Cypr lato na Cyprze

Tropiki w Europie? Cypr i Wyspy Kanaryjskie zapraszają

Czas czytania:1 minut/y, 37 sekund/y

Wakacje w klimacie tropikalnym nie muszą być zaplanowane w okolicach równika. Europa także ma w tej sprawie dużo do powiedzenia. Zapraszamy na Wyspy Kanaryjskie i Cypr – słońca i palm na pewno tu nie zabraknie.

Cypr – wyspa zabytków i pięknej pogody

Lato na Cyprze potrafi być naprawdę upalne. W lipcu i sierpniu średnie temperatury przekraczają 30°C, mimo to wiele osób wybiera Cypr na wakacje all inclusive 2024. Nie brak też osób, które decydują się czekać na lukratywne oferty last minute. To jednak może być trudne, bo oferty urlopów na Cyprze z Tui rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Cypr słynie przede wszystkim z czynnych stanowisk archeologicznych i dużej liczby zabytków z okresu starożytnego. To też wyspa Afrodyty, której imieniem nazwano jedną z plaż. Rokrocznie przybywają tu chętni do opłynięcia skały Afrodyty i znalezienia na plaży kamienia w kształcie serca.

Ciepły klimat sprzyja bujnej, tropikalnej roślinności. Palm na Cyprze nie brakuje. Podobnie sporo tu piaszczystych plaż. A przecież Cypr leży na Morzu Śródziemnym, samolotem dolecimy tu w niespełna dwie godziny – tropiki są na wyciągniecie ręki!

Wyspy Kanaryjskie – tropikalna roślinność i oceaniczna bryza

Wyspy Kanaryjskie także sprawdzą się jako lokalizacja na tropikalne wakacje all inclusive 2024 z Tui. Już sam fakt, że leżą na Oceanie Atlantyckim przemawia na ich korzyść. To zdecydowanie dalej i bardziej egzotycznie niż Cypr.

Oferty last minute Tui na Wyspy Kanaryjskie są dostępne w zasadzie cały czas, ale lepiej nie czekać, aż ktoś sprzątnie nam sprzed nosa najlepsze pokoje hotelowe z widokiem na ocean.

Wyspy Kanaryjskie czarują różnorodnością. Roślinność endemiczną można znaleźć przede wszystkim na Teneryfie, w parku narodowym Teide. Jednak Gran Canaria czy La Gomera wcale pod tym względem nie ustępują najbardziej popularnej wyspie w archipelagu. Szczególnie La Gomera zachwyca dziewiczym i nieco pierwotnym wyglądem.

Palmy na plaży? Są praktycznie wszędzie, nawet na Fuerteventurze znanej z krajobrazu pustynnego. Tropikalny krajobraz nie idzie jednak z wysokimi temperaturami. Oceaniczna bryza skutecznie łagodzi wrażenie upału, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Lato na Cyprze w Sadurski.com

cebula ciekawostki o cebuli Poprzedni post Cebula. Ciekawostki, o których nie miałaś pojęcia!
frezarki 3-osiowe CNC Następny post Frezarki 3-, 4- oraz 5-osiowe CNC