czarownica miotła Swaziland RPA

Kary za wysokie latanie na miotle

Czas czytania:1 minut/y, 19 sekund/y

Swaziland, Republika Południowej Afryki

Władze Swazilandu (RPA) tępią czarownice. Od teraz grożą surowe kary za latanie na miotle.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Swazilandu w Republice Południowej Afryki ogłosił najnowsze regulacje  prawne związane z lataniem w przestrzeni powietrznej kraju. Dzięki niemu wiadomo, co grozi za łamanie tych przepisów. Obecnie są sobie równe wszystkie obiekty latające, w tym modele samolotów, latawce, a także miotły służące czarownicom do latania. Generalnie wszystkie konstrukcje cięższe od powietrza, służące do przemieszczania się drogą powietrzną.

Lokalna gazeta The Star opublikowała wypowiedź rzecznika urzędu, który wprowadził najnowsze przepisy. Stwierdził, że “Czarownice latające na miotle niżej niż 150 metrów nad ziemią, nie będą podlegały karze”. Tym, które będą poruszać się powyżej tego pułapu, grozi kara w wysokości 500 tys. rand (180 tys. PLN) oraz areszt.

Nie wiadomo, czy swazilandzkie czarownice wezmą sobie do serca te ograniczenia prawne i czy ta wypowiedź była na serio, w każdym razie ogromna część obywateli Swazilandu wierzy w czary i zjawiska nadprzyrodzone.

Swaziland – informacja na: (c) Sadurski.com od maja 2013

Zobacz też:
> Benin
> Gabon
> Botswana

Swaizland

Eswatini (Królestwo Eswatini), dawniej: Swaziland. Jest to niewielkie śródlądowe państwo w południowej Afryce (jedno z najmniejszych na kontynencie). Graniczy z Mozambikiem i Południową Afryką. Siedzibą parlamentu i króla jest Lobamba. Stolicą państwa jest, Mbabane, drugie co do wielkości miasto tego kraju.

Eswatini jest monarchią absolutną. Głową państwa jest król. Władza wykonawcza należy do rządu, z premierem na czele, którego wybiera monarcha.

Eswatini oferuje dużą różnorodność krajobrazów, od gór wzdłuż granicy z Mozambikiem, przez sawanny na wschodzie, po lasy deszczowe na północnym zachodzie. Główną rzeką płynącą przez ten kraj jest Lusutfu.

zapłodnienie jak zajść w ciążę Poprzedni post Jak zajść w ciążę – fakty i mity
piłka nożna kobiet kobiety futbol Następny post Lesbijki nie mogą grać w piłkę nożną