język hiszpański nauka języka hiszpańskiego

5 najlepszych podcastów do nauki języka hiszpańskiego

Czas czytania:2 minut/y, 56 sekund/y

Nie jest tajemnicą, że język hiszpański nie jest aż tak popularny w Polsce jak język angielski. Trzeba jednak mieć świadomość, iż po hiszpańsku komunikuje się przeszło 400 milionów ludzi na świecie! Z pewnością warto więc poznać ten język, w szczególności w dobie globalizacji i rozwoju handlu z krajami łacińskiej.

Wielu pracodawców niemal bez przerwy szuka pracowników znających hiszpański, więc korzyści z posługiwania się nim mogą być realne! Od paru lat niemalejącą (a wciąż rosnącą popularnością) cieszą się podcasty, czyli krótkie audycje internetowe. Coraz częściej takie treści znajdują zastosowanie w procesie edukacji – znajomość języka obcego w praktyce obejmuje przede wszystkim umiejętność konwersacji i rozumienia słuchanego tekstu. O ile błędy gramatyczne można wybaczyć, żeby się porozumieć, trzeba umieć rozmawiać. W dzisiejszym artykule przedstawionych zostanie 5 podcastów do nauki języka hiszpańskiego, które uczynią naukę przyjemną i niezwykle skuteczną.

Hoy Hablamos

Pierwszy z godnych polecenia podcastów jest Hoy Hablamos. Tematyka każdego z odcinków obejmuje między innymi hiszpańską kulturę, czy też gramatykę języka hiszpańskiego. Warto zauważyć, że do zrozumienia rozmówek wypada posiadać co najmniej poziom B1. Taka znajomość pozwala na zrozumienie całości wypowiedzi bez konieczności każdorazowego przewijania nagrania wstecz. Można również wykupić pakiet premium, dzięki któremu nabywa się dostęp do słowniczka podpiętego pod każdy odcinek z wykorzystanymi w nagraniu wyrazami.

Notes in Spanish

Kolejna propozycja została stworzona przez Marinę i Bena – małżeństwo, które w niezwykle prosty sposób potrafi konwersować na przeróżne tematy. Podcasty są dostępne dla osób na praktycznie każdym poziomie znajomości języka hiszpańskiego. Dla początkujących zostały przygotowane odcinki zarówno po angielsku, jak i hiszpańsku – można dzięki temu opanować absolutne podstawy języka hiszpańskiego.

Podcastinspanish

Podcastinspanish pozwala dokonać wyboru odcinków w zależności od poziomu znajomości języka hiszpańskiego. Jest więc bardzo uniwersalny. Same poszczególne odcinki są krótkie (zwykle trwają nie dłużej niż 3 minuty), dzięki czemu nawet niezwykle zabiegane osoby z pewnością znajdą tę chwilę na poświęcenie się nauce języka hiszpańskiego. Do każdego nagrania autorzy dołączyli transkrypcję, która pozwala ponownie zapoznać się z poruszaną materią i wychwycić wszelkie wyrażenia, które nie zostały do końca zrozumiane podczas słuchania.

Spanish Obsessed

Przedostatnia propozycja pozwala bardzo szybko opanować wszelkiego rodzaju hiszpańskie zwroty, wyrażenia, słownictwo oraz poznać zasady gramatyki. Tematyka jest różnorodna – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób, które poważnie podchodzą do nauki, istnieje możliwość wykupu subskrypcji i uzyskania dostępu do ogromnej ilości materiałów edukacyjnych. W wersji bezpłatnej, dostępny jest jeden darmowy podcast co tydzień, co i tak jest dobrą ofertą.

A mi aire

Ostatnia propozycja jest przeznaczona dla osób co najmniej średniozaawansowanych. Tematyka również i w tym przypadku jest niezwykle różnorodna – znaleźć można odcinki poświęcone kuchni hiszpańskiej, ale również dotyczące wycieczki do Kolumbii, czy historii madryckiego metra. Podcast A mi aire pozwoli nie tylko nauczyć się nowych zwrotów i wyrażeń oraz osłuchać się z językiem obcym, ale również sprawdzić swoje umiejętności rozumienia konwersacji.

Podsumowanie

Z pewnością język hiszpański będzie zyskiwał w naszym kraju coraz większą popularność. Już wiele osób mając na etapie liceum do wyboru język niemiecki i hiszpański, decyduje się na ten drugi. Zaproponowane podcasty nie są oczywiście jedynymi, które mogą okazać się pomocne przy nauce języka hiszpańskiego. Istnieje praktycznie niezliczona liczba tego typu materiałów. Niezależnie od wybranego podcastu, w celu rozwoju umiejętności językowych warto jak najszczelniej otoczyć się językiem hiszpańskim. W tym celu można oglądać filmy i seriale w popularnych serwisach streamingowych w tym języku, słuchać hiszpańskiej muzyki, czy też czytać hiszpańskie książki. Warto również znaleźć doświadczonego korepetytora, który na bieżąco pomoże ocenić poziom znajomości języka obcego. Można go przykładowo znaleźć na stronie BUKI – jest to nowoczesna wyszukiwarka lekcji prywatnych, która w mgnieniu oka pozwoli wybrać odpowiednią osobę do pomocy w nauce.

zamek Golub-Dobrzyń ciekawostki zabytki atrakcje Poprzedni post Fakty o Golubiu-Dobrzyniu. Nie tylko zamek krzyżacki
projektowanie odzież sportowa SMMASH Następny post Zwinność i tempo. Jak odzież SMMASH przyspiesza wyniki