Nintendo Labo – świetny pomysł dla dziecka

Nintendo Labo gra dzieci rozrywka

Dla dorosłych rozrywkę stanowią różne gry komputerowe, gry hazardowe za darmo 77777 w kasynach internetowych czy oglądanie filmów i seriali. Tymczasem dzieci często wymagają o wiele więcej, jak i warto zadbać o to, aby ich czas wolny nie przypominał tylko patrzenie i stukanie w ekran smartfona. Dlatego też dla tych dzieci, które już mają bądź będą mieć Nintendo Switch, świetnym pomysłem będzie Labo.

Czym jest Labo?

Nintendo Labo to specjalne zestawy przeznaczone do Switcha, które pozwolą dzieciom nie tylko na rozrywkę, lecz i rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie umiejętności młodego inżyniera. Jak można wyczytać na stronie producenta, dostępne w sprzedaży zestawy zostały w szczególności przygotowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pewnie dla niektórych zaskoczeniem może być to, że są to konstrukcje zbudowane z kartonu. Mowa na szczęście o wysokiej jakości komponentach, dzięki czemu nie powinny zbyt szybko ulec zniszczeniu, zużyciu. Owe konstrukcje składane są niczym puzzle 3D. W każdym zestawie znajdziemy kartridż z grami i instrukcją obsługi. Dzięki wyświetlanym wskazówkom na ekranie konsoli dziecko może krok po kroku zbudować określone konstrukcje. Takie kartonowe obiekty są jednak połączone ze Switchem, więc sterowanie nimi sprawia, że jednocześnie możemy uczestniczyć w rozgrywce.

Kartony są przygotowane w taki sposób, aby można było z nich tworzyć odpowiednie konstrukcje, bez potrzeby korzystania z taśmy czy kleju. W zestawach w zależności od modelu można także spotkać małe gumki, sznurki czy plastik. Posłużą one do ruszania poszczególnymi elementami Labo. Dzieci zatem będą mogły liczyć choćby na pokrętła, którymi będą mogły poruszać elementami w całej konstrukcji. Na chwilę obecną Nintendo wydało 5 zestawów Labo. Chcielibyśmy przyjrzeć się 3 podstawowym, które składają się z niezwykle ciekawych i oryginalnych pomysłów zwanych Toy-Conami.

Nintendo Labo: Robot Kit

Dzięki temu zestawowi mały gracz może stać się robotem! Kartonowe elementy bowiem tworzą tutaj strój, który dziecko zakłada na siebie. Składa się on z hełmu, plecaka, butów oraz drążków, które połączone są ze sobą dołączonymi do zestawu sznurkami. W hełmie oraz plecaku znajdują się klucze Joy-Cony, które reagują na nasz ruch i przekazują informacje do konsoli. Do zestawu dołączona została gra, w której to wcielamy się w robota poruszającego się po mieście. Za pomocą ruchów całego stroju dziecko może latać, zamieniać się w samochód, atakować. Dzięki wykonywaniu konkretnych zadań i misji zdobywa się kolejne umiejętności. W aplikacji możemy zmieniać kolor naszego robota, jak i również toczyć pojedynki online z innymi graczami.

Nintendo Labo: Variety Kit

Variety Kit to zarazem pierwszy i najchętniej kupowany zestaw Labo, który pojawił się w sprzedaży. Znajdziemy w nim aż 5 osobnych konstrukcji. Pierwszą jest pojazd RC Car, który pozwala na prostą jazdę po podłodze. Następnie do zbudowania jest wędka, która posiada kołowrotek. Za jego pomocą podnosimy i opuszczamy wirtualną linkę, dzięki czemu możemy w specjalnej grze łowić ryby. W zestawie znajduje się również domek, który dzięki specjalnym blokom będzie działał niczym znane Tamagotchi, więc możemy zajmować się wirtualnymi mieszkańcami domku. Dziecko zbudować sobie może także kierownicę do motocykla. W grze można zatem sterować jednośladem, jak i budować własne tory. Na sam koniec czeka najmłodszych największe wyzwanie, jakim jest pianino. Składa się ono z 13 klawiszy i pomoże dziecku zamienić się w muzyka. Przy okazji można z dostępnych elementów budować także inne, pomniejsze konstrukcje.

Nintendo Labo: Vehicle Kit

Za pomocą tego trzeciego zestawu można zbudować samochód, łódź podwodną lub samolot. Ciekawy jest zestaw kierowcy, gdzie można zbudować wręcz cały panel do sterowania wraz z kierownicą, pedałem przyspieszenia czy nawet przyciskiem do wycieraczek. Łódź podwodna to z kolei obrotowe koła, które służą do zanurzania i wynurzania się okrętu. Samolot zaś sterowany jest za pomocą konstrukcji przypominającej stary drążek od joysticka.  

zawsz 1002