Satyrycy i reklama

Katarzyna Pakosińska UPC reklama

Satyrycy reklamują piwo

Marek Raczkowski i Stanisław Tym. Do tego Monika Brodka i Tymon Tymański

Rusza kampania piwa Żywiec, którą zobaczymy w prasie, telewizji, internecie oraz w tzw. reklamie zewnętrznej. Reklama stworzona dla marki Żywiec, ma promować konkurs dla konsumentów „Lepiej Żywca”. Zobaczymy w niej czwórkę artystów: rysownika satyrycznego Marka Raczkowskiego, kabareciarza i aktora Stanisława Tyma, piosenkarkę Monikę Brodkę i muzyka Tymona Tymańskiego.

Prawa rynku są nieubłagane i skoro są firmy płacące niezłe stawki za udział w reklamie, artyści korzystają z propozycji. Szkoda, że widzowie ostatnio częściej oglądają niektórych satyryków w reklamach niż oglądają ich satyryczną twórczość.
2012-11-22

Pakosińska dała twarz UPC

Katarzyna Pakosińska z Kabaretu Moralnego Niepokoju w kampanii reklamowej firmy UPC Polska

Pakosińska jest kolejną postacią ze świata kabaretu, którą dzięki popularności telewizyjnej trafiła do reklamy. Od 2 sierpnia 2010 r. możemy ją oglądać w kampanii firmy UPC Polska i reklamuje telewizję cyfrową, internet i telefon. Kampania realizowana jest m.in. w telewizji (trzy 30-sekundowe spoty) i internecie (bannery na portalach i stronie UPC Polska).

– Bohaterka naszej kampanii, jak każdy współczesny człowiek, ceni komfort, wygodę, a także swój czas. To kobieta wymagająca, podążająca za trendami, pragnąca czerpać korzyści i przyjemność z każdej chwili. (…) Katarzyna Pakosińska jest dla nas doskonałym przykładem osoby realizującej się w każdej dziedzinie, aktywnej, nowoczesnej i wszechstronnej – zawodowo jest przecież nie tylko artystką kabaretową, ale także aktorką, prezenterką i dziennikarką. Doskonale łączy profesjonalizm z nadzwyczajnym poczuciem humoru. Jej energię, optymizm i uśmiech znają tysiące widzów – powiedział Jarosław Pijanowski, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży UPC Polska.
2010-08-09

Rewiński w reklamie PZU

Zapomniany satyryk Janusz Rewiński po reklamie nożyków do golenia (2010) teraz reklamuje PZU

Janusz Rewiński – były szef Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, który kiedyś rozweselał całą Polskę, chyba przejadł się widzom i decydentom z mediów. Organizatorzy imprez i media nie proponują mu występów, a udział w wiecach politycznych Prawa i Sprawiedliwości niewiele pomogły, a może nawet zaszkodziły. Po zdjęciu z wizji programu „Siara w kuluarach” (TVP, 2010) i udziale w reklamie firmy Wilkinson „Cała Polska goli Siarę” (2010) nic się nie zmieniło. Rewiński zniknął. Ala właśnie wraca.

Ogolonego przed dwoma laty Siarę czyli Rewińskiego, możemy obecnie oglądać w reklamie PZU.
2012-05-28

Bałtroczyk na kaca

Znam się na tym – czyli Piotr Bałtroczyk poleca nam drink, który pomaga na kaca alkoholowego

Stand-uper i konferansjer wielu imprez kabaretowych Piotr Bałtroczyk dał twarz w reklamach  firmy Colfarm S.A. z Mielca. Jako znany imprezowicz, został twarzą 2KC – preparatu regulującego metabolizm alkoholu czyli czegoś, dzięki czemu nazajutrz po zakrapianej imprezie podobno można nie mieć kaca.

Producent preparatu na kaca od marca jest jednym z głównych sponsorów jubileuszowej trasy „Pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka” w reżyserii Krzysztofa Jaślara, w której oprócz Bałtroczyka występują m.in. Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak i Tadeusz Drozda. Trasa zaplanowana potrwa do końca roku i obejmuje m.in. Warszawę, Katowice, Kielce, Opole, Olsztyn, Łódź i Bydgoszcz.

Na zdjęciu umieszczonym na internetowej stronie producenta widzimy na scenie dużą reklamę 2KC oraz Piotra Bałtroczyka i Cezarego Pazurę.
2012-04-26

Szymon Majewski zmienia pracę

Szymon Majewski zostaje bankowcem. W reklamach nowych kont PKO BP

Od 12 marca 2011 w stacjach telewizyjnych można oglądać spoty reklamowe nowych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. W spocie zagrał Szymon Majewski, który jak informują media, zarobił dzięki temu 250 tys. złotych. Kampania reklamowa obejmie nie tylko telewizję, ale i inne media. PKP BP informuje, że współpraca z Majewskim będzie długofalowa, więc w przyszłości będą kolejne spoty i reklamy.

Dzięki Majewskiemu, bank liczy na dotarcie do młodych ludzi.
2011-03-13

Łowcy okazji

Ruszyła kolejna kampania reklamowa sieci Media Markt, z udziałem członków kabaretu Łowcy.B.

Pod hasłem „Łowcy okazji – do zobaczenia w Media Markt” ruszyła kampania sieci Media Markt z udziałem kabaretu Łowcy.B. Agencja reklamowa Opus B. przygotowała trzy spoty: ”Szanty”, ”Techno” i ”Bajka”, w których członkowie kabaretu wcielili się w różne postacie, m.in. wilków morskich. Reżyserem spotów jest Tadeusz Śliwa.

Wraz z emisją spotów w telewizji, rusza kampania prasowa oraz internetowa, która potrwa półtora miesiąca. Jest to druga kampania reklamowa Łowców.B dla Media Markt w ostatnich miesiącach.

Na koniec pytanie w imieniu fanów Łowców.B: czy istnieje niebezpieczeństwo, że wasze związki z reklamą nie zakończą się jak w przypadku Mumio, grającego w cyklu reklam Plusa? Od dłuższego czasu Mumio kojarzony jest wyłącznie z telewizyjnymi klipami sieci telefonów Plus, zniknął z telewizyjnych programów oraz relacji z występów kabaretowych i nawet nie wiadomo, czy jeszcze występuje.
2010-03-15

Satyrycy w reklamie kolejnego banku

Mann i Materna, znani m.in. z telewizyjnych programów rozrywkowych, wystąpią w reklamach Kredyt Banku

Wkrótce zobaczymy trzy spoty reklamowe z udziałem Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, którzy mają podpisany dwuletni kontrakt reklamowy z Kredyt Bankiem. Będą reklamowali konto osobiste, a pierwsza kampania reklamowa z ich udziałem potrwa do końca lipca. Dwaj panowie M, znani m.in. z cyklicznego programu satyrycznego „Za chwilę dalszy ciąg programu”, mają pomóc bankowi w zwiększeniu liczby klientów otwierających rachunki osobiste. Bank liczy, że reklamy przyciągną zamożnych klientów. Kampania ma też pomóc w zmianie wizerunku banku.

Czy wkrótce w telewizyjnych reklam banków będziemy oglądać Szymona Majewskiego (reklamy PKO BP) na zmianę z Materną i Mannem? A może w reklamach banków zobaczymy wkrótce kolejnych satyryków? Jedno jest pewne: gaży Szymona Majewskiego żaden inny satyryk długo nie przebije.
2011-05-19

Kabarety znów w reklamie

Firmy od reklamy znów zatrudniają polskie kabarety. Tym razem zobaczymy Łowcy.B w reklamie Media Markt i Mumio, który znów reklamuje telefony Plusa

Telewizyjna popularność kabaretów (przynajmniej niektórych) po raz kolejny sprawia, że z ich potencjału postanowili skorzystać twórcy reklam telewizyjnych.

Jesienna kampania Plusa i MiXPlusa potrwa 2 miesiące, do końca października. Kabaret Mumio zobaczymy w kilku spotach telewizyjnych, w reklamach prasowych, internetowych oraz radiowych. Mumio chyba już zawsze będzie się kojarzył z Plusem, bo to kolejna kampania reklamowa Plusa z ich udziałem.

„Lepiej weź kurs na najniższe ceny” – to hasło kampanii reklamowej sieci Media Markt, która ruszy 16 września i potrwa aż do końca roku. Zatrudniony do tej kampanii kabaret Łowcy.B pokaże się nam w pięciu 15- i 30-sekundowych telewizyjnych spotach (wyreżyserowanych przez Tomasza Koneckiego, reżyser m.in. filmów Testosteron i Lejdis) oraz w radiu, prasie, internecie i na billboardach. Zdecydowano się postawić na młody kabaret, gdyż przedstawia on oryginalny humor, bliski marce Media Markt.
2009-09-08

Satyrycy w reklamie

Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak – twórcy „Komicznego Odcinka Cyklicznego” wzięli udział w reklamie firmy Link4

Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak jakiś czas temu dali się poznać jako osoby o niekonwencjonalnym poczuciu humoru. Byli twórcami telewizyjnego programu satyrycznego, emitowanego przez TVP 2 w latach 1995-2000 pod nazwą „KOC czyli Komiczny Odcinek Cykliczny”. Program był zbiorem zabawnych, często dosyć absurdalnych skeczy. Z tego programu obaj szczególnie zapadli nam w pamięci jako „T-raperzy znad Wisły”, którzy w rytmie rapu prezentowali młodzieżową wersję historii Polski, a także streszczenia szkolnych lektur. Zdobyli dużą popularność, a kasety i płyty „T-raperów znad Wisły” sprzedawano niczym ciepłe bułeczki.

Wcześniej (1989-1994) występowali w innym cyklicznym programie satyrycznym TVP2 „Za chwilę dalszy ciąg programu” Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny.

Popularność Wasowskiego i Szczęśniaka postanowiła wykorzystać firma Link4, oferująca ubezpieczenia komunikacyjne. Właśnie szereg stacji telewizyjnych rozpoczęło emisję spotów reklamowych; reklamy można też będzie oglądać w internecie.
2008-12-27

Kabaret Elita reklamuje okna

Aktualnie na billboardach reklamowych możemy oglądać Stanisława Szelca i Jerzego Skoczylasa z kabaretu Elita, którzy reklamują okna Greenline. Na billboardach występują także hasła, nawiązujące do kabaretu Elita: „Nie tylko dla Elity” oraz „Hej okna w dłoń”.

Kabaret Elita powstał we Wrocławiu, w 1969 roku, a jego założycielami byli Tadeusz Drozda i Jan Kaczmarek. Wystąpił blisko 4 tys. razy w Polsce i na świecie, wystąpił w ok. 200 programach telewizyjnych.

Obecny skład kabaretu: Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc.
2007-09-11