Jak wybrać powerbank na wakacje?

powerbank na wakacje

Czasami wystarczy tylko pojedyncze gniazdo micro USB, żeby zapewnić sobie energię elektryczną nawet tam, gdzie brakuje gniazdka elektrycznego. Power bank zapewnia możliwość ładowania gdziekolwiek się znajdujemy, dlatego warto mieć to urządzenie przy sobie w czasie wakacyjnego wyjazdu.

Jaką przenośną ładowarką uzupełnić poziom baterii?

Power bank to niezwykle popularny sprzęt, który możemy spotkać w pierwszym lepszym sklepie z elektroniką. Nie każda ładowarka będzie jednak odpowiadać naszym potrzebom. Kluczowym kryterium wyboru jest pojemność powerbanku. Standardowy akumulator w smartfonie ma około 3 000-4 000 mAh, dlatego żeby uzupełnić poziom naładowania telefonu od 0 do 100% potrzebna jest pojemność baterii co najmniej 4 000 mAh. Dobry powerbank powinien jednak umożliwić szybko naładować kilka urządzeń jednocześnie. Dlatego warto wybierać powerbanki o dużej pojemności. Standardem jest obecnie pojemność 10000 mAh ale jeśli wybieramy się na dłuższą wyprawę na łono natury, gdzie chcemy intensywnie robić zdjęcia i nagrywać filmy, lepszym rozwiązaniem będzie wybór większej pojemności, np. 20000 mAh. Wtedy naładujemy bez obaw nie tylko telefon, ale też np. aparat cyfrowy czy tablet. Znajdź sprawdzone powerbanki w Auchan i skompletuj sprzęt na wakacyjny wyjazd.

Drugie najważniejsze kryterium to rodzaj oraz liczba portów wyjściowych. Zazwyczaj power bank posiada gniazdo USB do ładowania urządzenia, któremu towarzyszy określona liczba portów wyjściowych. Standardem jest port micro USB, który wykorzystuje się wciąż w niektórych smartfonach czy aparatach. Micro USB popularne jest również w przypadku czytników e-booków czy innych mniejszych akcesoriów z akumulatorami. Jeśli chodzi o nowsze smartfony, tutaj najczęściej do ładowania posłużą porty USB typu C. Zapewniają one przyzwoitą prędkość ładowania, dzięki czemu szybciej uzupełnimy pojemność baterii. Liczba portów wyjściowych USB typu C powinna być większa, żeby w razie potrzeby podpiąć do szybkiego ładowania smartfon i inne wybrane urządzenie.

Ładowanie indukcyjne i inne funkcje, które warto wziąć pod uwagę wybierając powerbank

Port USB typu C może okazać się niepotrzebny, jeśli naszego smartfona można naładować bez konieczności podpinania złącza. Bezprzewodowe ładowarki są coraz popularniejsze, a sam proces uzupełniania poziomu akumulatora wygodniejszy, gdyż nie musimy np. w nocy szukać odpowiedniego wejścia czy kabla. Wystarczy położyć urządzenie w dogodnym miejscu, żeby cieszyć się z efektywnej pracy powerbanka. Pojemność baterii co prawda uzupełni się nieco wolniej niż w przypadku USB C, ale jeśli nie zależy nam na pośpiechu, ładowanie bezprzewodowe to naprawdę komfortowe rozwiązanie.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy natężenie prądu pozwala na skorzystanie z funkcji quick charge. Jeśli zastanawiasz się, jaki powerbank wybrać, a zdarza ci się ładować urządzenia na ostatnią chwilę, koniecznie wybierz model, który umożliwia szybkie ładowanie. Dzięki funkcjom takim jak ultra charge już w kwadrans można uzupełnić nawet połowę poziomu baterii. Takie rozwiązanie chroni przed nadmiernym rozładowaniem w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście takie rozwiązania dostępne są przewodowo, zazwyczaj przez USB typu C. W ten sposób błyskawicznie naładujemy baterię za pomocą powerbanka.