Kabaret Młodych Panów w Partii Dobrego Humoru

Kabaret Młodych Panów Partia Dobrego Humoru

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Kabaret Młodych Panów w Partii Dobrego Humoru

Członkowie popularnego kabaretu podjęli jedynie służą politycznie decyzję

Tych twarzy i tej nazwy nie musimy przedstawiać nikomu. Gdy nadarzyła się okazja, czwórka sympatycznych satyryków z Kabaretu Młodych Panów (Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Robert Korólczyk) przyjęła od Marka Greli (karykaturzysta, członek PDH) legitymacje najbardziej wesołej partii świata, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni kabaret, którego poczucie humoru lubimy i który przez nikogo nie zmuszany myślą, mową i uczynkiem – przyjął kartoniki, które w zasadzie niczemu nie służą poza tym, że świadczą o poczuciu humoru delikwenta.

Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) powstała w Polsce w 2001 roku i obecnie ma ponad 3,5 tysiąca członków w wielu krajów świata; na przykład w Armenii legitymacje przyjęło już ponad 100 osób.
2014-04-18

PDH w Republice Południowej Afryki rośnie w siłę

W Republice Południowej Afryki jest już 20 członków Partii Dobrego Humoru. Światowa premiera „nowego” wieżowca

17 listopada 2013 r. w Nazareth House w Kapsztadzie (RPA) odbył się wernisaż rysunku satyrycznego Szczepana Sadurskiego. Jej główny organizator, Adam Ciesielski – lekarz, literat-satyryk od niedawna jest również ambasadorem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Republice Południowej Afryki. Dlatego podczas tej wesołej uroczystości nie zabrakło akcentów „partyjnych”.

Republika Południowej Afryki Good Humor Party

Adam Ciesielski przybliżył kilkudziesięciu zgromadzonym ideę najbardziej wesołej organizacji świata, opowiedział o najmniejszych wieżowcach świata czyli wesołych wieżowcach odwiedzających co chwilę kolejne ciekawe miejsca naszej planety (wkrótce będzie ich już dwieście!). Odbyła się też światowa premiera nowego „wieżowca”. Ma on trochę inny kształt niż dotychczasowe (jest szerszy czyli bardziej stabilny, jest wykonany ze specjalnej tektury, a wykonała go w liczbie kilku sztuk południowoafrykańska firma specjalizująca się w produkcji tekturowych opakowań). Podczas spotkania  każdy chętny mógł otrzymać legitymację Partii Dobrego Humoru, której składka członkowska wciąż wynosi tylko 3 uśmiechy dziennie. Z tej okazji skorzystało 17 osób.

Na zdjęciach: nowi członkowie Partii Dobrego Humoru wraz z legitymacjami
2013-11-20

Wesoły wieżowiec na pięćdziesiątce Roberta Warzychy

USA. Piłkarz Robert Warzycha zaprosił wesołego wieżowca na swoje okrągłe urodziny

Robert Warzycha piłkarz Partia Dobrego Humoru

W piłkarskiej reprezentacji Polski zagrał 47 razy, w latach 1987-93. Początkowo grał w Polsce (m.in. w Górniku Zabrze), potem w angielskim Evertonie (72 mecze, 6 bramek), potem na Węgrzech, a w 1996 r. przeniósł się za ocean do USA, do klubu Columbus Crew, w stanie Ohio. W 2002 roku zakończył karierę piłkarską, zostając trenerem Crew, którym był do jesieni 2013 r.

Ale nie traci humoru! Niedawno został członkiem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), otrzymując legitymację numer 3655 od Marzeny Myszkowskiej, ambasadora PDH w Ohio. Na swoje 50. urodziny zaprosił przyjaciół, a nawet Wesołego Wieżowca.

Żona Roberta, Eliza jest spokojna o „partyjne składki” męża: – „Trzy uśmiechy dziennie? Jeśli chodzi o Roberta, będzie ich co najmniej 30!”.

Robert Warzycha nie jest jedynym piłkarzem w najbardziej uśmiechniętej organizacji świata. Legitymacje PDH wcześniej otrzymali Grzegorz Lato i Kamil Glik.
2014-02-03

Nowi członkowie PDH w Bułgarii

Partia Dobrego Humoru zwiększa swą liczebność również w Bułgarii, dzięki jej ambasadorowi w tym kraju – Veleremu Alexandrovowi

Już 21. osób w Bułgarii ma legitymacje Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). To w zdecydowanej większości satyrycy (karykaturzyści). O powiekszenie szeregów najbardziej wesołej organizacji świata dba bułgarski rysownik Valery Aleksandrov (Walex), ambasador PDH w Bułgarii.

Właśnie otrzymaliśmy od niego listę aktualnych członków PDH w Bułgarii, uzupełniona o zdjęcia, z której wynika, że do pięciu wcześniejszych członków (Valery Aleksandrov, Nikolay Arnaudov, Ilian Savkov, Nikolov Tchavdar, Galina Pavlova), w 2014 r. doszło szesnastu kolejnych.

1. Maya Cholakova
2. Svetla Hristova
3. Nezhna Filipova
4. Margarita Yancheva
5. Dilyana Nikolova
6. Stefan Despodov
7. Kiril Bozhkilov
8. Ivailo Tsvetkov
9. Nikola Georgiev
10. Dimitar Atanasov
11. Irien Trendafilov
12. Tsocho Peev
13. Veselin Zidarov
14. Rumen Statkov
15. Nikolay Bebenov
16. Dimitar Valchev
2014-09-09

Nagrody od PDH w Libanie

W międzynarodowym konkursie zorganizowanym w Libanie, wręczono wyróżnienia Partii Dobrego Humoru

Odtworzeniem hymnu Libanu kilka dni temu rozpoczęła się w Tyrze uroczystość otwarcia wystawy i wręczenia nagród w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu, jaki zorganizowano w Libanie. Konkurs nosił nazwę: Lebanon International Award for Arts and Letters in 2014 (Międzynarodowa Nagroda Sztuki i Literatury w Libanie 2014). „Pomoc humanitarna do najdalszych granic” – tak można przetłumaczyć temat tego konkursu, który zorganizowano wspólnie z Libańskim Czerwonym Krzyżem. Do konkursu zgłosiło się 87. autorów z 29. krajów, a jego koordynatorem był libański artysta Redwan Al Ferekh. Nagrody wręczono w kategoriach: literackiej, fotograficznej i w kategorii rysunku satyrycznego.

Liban Partia Dobrego Humoru

Wśród licznych nagród wręczono też pięć honorowych wyróżnień, w postaci dyplomu Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). To kolejny międzynarodowy konkurs o zabarwieniu satyrycznym, który wsparła ta międzynarodowa organizacja, powstała w Polsce w 2001 roku.

Na zdjęciu: jeden z dyplomów PDH, dla artysty z Iraku, Nadim Nabo Ado.
2014-09-21

Dyplom PDH dla szefa FECO

W Sofii (Bułgaria) wręczyliśmy dyplom dla francuskiego karykaturzysty Bernarda Bouton, szefa FECO

Walery Alexandrow (Walex) – bułgarski rysownik i ambasador Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Bułgarii, skorzystał z tego, że do Bułgarii przyleciał z Francji Bernard Bouton, Prezydent Generalny FECO i wręczył mu Dyplom Good Humor Party, przyznany za działania na rzecz jednoczenie świata karykaturzystów. Miało to miejsce 1 kwietnia 2015 r. w Muzeum Humoru i Satyry Gabrovie, gdzie otwarto wystawę 30. karykaturzystów Bułgarskich, z okazji 30-lecia FECO.

FECO (skrót od: Federation of Cartoonists Organisations) to międzynarodowa federacja organizacji karykaturzystów z poszczególnych krajów, obecnie zrzeszająca ponad 2 tys. karykaturzystów z 30. krajów. Istnieje od 1985 roku.
2015-04-02