Najbardziej znane nazwiska w historii piłki nożnej

najbardziej znani piłkarze piłka nożna

Piłka nożna to gra numer jeden, w której można kibicować i obstawiać. Dlatego fani korzystają z bukmacherskich stron internetowych i aplikacji mobilnych, takich jak https://gg.bet/pl/football, aby otrzymać zysk z meczów. No i gracze wygrywają! Oczywiście w dużej mierze dzięki wirtuozowskim piłkarzom. Rzeczywiście, w tym sporcie widać niektórych z największych graczy, dominujących w tej karierze. Spójrzmy na tę listę, i zobaczmy, kto na świecie jest najlepszy

Najlepsi piłkarze świata – Top 5

1. Eusebio (Portugalia)

Obecnie emerytowany portugalski piłkarz, urodził się 25 stycznia 1942 roku. Jednak kibice nadal uważają go za jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów. Strzelił 53 gole, dziewiątą najwyższą liczbę w historii UEFA. Eusébio zajmuje również swoje miejsce jako ósmy najlepszy strzelec w historii Ligi Mistrzów UEFA.

2. Gerd Müller (Niemcy)

Fani nazwali go „strzelcem narodu” ze względu na niesamowite możliwości zdobywania bramek. Co więcej, Müller zdobył tytuł Europejskiego Piłkarza Roku w 1970 roku. Miał też najwyższy rekord świata, wynoszący 1251 goli w 998 meczach dla Bayernu i 68 goli w 62 meczach dla Niemiec, dopóki nie pokonał go Ronaldo. Co więcej, Müller zajął dziewiąte miejsce wśród europejskich graczy stulecia według IFFHS w 1999 roku. Wreszcie, w tym samym roku, IFFHS głosowało na niego jako trzeciego gracza stulecia.

3. Franz Anton Beckenbauer (Niemcy)

„Franz” urodził się 11 września 1945 roku. To były trener reprezentacji Niemiec, chociaż jest też znany jako piłkarz. Fani nadal uważają go za najlepszego niemieckiego piłkarza wszech czasów. Był wszechstronny i miał najlepsze możliwe umiejętności piłkarskie. W swojej karierze dwukrotnie zdobył tytuł Europejskiego Piłkarza Roku.

najbardziej znani piłkarze Franz Beckenbauer piłka nożna
Najbardziej znani piłkarze? Jest wśród nich słynny Franz Beckenbauer

4. Alfredo Stéfano Di Stéfano Laulhé (Argentyna/Kolumbia/Hiszpania)

Urodzony w Argentynie z włoskich imigrantów, ale grający na poziomie międzynarodowym dla trzech różnych drużyn, Di Stéfano strzelił gole i osiągnął niesamowite wyniki w pięciu kolejnych finałach Pucharu Europy. Zawodnik o doskonałej kondycji fizycznej Alfredo odegrał ważną rolę w zdominowaniu Realu (Madryt) w latach 50. XX wieku.

5. Lionel Andres Messi (Argentyna)

Messi jest często nazywany „Nowym Maradoną” ze względu na swoją techniczną grę i wysoką wydajność. Jest jednym z najbardziej zdolnych i utalentowanych współczesnych pomocników ofensywnych. W 2012 roku magazyn „Time” umieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych osób na świecie”. Messi jest czterokrotnym zwycięzcą premii Piłkarz Roku FIFA w latach 2009-2012 i drugim najlepszym piłkarzem świata w latach 2007, 2008, 2013 i 2014.

Inni gracze również zasługują na to, aby rozwinąć listę bogów piłki nożnej. Wśród takich znakomitych graczy są na przykład Pele, Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane, Thierry Henry i dziesiątki innych nazwisk, którzy są na ustach wszystkich dzięki niesamowitemu wkładowi w historię i rozwój tego sportu. Tacy jaskrawi gracze w dużej mierze decydują o wynikach meczów. Tak więc branie pod uwagę osobowości podczas obstawiania zakładów jest mądrą strategią.

1094 / 11-7-24 / najbardziej znani piłkarze