno są bardziej efektowne, niż szybkie, kilkuminutowe szkice tworzone na weselu. Jak w każdej dziedzinie artystycznej, umiejętności karykaturzystów oraz ich honoraria, mogą się sporo różnić.

> Najszybszy karykaturzysta na wesele – tu więcej informacji

wesele karykatury ślubne karykaturzysta Kraków małopolskie
Karykatura ze zdjęć – prezent dla młodej pary. Karykaturzysta Kraków, małopolskie

Weselne atrakcje dla dzieci

O atrakcjach weselnych dla dorosłych już wspomniałem, a co z dziećmi? Przecież one też uczestniczą w weselach, wraz z rodzicami. Ponieważ dzieci mają inne zainteresowania, żeby się nie nudziły coraz częściej na wesela w woj. małopolskim zapraszane są opiekunki. Najlepiej animatorki z doświadczeniem, które wiedzą jak zainteresować pociechy, po to, aby ich rodzice mogli bez stresu rodzicielskiego uczestniczyć w weselu.

Wśród weselnych atrakcji w Krakowie i woj. małopolskim, które na pewno zainteresują maluchy, jest czekoladowa fontanna. Dzieci uwielbiają słodycze i podczas wesela to miejsce chętnie odwiedzają. To atrakcja, która zainteresuje także dorosłych łasuchów.

napis LOVE atrakcje na wesele w Krakowie Małopolska
Atrakcje weselne Kraków. Napis LOVE na pewno pasuje do tej uroczystości

Wodzirej na wesele, fajerwerki

Branża weselna, to nie tylko wspomniane wyżej atrakcje, bo tych jest do wyboru jeszcze więcej, a każdemu podoba się coś innego. Wymieńmy więc kolejne, już w większym skrócie.

Wprawdzie na każdym weselu zatrudniany jest zespół muzyczny lub DJ ze sprzętem, puszczający muzykę, niektórzy zatrudniają też wodzireja. W zamierzchłych czasach funkcję weselnego zabawiacza pełnił rozrywkowy wujek lub stryjek. Teraz można zatrudnić specjalistę, który zadba o jeszcze lepszą zabawę oraz o to, aby jego zabawy spowodowały, że goście wesela poznają się oraz zintegrują.

Fajerwerki głównie z powodu dosyć dużej kwoty za kilkuminutowy podniebny show, nie są częstym „gościem” na weselach w Krakowie i miastach oraz miejscowościach województwa małopolskiego. Wspominam jednak o tym, gdyż pokaz fajerwerków to duża atrakcja, którą każdy gość wesela z pewnością zapamięta.

Niektórzy na wesele zatrudniają baristę – specjalistę od serwowania kawy, specjalistę od lodów tajskich, albo osobę dzięki której państwo młodzi wypuszczać w niebo śnieżnobiałe gołębie. Zdarza się efektowny pokaz typu fireshow (tancerze ognia). Organizatorzy wesel z Małopolski i państwo młodzi niekiedy mają też własne, jeszcze bardziej pomysły na atrakcje, realizowane podczas wesela. Choćby prezentację przedstawiającą parę młodą, z dowcipnymi komentarzami.

balony dekoracje atrakcje weselne Kraków małopolskie
Balony mogą być ciekawą dekoracją sali weselnej w Krakowie i woj. małopolskim

Kolejne atrakcje na wesele w Krakowie

Wiele elementów wesela jest tak oczywistych, że nie mówimy o nich jako o weselnej atrakcji. Wiadomo, że na weselu musi być tort, ciasta oraz wspomniani już specjaliści od weselnej muzyki. Także fotograf weselny (ostatnio rzadziej też kamerzysta, gdyż sprzęt fotografa także pozwala uwieczniać wesele w postaci filmów).

Atrakcją weselnego wieczoru jest pierwszy taniec państwa młodych, który często ma specjalną oprawę, obudowaną pomniejszymi atrakcjami (ciężki dym, strzelające confetti w finale).

Za atrakcję wielu może nie uznawać wystroju weselnej sali (kompozycje z balonami, dekoracje z kwiatów, specjalna ścianka przed którą w eksponowanym miejscu stoi stół państwa młodych i świadków). Także chleb i sól (oraz kieliszki z wódką) na powitanie państwa młodych połączonych z błogosławieństwem, jakie udzielają im rodzice. Tak czy owak – tego wieczora goście powinni się świetnie bawić, a przygotowane dla nich atrakcje z pewnością w tym pomagają.

Atrakcje weselne Kraków, woj. małopolskie – tekst i zdjęcia: Weselny Bywalec z (c) Sadurski.com

sala weselna goście wesela stół atrakcje weselne Kraków małopolskie
Sala weselna i przywitanie. Za chwile goście zasiądą do stołów. Atrakcje weselne Kraków

Województwo małopolskie

Miasta na Małopolsce, w których poszukiwane są oryginalne atrakcje na wesele: Alwernia, Andrychów, Biecz, Bochnia, Brzesko, Brzeszcze, Bukowno, Chełmek, Chrzanów, Ciężkowice, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Gorlice, Grybów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Kraków, Krynica, Krzeszowice, Libiąż, Limanowa, Maków Podhalański, Miechów, Mszana Dolna, Muszyna, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Olkusz, Oświęcim, Poręba Żegoty, Piwniczna Zdrój, Proszowice, Rabka, Rabsztyn, Skawina, Sławków, Słomniki, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Szczawnica, Świątniki Górne, Tarnów, Trzebinia, Tuchów, Wadowice, Wieliczka, Wolbrom, Zakopane, Zator, Żabno.

Zobacz też:
> Popularne atrakcje weselne – zestawienie
> Atrakcje na wesele woj. śląskie
> Atrakcje weselne Gdańsk, woj. pomorskie