Gdzie i jak szukać pracy?

praca szukanie pracy szukam pracę

Szukanie pracy w obecnych czasach jest nieco łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Wtedy były pomocne jedynie Urzędy Pracy oraz ogłoszenia w gazetach papierowych. Dzisiaj mamy znacznie szersze możliwości i warto z nich korzystać, aby złowić najlepsze z możliwych ofert na rynku

Aplikacje na smartfona

Coraz więcej osób nie rozstaje się ze swoim telefonem. Tendencja ta jest zauważalna także u osób starszych, co cieszy, bo za jego pomocą można znaleźć sporo ciekawych informacji, ale też nauczyć się nowych rzeczy. Wśród mnóstwa, mniej lub bardziej, przydatnych aplikacji dużo jest tych związanych z poszukiwaniem pracy. Można je zapisać na pulpicie smartfona, niektóre z nich wysyłają powiadomienia w formie e-mail czy sms. Warto zapoznać się z nimi, aby zawsze być na bieżąco i śledzić codzienne ogłoszenia.

Strony internetowe

To druga skarbnica z ogłoszeniami, których jest każdego dnia mnóstwo. Witryny oferujące tego typu pomoc w szukaniu pracy są zazwyczaj czytelne, łatwo się po nich nawiguje i można zawężać wyniki wyszukiwania do wybranych przez siebie opcji. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj portal jobsora.com – niezwykle prosty w obsłudze, nawet dla laika i pełny ciekawych ofert pracy z różnych branży i miejscowości z całej Polski. U góry strony znajdują się dwa okienka, w które wpisuje się poszukiwaną profesję i miasto, gminę czy województwo. W bocznym pasku natomiast pojawia się filtr dotyczący wynagrodzeń, czasu umieszczenia ogłoszeń oraz konkretnych wyszukanych firm po wpisaniu danego stanowiska. Wybór jest naprawdę duży.

Profesjonalne serwisy społecznościowe

Tutaj też warto zaglądać, aby przede wszystkim dobrze się zareklamować, a następnie oczekiwać na lukratywne oferty współpracy. Na wielu z nich można zamieścić swoje CV wedle wzoru tam zamieszczonego oraz napisać kilka słów o sobie, tworząc ciekawe portfolio z dotychczasowym doświadczeniem i przykładami różnych realizacji, np. graficznych. Sieć użytkowników tego typu miejsc wciąż się zagęszcza, dlatego zawsze jest spora szansa na zawiązanie nowych, ciekawych i owocnych zawodowo znajomości.

Oprócz ww. propozycji warto też mieć swoją stronę internetową, szczególnie wtedy, gdy wykonujemy działalność artystyczną i chcemy pochwalić się swoim talentem. Internet stał się miejscem, za pomocą którego można dotrzeć w bardzo krótkim czasie do setek ludzi na całym świecie, dlatego warto próbować za jego pomoc szukać wymarzonej pracy.