Kraków Partia Dobrego Humoru kultura satyra polski wieżowiec

Polskie wieżowce: Wesoły Wieżowiec

Czas czytania:3 minut/y, 46 sekund/y

Poniższe teksty, to część zestawu archiwalnych tekstów na temat Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper) w Polsce. Były umieszczone w poprzedniej wersji portalu Sadurski.com i zawierały zdjęcia.

Wieżowiec w Zakopanem

Wesoły wieżowiec z papieru ze stolicy Polski przyjechał do stolicy polskich Tatr.

Zakopanego nie trzeba przedstawiać żadnemu Polakowi. Podobnie jak Krupówek, słynnego deptaka w środku tego miasta. Znane jako “stolica polskich Tatr” i “zimowa stolica Polski” Zakopane liczy ponad 25 tys. mieszkańców i jest najwyżej położonym miastem w naszym kraju. Jest tu kolejka na Gubałówkę, są trasy zjazdowe dla narciarzy, niedaleko słynna góra Giewont i Tatrzański Park Narodowy, a w nim jezioro Morskie Oko. No i oryginalny folklor zakopiański oraz serki oscypki.

Korzystając z wizyty w Zakopanem w styczniu 2014 r., szef Partii Dobrego Humoru wziął do walizki Wesołego Wieżowca z papieru i aparat fotograficzny. Powstała seria zdjęć z wesołym wieżowcem.

Zakopane, to już 185. miejsce świata, w którym sfotografowano tę oryginalną “budowlę” z papieru. Po raz pierwszy widziano ją na nowojorskim Manhattanie, w październiku 2012 r.
2014-01-28

Wieżowiec w Suchej Beskidzkiej

Suchą Beskidzką na krótką chwilę odwiedził wesoły wieżowiec Partii Dobrego Humoru.

Około 10 tysięcy mieszkańców ma Sucha Beskidzka, miasto w województwie małopolskim, w górach Beskidach. Znajduje się tu renesansowy zamek, zwany przez niektórych “małym Wawelem”. W 1916 roku przez chwilę przebywał tu Józef Piłsudski, o czym informuje pamiątkowa tablica umieszczona na jednym z budynków.

Również na bardzo krótko zatrzymał się tu Wesoły Wieżowiec, jadący pociągiem do Zakopanego. Wystarczyło wyjąć go z bagażu, wyjąć też aparat fotograficzny i uwiecznić tę wiekopomną chwilę.
2014-01-27

Wesoły Wieżowiec trafił do Krakowa

Wawel i Sukiennice jeszcze przed nim, ale… wybrał się w bardziej oryginalne miejsca.

Wesoły Wieżowiec, symbol uśmiechu nadal podróżuje po świecie. Wprawdzie temperatury jakie obecnie panują pod naszą szerokością geograficzną mogą odstraszać od zabawy, lecz jak zaraz zobaczycie, nie wszystkich. Pod koniec listopada Magda Rabarkiewicz zabrała wesołego wieżowca na wycieczkę do Krakowa. Widziano go obok stacji kolejowej Kraków Główny oraz pod siedzibą portalu Onet przy ul. Gabrieli Zapolskiej.

Jesteśmy pewni, że będą jeszcze okazje, aby w przyszłości Wesoły Wieżowiec odwiedził Kraków i poznał znane, historyczne miejsca tego miasta. Kraków jest 177. miejscem na naszej planecie, w którym sfotografowano wesołego wieżowca. Już dochodzą do nas słuchy, że lada chwila zobaczymy go w znacznie cieplejszym miejscu świata.
2013-11-30

Kraków Partia Dobrego Humoru kultura satyra polski wieżowiec
Wesoły Wieżowiec na runku w Krakowie

Wesoły Wieżowiec i feng shui

Od teraz nie tylko wesoły, ale i szczęśliwy, bo działający według zasad feng shui.

To, co się stało na początku roku, wesoła siedziba Partii Dobrego Humoru (oraz członkowie PDH śledzący poczynania wesołego wieżowca) na pewno zapamiętają. Otóż został on sfotografowany w pewnym ogrodzie, w Puszczykowie pod Poznaniem. Stanął na prawdziwym, chińskim kompasie, którego działanie dobrze znają osoby interesujące się feng shui. Krótko mówiąc: od teraz każde nowe miejsce w którym stanął (został sfotografowany) nasz “wieżowiec” oznacza, że nie jest to miejsce przypadkowe. Że został sfotografowany we właściwym miejscu i czasie!

Poza tym od teraz wesoły wieżowiec na pewno żyje w harmonii ze środowiskiem (otoczeniem). Nie straszny mu wiatr ani woda. Przyroda, ludzie i wesoły wieżowiec, to jedno. A jak mówi przysłowie – w jedności siła.

Żeby nie było, że to żart czy jakaś ściema – Wesołego Wieżowca postawiła Małgorzata Gałkowska-Błądek, Mistrz (Mistrzyni) Feng Shui, o której dowiemy się na stronie www.tradfs.com.
2014-01-17

Wesoły Wieżowiec w Bełchatowie

Odwiedził największą elektrownię na świecie, w której w węgiel zamieniany jest w energię elektryczną.

Założony w XIV wieku, obecnie 60-tysięczny Bełchatów, leży w województwie łódzkim. Wielu Polaków miasto to kojarzy się z Elektrownią Bełchatów. Jest to największa na świecie elektrownia wytwarzająca energię elektryczną z węgla brunatnego. Węgiel ten brany jest z pobliskiej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Do elektrowni jest transportowany za pomocą przenośników taśmowych. Nie wnikając w szczegóły techniczne, w Elektrowni Bełchatów produkowane jest 20 procent energii elektrycznej, wykorzystywanej w Polsce.

Wczoraj elektrownię Bełchatów odwiedziła najmniejsza budowla świata czyli papierowy Happy Skyscraper czyli Wesoły Wieżowiec. Zaprosił go tu Paweł Glinkowski, od teraz członek Partii Dobrego Humoru.
2014-03-19

Wieżowiec na Kaszubach

Wesoły Wieżowiec odwiedził wieś o niesfornej nazwie Swornegacie.

Uśmiechnięta siedziba Partii Dobrego Humoru odwiedza nie tylko światowe metropolie, ale też całkiem małe miasta i wioski. Tym razem trafił na Kaszuby czyli na Pomorze. Wieś Swornegacie położone nad rzeką Brdą liczy pół tysiąca mieszkańców, a jako sołectwo Swornegacie obejmujące kilka okolicznych wsi – około tysiąc. Pierwsza pisemna wzmianka o wsi pochodzi już z 1272 roku, tym niemniej nie ma tu obecnie jakichś imponujących i wiekowych zabytków.

Jurek Uske zrobił sobie zdjęcie wraz z Wesołym Wieżowcem obok tablicy informacyjnej miejscowości.
2014-05-18

Opole Partia Dobrego Humoru Wesoły Wieżowiec Poprzedni post Wesoły Wieżowiec z Polski
obrzydliwe rekordy ciekawostki pierdzenie sikanie mocz sperma sranie Następny post Najbardziej obrzydliwe ciekawostki i rekordy