jak powstaje ser pleśniowy ciekawostki o serze pleśniowym

Jak powstaje ser pleśniowy

Czas czytania:1 minut/y, 10 sekund/y

Ciekawy smak sprawia, że po sery pleśniowe sięgamy coraz chętniej, a oryginalne przepisy na dania z ich dodatkiem cieszą się bardzo dużą popularnością. Ser pleśniowy odgrywa istotną rolę w menu wielu osób. Co warto wiedzieć na temat jego wartości odżywczej? Jak powstaje ser pleśniowy?

Ser pleśniowy często pojawia się w sałatkach, bywa też samodzielną przystawką. Przepisy na kanapki, zapiekanki i pizze z jego udziałem cieszą się wielkim powodzeniem, mimo to nasza wiedza na temat tego gatunku sera wciąż pozostaje dość skromna.

Dowiedz się, jak powstaje ser pleśniowy

Zazwyczaj do jego produkcji wykorzystywane jest mleko krowie, kozie lub owcze. W jego produkcji ważny jest proces dojrzewania, w którym istotną rolę odgrywają odpowiednio dobrane gatunki szlachetnej pleśni. To dzięki nim sery pleśniowe mają swój specyficzny smak oraz konsystencję.

W jaki sposób pleśń taka może wpływać na nasz organizm? Wiadomo, że szlachetna pleśń, to skuteczny środek konserwujący, który może się bardzo dobrze sprawdzić w walce z bakteriami. Sery pleśniowe zostały też docenione jako źródło wartościowego białka, fosforu i wapnia, nie brak w nich też witamin z grupy B. Co ciekawe, w serach pleśniowych pojawia się tyrozyna. Jest to aminokwas, dzięki któremu możemy łagodzić skutki stresu i zmęczenia. Dzięki temu dieta, w której pojawi się ser pleśniowy, może dobrze wpłynąć na nasze zdrowie, a także na nasz nastrój.

Ciekawostki o serze pleśniowym – Jak powstaje ser pleśniowy: (c) Sadurski.com / GT

Zobacz też:
> Orzeszki ziemne – ciekawostki
> Ciekawostki o popcornie

ile można siedzieć przy komputerze Poprzedni post Ile można siedzieć przy komputerze – opinie polskich ekspertów
sprzęt budowlany wypożyczalnie sprzętu budowlanego Następny post Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – poznaj ten biznes