Najlepsze gry w 2022 roku wydane do tej pory

najlepsze gry

Gry online cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy wysoka częstotliwość korzystania z wielu aplikacji do gier. Kasyna online są oczywiście również odwiedzane z wielkim entuzjazmem, głównie te, które oferują bonus za rejestrację bez depozytu 2022.

Powodem tak ogromnego rozwoju jest stale postępująca cyfryzacja, dzięki której można cieszyć się grami na niemal każdym urządzeniu. Dotyczy to w takim samym stopniu hazardu, jak i gier hazardowych, którymi zajmiemy się w dalszej części artykułu.

Gamerski rok 2022 jest naprawdę gorący

Gamingowy rok 2022 rozpoczął się od kilku hitów z najwyższej półki. Na resztę roku zapowiada się szereg atrakcji z szerokiej gamy gatunków.

Pokémon Legends: Arceus

Od dłuższego czasu fani Pokémonów, którzy z racji swojej miłości do gry są chyba najlepszymi fanami, chcieli, aby zwykła formuła serii gier została nieco rozbita. 28 stycznia 2022 roku to życzenie stało się rzeczywistością dzięki „Pokémon Legends”: Arceus” stało się teraz rzeczywistością.

Tutaj gracze doświadczają świata na długo przed czasem, kiedy trenerzy mogli po raz pierwszy postawić stopę w wysokich trawach Kanto i Co. Dodatkowo masz możliwość swobodnego poruszania się na grzbiecie towarzyszy potwora.

Dying Light 2: Stay Human

Długo nie trzeba było czekać na następcę Dying Light, który był już kilkukrotnie przekładany, by w końcu pojawił się 4 lutego 2022 roku. Teraz mamy pożądaną mieszankę otwartego świata akcji zombie i parkour.

Aiden szuka swojej siostry Mii. Został z nią rozdzielony 15 lat temu. Oboje byli w dzieciństwie ofiarami eksperymentów medycznych. Z tego powodu Aiden wydaje się lepiej radzić sobie z infekcją, którą dostał od ugryzienia zombie. Może więc na chwilę uciec od przemiany i tylko chwilowo wpada w swoisty tryb bestii, który czyni go silnym, ale i niekontrolowanym.

Aiden podczas poszukiwań Mii zostaje wciągnięty w element drugiej kondygnacji. Przybywa do Villedor, chaotycznego miasta, w którym trzy frakcje – Peacekeepers, Survivors i Renegades – walczą o dominację.

Horyzont Zakazany Zachód

Pierwszy Juggernaut został wydany 18 lutego 2022 roku. Jest to sequel hitu Sony z 2017 roku. Wówczas tytuł z otwartym światem dzielił slot wydawniczy z The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

W Forbidden West chodzi o uratowanie krainy i odzyskanie podfunkcji Aether, Poseidona i Demeter. Aether reguluje powietrze i potrafi zapanować nad destrukcyjnymi burzami. Posejdon rozprzestrzenia i oczyszcza wodę. Aktywność gleby z kolei reguluje Dementer. Tylko w ten sposób możliwa jest kontynuacja łańcucha pokarmowego dla człowieka.

Jednak wszystkie trzy podfunkcje są dobrze ukryte. Należy je najpierw znaleźć w grze.

Elden Ring

Na Game Adwards, Elden Ring został wybrany „Najbardziej oczekiwaną grą”. Została wydana 25 lutego 2022 roku i masy graczy nie mogły się doczekać, aby zanurzyć się w świecie nowej gry From Software. Do tej pory każda gra z Dark Souls była udana. Ostatnio Sekiro: Shadows Die Twice zdobyło kilka nagród Game of the Year w roku premiery.

Historia Elden Ring nie zaczyna się w krainie pomiędzy, ale w kosmosie, gdzie rządzą bogowie. Tam też mieszka bóg zwany „Wyższą Wolą”. Ma jednak dość swojej egzystencji w kosmosie i teraz chce rozszerzyć swoją władzę na krainę pośrednią.

W związku z tym wysyła złotą gwiazdę do krainy pośredniej. To właśnie ta gwiazda mieści w sobie Bestię Elden, która czai się jako ostateczny przeciwnik na końcu gry.

Gran Turismo 7

Wśród konsolowych symulacji wyścigowych Gran Tourismo było kiedyś absolutnym top dogiem. Tytuł ten został od tego czasu zakwestionowany przez Forza Motorsports. Szczególnie w tym gatunku konkurencja jest niezwykle wysoka, ale wraz z wydaniem 4 w marcu 2022 roku Gran Turismo 7, seria została przywrócona na dawne wyżyny.

W Gran Turismo 7 możesz oczekiwać ponad 400 samochodów, ponad 90 tras, nieskończonej zawartości i różnych trybów. Sam widok liczby nie ułatwia orientacji na początku. Jednak dzięki opcji początkowego ograniczenia, gra wyścigowa zapobiega czystemu przytłoczeniu. Tutaj odblokowanie każdego zakątka na mapie poglądowej zajmuje około 8 godzin.

Tunic

Od momentu, gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia uroczych Zelda Likes minęło już dużo, dużo czasu. Przed 16 marca 2022 roku ciekawscy gracze mogli zapoznać się z rozgrywką Tunic dzięki krótkiemu demo.

Tunic to przygodowa gra akcji w układzie izometrycznym. Opowiada o dzielnym i uroczym małym lisku i jego wielkich przygodach. Mały lisek wylądował na tajemniczej plaży i na początku opanowuje tylko swoją ciekawość. Teraz otwiera się przed nim kraina pełna zaginionych legend, starożytnych mocy i dzikich potworów. Często jego podróż prowadzi go przez wrogi i skomplikowany świat cienistych lasów, rozległych ruin i labiryntowych katakumb.

Plaża, kraina legend i starożytnych mocy: taki mógłby być Laos w Azji. Ale podróż do krainy Tunic jest naprawdę o całe światy lepsza.

DNF Pojedynek

Latem 2022 roku ukazała się nowa gra walki od Arc System Works, DNF Duel. Z jednej strony nowy fighter bazuje na MMO-podobnym tytule Dungeon Fighter Online, a z drugiej przenosi różne postacie z tej gry w scenerię gry walki. Każdy gracz ma na początku dostęp do 15 różnych postaci, w tym Strikera, Grapplera, Ghostblade’a i Hitmana. Później można wybrać więcej postaci.

Morze gwiazd

Chrono Trigger pozostaje jednym z arcydzieł świata jRPG. Najpierw twórcy The Messenger stworzyli udany hołd dla Ninja Gaiden i Shinobi, a teraz poświęcają się fabularnemu hitowi. Rozgrywka w Sea of Stars jest wyraźnie oparta na grze z Super Nintendo.

Udało im się nawet pozyskać Yasunori Mitsudę, kompozytora ścieżek dźwiękowych do Chrono Trigger i Chrono Cross.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

W 2017 roku Nintendo tchnęło nowe życie w serię The Legend of Zelda za sprawą Breath of the Wild. Oto wydano grę, która była w stanie przyćmić wiele swoich nagradzanych poprzedników. Oczekiwania wobec jego następcy są teraz odpowiednio wysokie. Gra miała się ukazać w 2022 roku, ale w marcu Nintendo ogłosiło, że chce poświęcić nieco więcej czasu na rozwój. Firma przełożyła premierę na wiosnę 2023 roku.

1209 / 127628 / zawsz