karykaturzysta na event atrakcja weselna Sosnowiec

Karykaturzysta Szczepan Sadurski

Czas czytania:7 minut/y, 34 sekund/y

Możesz mieć karykaturę od karykaturzysty.
Możesz też mieć od SADURSKIEGO.

Szczepan Sadurski to światowej sławy polski karykaturzysta, jeden z najszybszych karykaturzystów na świecie
(Nowy Dziennik, USA, październik 2012)

e-mail: sadurski@onet.pl

sketchnotes sketchnoting rysownik rysunki konferencje

– Doświadczony rysownik prasowy (satyryczny) i ilustrator (m.in. podręczniki).
– Zdobywca nagród (m.in. Złota Szpilka – za najlepszy rysunek roku, Srebrna Szpilka).
– Juror międzynarodowych konkursów (Polska, Szwecja, Turcja).
– Specjalny gość festiwali karykatury w Armenii (2013) i Francji (2007).
– Wystawy: m.in. Nowy Jork (USA), Melbourne (Australia), Barcelona (Hiszpania), Wilno (Litwa), Kapsztad (Rep. Południowej Afryki), Moskwa (Rosja), Newcastle (Anglia) i wiele mniejszych ekspozycji (np. cykl “Sadurski polskim dzieciom w Ameryce”).
– Publikacje w prasie: USA, Europa, Australia…
– Szef Karykatury.com – Karykaturzyści, których znasz z prasy i TV.
– Jako karykaturzysta eventowy rysował na żywo w Polsce oraz w Nowym Jorku, Melbourne, Londynie, Monachium, Birmingham…
– Zapraszany do stacji telewizyjnych jako ekspert w tematach: karykatura, humor i satyra oraz jako komentator aktualnych wydarzeń.

Szczepan Sadurski sadurski.com satyryk

Rysunki oraz karykatury Sadurskiego oglądali widzowie TVP1, TVP2, TVN, Polsatu, TVN24, TVP Info, TV Polonia, TVS, Superstacji…
.

Karykatury na żywo

Oferta (głównie) dla firm – karykatury podczas imprezy
• spotkania integracyjne • targi branżowe • konferencje • firmowe eventy • Wigilie firmowe, itd.

Twoi klienci / pracownicy zasłużyli na jakość oraz dobre nazwisko. I nie muszą czekać – już po dwóch/trzech minutach każdy parsknie śmiechem na widok swojego wesołego portretu. Dotychczas sądziłeś, że zrobienie 20 (albo więcej) karykatur w godzinę jest niemożliwe? Teraz zmienisz zdanie.

Warszawa i cała Polska (dojazd).

Także grupy karykaturzystów (jeśli impreza jest duża, a jej budżet adekwatny). Osoby narysowanie nie płacą i otrzymują wykonaną karykaturę na własność.

To co robię, nie sposób porównać do pracy amatora czy anonimowego karykaturzysty ulicznego, dlatego nie sugeruj się obiegową opinią na temat tego, co wielu osobom kojarzy się z określeniem “karykaturzysta”.

Także inne działania eventowe (m.in. rysunkowe quizy, śmiechoterapia z karykaturą czyli zbiorowa nauka rysowania karykatur, ilustracje humorystyczne powstające na oczach widzów podczas spotkania, itd).

Umowa, zaliczka, faktura VAT. Szczegóły – chętnie doradzę.

Uwaga, zawsze szereg terminów zarezerwowanych. Wcześniejszy kontakt, to większa szansa na wolny termin.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta event atrakcje
Karykatury na żywo – przykłady

Aby szybko otrzymać informacje o dostępności terminu i wycenę – w e-mailu podaj:

– Data i rodzaj imprezy
– Miejsce / miejscowość
– Liczba uczestników, pora dnia imprezy
– Na ile godzin chciałbyś zaprosić karykaturzystę
– Nazwa firmy, podanie numeru telefonu – przyspieszą kontakt

Dziękuję za dużą liczbę korespondencji, jednak nie odpowiadam na zapytania anonimowe.

> Kontakt

> Karykaturzysta Sadurski w Sanatorium Miłości

Karykatura na prezent

czarno-biała lub kolorowa

Wykonane przeze mnie karykatury były wręczane jako prezent m.in. przedsiębiorcom, aktorom, osobom ze świata polityki, mediów, estrady i sportu – nie tylko w Polsce.

Uwaga
• Jeśli szukasz karykatur z paskudnymi twarzami, wielkim uszami i nosami – tu ich nie znajdziesz.
• Jeśli szukasz jakiejkolwiek, najtańszej, wykonanej przez przypadkowego artystę-amatora karykatury – tu jej nie znajdziesz.

Moja karykatura, to wesoły portret – sympatyczna twarz z nieproporcjonalnie małymi tułowiem i kończynami, przedstawiona w zabawnej sytuacji. Co ma być na planszy – decyduje klient lub ja, na podstawie otrzymanych informacji, po czym ostateczny pomysł obrazka zostaje wspólnie uzgodniony. Taką zabawną karykaturę, oprawioną w antyramę lub ramkę, z radością przyjmuje każdy obdarowany.

karykatura ze zdjęcia karykatury karykaturzysta

Karykatury wykonane są w sposób tradycyjny: są malowane farbami wodnymi przy użyciu pędzli (karykatura w kolorze) lub specjalnymi pisakami artystycznymi (karykatura czarno-biała). Najczęściej zamawiany format (przy jednej osobie na planszy): 30×40 cm.

Pamiętaj: karykatura wieloosobowa na planszy dużego formatu, to wiele godzin pracy i na pewno inna cena.  Kilka aktualnych zdjęć twarzy, dobra rozdzielczość (wielkość), pozytywny wyraz twarzy – to podstawa sukcesu każdej karykatury.

Cena? Zależna od kilku czynników (głównie od formatu planszy i liczby postaci). Z oczywistych względów wyższa niż ceny proponowane przez amatorów oraz tanich karykaturzystów ulicznych.

Robert Lewandowski karykatura
Karykatury Sadurskiego zamawiane są także dla VIPów

Mieszkam w Warszawie, jestem mobilny i łatwo jest się ze mną skontaktować. Wysyłka karykatury w dowolne miejsce Polski czy świata, nie stanowi problemu. Możliwe realizacje ekspresowe.

Pamiętaj: aktualne, wyraziste zdjęcia twarzy (kilka dla każdej osoby), koniecznie w dosyć dobrej rozdzielczości zdjęcia – to podstawa sukcesu karykatury, która powstanie. Odmawiam wykonania zlecenia, jeśli otrzymuję miniaturki zdjęć ze stron www.

Uwaga. Mam dużo zleceń i nie mam czasu na uczestniczenie w “castingach”. Nic nie robię “na próbę”, chyba że zostanie to na pewno zapłacone, wg. uzgodnionej stawki.

> Kontakt

karykatury na żywo karykaturzysta event imprezy

Wybrane teksty Szczepana Sadurskiego na temat sztuki karykatury

Karykatury na żywo z dojazdem
W naszym cyklu, który ma potencjalnym klientom pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego karykaturzysty który wykona zlecenie, dziś odpowiemy na pytanie: czy wybrać karykaturzystę miejscowego czy tego, który oferuje solidną jakość i rozsądną cenę, ale trzeba zapłacić za jego dojazd (i często także nocleg). (…) Zdarza się, że cena usługi karykaturzysty wraz z jego dojazdem i noclegiem jest niższa niż sama usługa innego, miejscowego karykaturzysty (który nie musi wydać pieniędzy na benzynę i nocleg). Zatem, choć wszystkie składniki składające się na kwotę, jaką ma wydać osoba planująca zatrudnić karykaturzystę są ważne, jednak wcale nie cena powinna być najważniejsza. Bo czasem stosunkowo nieduża różnica w cenie (wybór oferty tańszej) oznacza dramatycznie gorszą jakość wykonanych karykatur, stworzonych przez znacznie słabszego artystę (lub wręcz amatora).
Tu cały tekst

Karykatury na weselu – cennik, czyli ile to kosztuje
Aby ułatwić zadanie i skrócić każdemu zainteresowanemu czas poszukiwania cennika oraz wskazać czym kierować się podczas wyboru tego a nie innego karykaturzysty, przeczesaliśmy wiele stron internetowych, tworząc poniższy mini-poradnik. (…) Jeśli poważnie rozważasz podjęcie decyzji zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy duża liczba karykatur wykonanych podczas imprezy (bo będzie dużo gości), czy duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (bardzo efektowne, pracochłonne karykatury); może chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko, a może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na targach oraz rysunki jako wystrój stoiska
Udział karykaturzysty w targach i rysowane przez niego karykatury – to jedno. Zdarza się też co jakiś czas, że firmy wpadają na pomysł wykorzystania rysunków humorystycznych i karykatur jako wystrój stoiska targowego firmy. Słusznie, bo może to być bardzo oryginalne, a stoisko targowe jest z daleka widoczne i dobrze zapamiętane.
Tu cały tekst

Warszawskie Targi Książki Wiech Sadurski książka Warszawa
2018. Warszawskie Targi Książki

Karykaturzysta na imprezie firmowej
Impreza integracyjna, event, piknik, kongres, targi… Firmy organizujące tego typu imprezy dobrze wiedzą, że warto jest zaprosić karykaturzystę, bo to mocny punkt imprezy. Jeśli karykaturzysta jest dobry, w 2 – 3 minuty jest w stanie wykonać zabawną karykaturę. Tyle czasu pozowania wytrzyma nawet największy pracoholik, który na nic nie ma czasu, a późniejsza reakcja na widok swojej trochę innej niż zwykle twarzy, to najczęściej szczery śmiech.
Tu cały tekst

Praca karykaturzysty – fakty, mity, ciekawostki
Do dziś panuje przekonanie, że karykaturzysta to człowiek, który przez całe wakacje siedzi od rana do wieczora na ulicy (na często uczęszczanym deptaku miasta) i rysuje przechodniów za niedużą kwotę. Niektórzy sądzą, że gdy kończą się wakacje, karykaturzysta przymiera głodem aż do kolejnych wakacji, więc będzie skakał z radości, gdy ktoś zaproponuje mu zlecenie “poza sezonem” za skromną kwotę. Błąd!
Takie stereotypowe wyobrażenie powoduje, że część potencjalnych zleceniodawców przeglądając w internecie oferty karykaturzystów, wybiera najciekawsze (najlepiej się prezentujące) oferty z przekonaniem, że artysta zadowoli się skromnym wynagrodzeniem. Tymczasem ci najlepsi, to artyści znani z mediów, rozchwytywani, wielokrotnie sprawdzeni i mający dobrze płatne zlecenia, więc ich ceny są sporo wyższe od cen artystów ulicznych.
Tu cały tekst

prezydent Lech Wałęsa Szczepan Sadurski karykaturzysta karykatury na żywo
Karykatury na żywo, na urodzinach prezydenta Lecha Wałęsy

Karykaturzysta na imprezę
Wielu organizatorów imprez rozrywkowych nie zdaje sobie sprawy z korzyści zatrudnienia profesjonalnego karykaturzysty. Tymczasem zwykle jest on jedną z najlepszych atrakcji imprezy. Pod warunkiem, że nie jest osobą przypadkową. (…)  Oczywiście ważna jest jakość artystyczna czyli prezentacja karykaturzysty. Nie dajmy się nabrać, widząc na stronie www wspaniałą, kolorową karykaturę obok oferty rysowania karykatur na żywo. Nie ma cudów, w krótkim czasie na imprezie nikt nie wyczaruje czegoś, co już na pierwszy rzut oka wygląda jak karykatura, nad którą wykonawca siedział przynajmniej godzinę. Takie nieuczciwe oferty od razu odrzucamy.
Tu cały tekst

Karykatura – co to takiego?
Zwykle karykatury kojarzą się nam z zabawnymi portretami, na których przedstawiona osoba ma wielki nos lub inną deformację twarzy. Karykatury oglądamy w prasie. Karykaturzystów widzimy czasem na deptaku, gdzie latem przechadza się dużo osób (jego potencjalnych klientów). Jeśli na karykaturze jest znana powszechnie osoba, każdy z nas może ocenić czy podobieństwo postaci przedstawionej na karykaturze jest trafione. Na tym wiedza przeciętnego człowieka o karykaturach się kończy.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na targach
Aby zwrócić na swoje stoisko targowe uwagę, niektóre firmy próbują prześcigać się w oferowaniu oryginalnych gadżetów. To właśnie oryginalny pomysł często decyduje o tym, że przy tym, a nie innym stoisku targowym zatrzymuje się na chwilę potencjalny klient. Jednym z oryginalnych pomysłów jest zaproszenie karykaturzysty, który będzie rysował karykatury na stoisku targowym.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na Sylwester i karnawał
Ofert artystów na występy podczas zabaw sylwestrowo-noworocznych oraz karnawałowych jest sporo: pokazy taneczne, barmańskie… Ale konkurencja i chęć zabłyśnięcia nowością powodują, że organizatorzy urozmaicają takie zabawy, również o karykaturzystę. Oczywiście dobrego karykaturzystę, który spowoduje, że na twarzach gości zagości uśmiech i wrócą potem do domów z oryginalną pamiątką, która pozostanie na długo wspomnieniem po niezapomnianej zabawie.
Tu cały tekst

Przykładowe imprezy, na które można zaprosić karykaturzystę:
– Firmowy event, szkolenie
– Konferencja
– Targi
– Firmowe spotkanie wigilijne
– Otwarcie firmy, rocznica firmy
– Promocja produktu, usługi
– Firmowy piknik rodzinny
– Wyjątkowe wesele
– Uroczysty bal (np. karnawał, Sylwester)… itd.

Z czego słyną polskie miasta Wesoły Wieżowiec Poprzedni post Wesoły Wieżowiec / Happy Skyscraper – info
Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ciekawostki Następny post W pustyni i w puszczy – jak powstała książka?