Powell, Ohio, USA

Powell Ohio USA

Desant powietrzny na Powell… Ósme miejsce w USA, do którego dotarł Wesoły Wieżowiec czyli Happy Tower, uśmiechnięta siedziba Partii Dobrego Humoru

Wesoły wieżowiec Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) wylądował w liczącym 11 tysięcy mieszkańców mieście Powell, w stanie Ohio. Miasteczko Powell leży kilkanaście kilometrów od miasta Columbus, stolicy Ohio.

Gdzie konkretnie odbył się desant? „Wieżowiec” wyłonił się z chmur i wylądował na terenie szkoły podstawowej (Albert Chapman Elementary School), gdzie znajduje się oryginalny pomnik. Obok wejścia do szkoły znajduje się instalacja autorstwa Kena Valimaki, Amerykanina fińskiego pochodzenia. Wśród znajdujących się tu napisów – znajome, polskie słowo: POKÓJ (ciekawostka: pomocnikiem wspomnianego rzeźbiarza był Polak). To właśnie tutaj bezbłędnie wylądował wesoły wieżowiec!

Dodajmy, że lądowanie nadzorowała Marzenna Myszkowska, ambasadorka Partii Dobrego Humoru w Ohio.

Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2013

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Tower), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny satyryka Szczepana Sadurskiego będący parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.