happy skyscraper happy tower wesoły wieżowiec

2013 – Rok Wieżowca PDH

Czas czytania:4 minut/y, 9 sekund/y

Rok 2013 ogłaszamy Międzynarodowym Rokiem Wieżowca Partii Dobrego Humoru

Członkowie (3 tys. osób) i sympatycy Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) czekają obecnie na dziesiąty (a trzeci w 2013 roku) wieżowiec Partii Dobrego Humoru, co może nastąpić lada chwila. Wielu osobom spodobał się taki sposób rozweselania innych ludzi i sprawianie, że codzienne szare dni, mogą być kolorowe. I o to chodzi.

Nie zdradzamy jakie są najbliższe plany i gdzie staną kolejne “wieżowce”. Będą niespodzianki! A ponieważ akcja się rozszerza i ma kolejnych zwolenników w Polsce i na świecie, Partia Dobrego Humoru uroczyście ogłasza niniejszym, że rok 2013 będzie Międzynarodowym Rokiem Wieżowców Partii Dobrego Humoru, po angielsku: International Year of Good Humor Party Skyscrapers. Tylko tyle i aż tyle. Make fun not war.

W skrócie:

  • – O kolejnych wieżowcach informujemy na bieżąco na portalu Sadurski.com.
  • – O naszej akcji dotychczas informowały gazety w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Turcji. Może jakieś polskie czasopismo też kiedyś napisze?
  • – 13 stycznia wieżowiec z Rzymu trafił na aukcję WOŚP w Bolonii (Włochy).
  • – Składka członkowska Partii Dobrego Humoru, to 3 uśmiechy dziennie.
    2013-01-09

Międzynarodowy Rok Wieżowców Partii Dobrego Humoru – podsumowanie

Aż 172 miejsca świata odwiedziła w 2013 roku papierowa siedziba najbardziej wesołej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru.

Partia Dobrego Humoru (w skrócie PDH) czyli Good Humor Party miała na koncie zaledwie 7 wesołych wieżowców (funny skyscrapers), gdy 9 stycznia 2013 r. ogłosiliśmy Międzynarodowy Rok Wieżowców Partii Dobrego Humoru, po angielsku: International Year of Good Humor Party Skyscrapers. Wkraczaliśmy w nowy rok z kilkoma prasowymi publikacjami (USA, Wielka Brytania, Turcja, Włochy), mając za sobą szereg rozmów z osobami, które zadeklarowały pomoc przy fotografowaniu papierowej siedziby najbardziej wesołej organizacji świata. W internecie był też gotowy model “wieżowca”, który każdy może wydrukować i skleić. Mieliśmy nadzieję, że każdego miesiąca ich liczba będzie powiększać się o kilka, więc liczba 50 będzie sporym sukcesem.

W styczniu i lutym liczba wesołych wieżowców powiększyła się o 8, lecz już pod koniec długiej, śnieżnej zimy 2013 roku, zainteresowanie naszą akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W marcu wieżowce sfotografowano w 10. kolejnych miejscach (to głównie zasługa współpracy z Gazetą Polonijną z Wielkiej Brytanii), a potem było coraz lepiej. W kwietniu stanęło 18 wieżowców PDH (w tym m.in. w Sydney, Chicago, Moskwie, Budapeszcie i Tyrze (Liban), w maju kolejnych 18 (m.in. w Argentynie, Turcji, na Litwie i w Berlinie). W czerwcu stanęło 19 kolejnych (m.in. na wyspach Azorach, w Kazachstanie, w kanadyjskim Toronto, w Oslo i Szwajcarii). W lipcu również 19 (m.in. w Singapurze, w Niemczech i na Spitsbergenie. Również w lipcu, w Ustroniu Morskim ustanowiliśmy rekord świata – na plaży w ciągu 47. minut stanęło 250 “wieżowców”, a tuż obok prezentowana było pierwsza fotograficzna wystawa, dokumentująca stawianie Wesołych Wieżowców.

Pierwszy sierpniowy “wieżowiec” stanął w Kołobrzegu i był to jubileuszowy, setny wesoły wieżowiec. W tym wakacyjnym miesiącu odnotowaliśmy aż 25 naszych zwariowanych budowli – od Hawajów, przez Brazylię, Wiedeń, Francję, po Waszyngton (stanął pod Białym Domem). Gdy wydawało się, że sierpniowy rekord nie zostanie pobity, wrzesień zamknęliśmy aż trzydziestoma czterema “wieżowcami” czyli więcej niż jeden dziennie. We wrześniu nasza budowla trafiła m.in. do Nowej Zelandii, austriackiego Tyrolu, Kalifornii i Holandii oraz do Republiki Południowej Afryki. Przekroczyliśmy liczbę 150.

W październiku stanęło “tylko” 16 wieżowców PDH (m.in. Ateny, Barcelona, Bruksela, Florencja i Betlejem w Palestynie, a w Delhi (Indie) była prezentowana druga “wieżowcowa wystawa” (zdjęcia + rysunki humorystyczne). Ostatnie dwa miesiące roku, to już pojedyncze “wieżowce”, w tym centrum kosmiczne NASA na Cape Canaveal (Floryda, USA).

Podziękowania

Nie sposób podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego międzynarodowego projektu, ale niżej podpisany chciałby wymienić chociaż niektórych. Wspomnieliśmy już o Gazecie Polonijnej, dzięki której w Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Walia) w tym kraju stanęło aż 22 wesołe wieżowce. Dziękujemy też Marzenie Myszkowskiej (ambasador PDH w stanie Ohio (USA), Adamowi Ciesielskiemu (nasz ambasador w RPA) i Robertowi Małeckiemu (ambasador PDH we Włoszech). Dziękujemy Santoshowi Paliwalowi (ambasador PDH w Indiach) za zorganizowanie wystawy w Delhi i za “wieżowce” oraz Arturowi Baranowskiemu z Ustronia Morskiego za organizację bicia wieżowcowego rekordu i wystawę na plaży. Dziękujemy Małgosi Gąsiorowskiej, Ewie Weidmann (Niemcy) Kasi Bobrzak (Anglia), Omarowi Zevallosowi (Peru), Wojciechowi Kawalcowi, Bartkowi Stolarczykowi, Krzysztofowi Bajkowskiemu (BumerangMedia.com), Azizowi Yavuzdoganowi (Turcja) za “wieżowce” oraz promocję w magazynie Fenamizah, Arkowi z Oslo, Angelice Gulyás (Węgry), Lucjanowi M. (Niemcy), Magdalenie Hodak, Danucie Gołąbek, Marcie Wesolowski z USA, Elżbiecie Fazel i Wojciechowi Gatzowi z austriackiego Tyrolu, Apolonii Skakowskiej z Wilna. Dziękujemy za wsparcie medialne portalowi LinkToPoland.com, Stowarzyszeniu Polskich mediów oraz prasie polonijnej, portalom i blogom które informowały o naszej akcji.

Co teraz?

Uspokajamy wszystkich, którzy wcześniej zadeklarowali chęć współpracy – w 2014 roku nie kończymy naszej szalonej zabawy. Mała, papierowa siedziba Partii Dobrego Humoru będzie krążyć po świecie nadal, dając ludziom uśmiech. Nadal będziemy odnotowywać kolejne miejsca, do których trafi wesoły wieżowiec, choć liczby 172 z roku 2013 raczej nie uda się pobić. Sprzymierzeńców naszej zwariowanej wieżowcowej akcji nadal będziemy szukać, będziemy zachęcać do działania kolejnych ludzi, dla których radość życia, optymizm i uśmiech, są w życiu czymś ważnym.
2014-01-01

sąd prawo ciekawostki prawne temida dowcipy o adwokatach adwokaci prawnicy paragraf Poprzedni post Przeczytaj, zanim będziesz miał kłopot
New York Cosmos Nowy Jork Hofstra Stadium stadion tablica informacyjna Następny post Byliśmy na meczu New York Cosmos