zawodnik krykiet ciekawostki sport boisko krykieta

Najlepsze turnieje krykieta do obstawienia

Czas czytania:5 minut/y, 7 sekund/y

Anglia, często uważana za ojczyznę tego sportu, zawsze cieszyła się krykietem. To najstarszy sport w kraju, a jego początki sięgają XVI wieku. Dziś krykiet zajmuje w Anglii drugie miejsce po piłce nożnej, z około 29 klubami krykieta i ponad 1 tysiącem drużyn.

W związku z popularnością krykieta, generuje on ogromne zakłady w Wielkiej Brytanii. Nie jest więc zaskoczeniem, że wszyscy brytyjscy bukmacherzy online mają krykieta jako jedną z głównych opcji zakładów. W Anglii i nie tylko tam, obstawia się pieniądze na mecze krykieta, szczególnie te rozgrywane o wysoką stawkę w tej dyscyplinie sportu.

Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Wielkiej Brytanii?

Jeśli zastanawiasz się, czy zakłady sportowe są legalne w Wielkiej Brytanii, odpowiedź brzmi – Tak. Wielka Brytania jest jednym z miejsc, gdzie branża hazardowa jest najbardziej uregulowana i jednym z pierwszych krajów, które to zrobiły.

Ze względu na łagodne stanowisko prawne w sprawie zakładów, badania pokazują, że Wielka Brytania obserwuje więcej zakładów sportowych niż jakikolwiek inny kraj europejski. Wraz z ogromnym wzrostem zakładów online w ostatnich latach i napływem bukmacherów internetowych, naturalne jest, że przemysł bukmacherski w tym kraju znacznie się rozwinie.

Brytyjska Komisja ds. Hazardu reguluje przemysł hazardowy i jest odpowiedzialna za wydawanie licencji wszystkim operatorom gier hazardowych w tym kraju. Komisja ustanowiła przepisy, które wymagają od wszystkich operatorów gier hazardowych zapewnienia bezpiecznego i uczciwego środowiska dla graczy.

Aby zostać obstawiającym krykieta w Wielkiej Brytanii, powinieneś znaleźć licencjonowanych bukmacherów na stronie BETZILLION i wybrać tego, który najbardziej Ci odpowiada. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę oprócz licencji przed wyborem bukmachera online to m.in

 1. Licencja i reputacja
 2. Zakres opcji zakładów i rynków
 3. Metody płatności
 4. Odds
 5. Bezpieczeństwo
 6. Obsługa klienta
zawodnik krykiet ciekawostki sport boisko krykieta
W Wielkiej Brytanii krykiet obok piłki nożnej, jest uwielbiany

Puchar Świata w Krykiecie ICC

Puchar Świata w Krykiecie Mężczyzn ICC, to największy turniej w tej dyscyplinie sportu. Jest to turniej krykieta w formacie ODI organizowany przez International Cricket Council co cztery lata i jest najczęściej oglądanym turniejem krykieta na świecie. Jest to bezwzględne 50-osobowe starcie w czterech fazach pomiędzy drużynami krykieta z całego świata, przedstawiające ten sport w całym jego pięknie.

Puchar Świata w Krykiecie Mężczyzn ICC to trofeum, które chce zdobyć każdy gwiazdor krykieta i marzenie każdego fana krykieta dla swojego kraju. Dlatego naturalne jest, że przyciąga on masowe zakłady w każdym kraju kochającym krykieta, w tym w Wielkiej Brytanii. Trudno znaleźć brytyjskiego bukmachera, który nie oferuje tego turnieju jako jednej z opcji zakładów.

Anglia jest aktualnym mistrzem Pucharu Świata w krykiecie po dramatycznym zwycięstwie nad Nową Zelandią w finale 2018. Indie będą gospodarzem kolejnej edycji tego prestiżowego wydarzenia w 2023 roku, a my nie możemy się doczekać.

Krykiet i Indian Premier League 

Indian Premier League (IPL) to popularna na całym świecie liga krykieta. Oprócz krykieta jest to jedna z najchętniej oglądanych lig sportowych na świecie, a jej edycja z 2022 roku zgromadziła w pierwszym tygodniu 229 milionów widzów.

Board of Control for Cricket in India (BCCI) powołał do życia IPL w 2007 roku. Od rozpoczęcia pierwszego sezonu w 2008 roku stał się domem dla największych gwiazd światowego krykieta. Znana z blichtru, przepychu i chwały liga jest drugą najcenniejszą na świecie, z ogromnymi nagrodami pieniężnymi i sponsorami dla zawodników. Innym powodem popularności IPL jest pełna akcji i szybkiego tempa natura krykieta T20, którą lubi więcej osób niż inne formaty.

IPL odbywa się co dwa lata i obejmuje dwumiesięczny kurs.

Liga trwa przez piętnaście sezonów, a ostatnią edycję Gujarat Titans wygrali w 2022 roku w swoim debiutanckim sezonie w zaciętym starciu przeciwko Rajasthan Royals o siedem furtek. Kolejna edycja odbędzie się w marcu 2023 roku. IPL to wydarzenie, którego obstawiający krykieta nie mogą przegapić.

Według Jimmy’ego Daytona, jedną z najważniejszych atrakcji krykieta w Anglii jest “the Ashes”, seria testów krykieta, którą kraj gra przeciwko Australii. Nazwa “Ashes” wzięła się od ikonicznej przegranej Anglii na ich terenie z Australią po raz pierwszy w 1882 roku, London Oval. Cztery dni po przegranej brytyjska gazeta “The Sporting Times” napisała, że angielski krykiet jest martwy, a jego ciało zostanie skremowane, a “prochy” zabrane do Australii.

Dziś seria pięciu testów kontynuuje ikoniczną rywalizację między dwoma potęgami krykieta. Odbywa się co dwa lata, a gospodarzami są oba kraje. Chociaż jest to turniej pomiędzy zaledwie dwoma narodami, przyciąga ogromną międzynarodową uwagę i zakłady. Większość brytyjskich bukmacherów internetowych przedstawia serię Ashes jako jeden z najlepszych turniejów krykieta.

ICC T20 World Cup

ICC T20 World Cup, to odpowiednik formatu T20 w Mistrzostwach Świata w Krykiecie ICC. Choć ten drugi jest znacznie bardziej popularny, to Mistrzostwa Świata T20 pozostają jednym z najbardziej prestiżowych turniejów krykieta. Jest to 20-over showdown między 16 wysoce konkurencyjnych drużyn T20 krykieta co dwa lata.

Pierwsza edycja Mistrzostw Świata ICC T20 odbyła się w RPA w 2007 roku i wygrała ją indyjska drużyna Mahendra Singh Dhoni-led. Od tego czasu turniej wzbudził ogromną uwagę ze względu na swój szybki i energiczny format meczów. Ekspert BetZillion przypomniał pięcioletnią przerwę po edycji z 2016 roku spowodowaną pandemią w 2020 roku i jak wznowiono ją w 2021 roku.

Jedną z atrakcji Mistrzostw Świata 2021 ICC T20 jest starcie gigantów krykieta – Indii i Pakistanu. Mecz pomiędzy tymi dwoma potęgami przyciągnął 167 milionów widzów, ustanawiając rekord jako najczęściej oglądany mecz T20. Nie jest więc zaskoczeniem, że turniej cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie.

Australia wyłoniła mistrzów w 2021 roku, a ostatnio była gospodarzem ostatniej edycji turnieju, który rozpoczął się 16 października, a zakończył 13 listopada 2022 roku. Kolejna edycja odbędzie się w 2024 roku i wystąpi w niej 20 drużyn zamiast obecnych 16.

Wniosek

Z ponad 2,5 miliardami zwolenników na całym świecie, krykiet pozostaje jednym z najpopularniejszych sportów na świecie z kilkoma corocznymi turniejami. Sport ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii. W związku z tym nie dziwi fakt, że ma on ogromny rynek zakładów w kraju, rezerwując czołowe miejsce u niemal każdego bukmachera.

Niezależnie od tego, czy kibic jest profesjonalnym graczem, czy po prostu chce się zabawić, wspomniane wyżej wydarzenia krykietowe zapowiadają wyjątkowe wrażenia z zakładów.

Na zakończenie kilka innych popularnych wydarzeń w krykiecie, które każdy fan krykieta powinien znać:

 • > Puchar Azji
 • > Australia Big Bash League
 • > Puchar Świata Kobiet ICC
 • > Puchar Świata w Testach
 • > ICC Champions Trophy

1321 / 12.1.24 / 17.1.25 out

karnawał 2023 atrakcje na bal karnawałowy Poprzedni post Niezwykła atrakcja na bal karnawałowy 2023
zarobki ciekawostki Rybnik Żory oferty pracy Następny post Inflacja pożera wypłaty? Dobre zarobki czekają nawet w małych miastach