Wąchock. Turniej Kabaretów w Wąchocku

honorowy sołtys Wąchock Marek Samsonowski Partia Dobrego Humoru

VI Turniej Kabaretów w Wąchocku

Sześć kabaretów rywalizowało o Duże, Większe i Największe Koło Sołtysa. Zobacz, który wygrał

29 czerwca 2012 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku odbył się VI Turniej Kabaretów. Przed publicznością wystąpiło sześć kabaretów: Kabaret PÓŁ-SERIO, Kabaret JESTEŚ.MY, Kabaret Fifa Rafa, Kabaret Wiejski EWG, po Prostu Kabaret oraz Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (KIHA).

Jury w składzie: Szczepan Sadurski  (satyryk, rysownik, przewodniczący Partii Dobrego Humoru) – przewodniczący jury, Paweł Jakub Ciok – prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka, Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka, Edward Lipiec – radny Rady Miejskiej w Wąchocku, Michał Piętak, po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do turnieju kabaretów, postanowiło wyróżnić kabarety: Kabaret Wiejski EWG, PÓŁ-SERIO, FiFa RaFa i przyznać każdemu z nich nagrodę pieniężną w kwocie po 500 zł.

Nagrody przyznano:
– III miejsce i Duże Koło Sołtysa oraz nagrodę pieniężną w kwocie 800 zł: Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (KIHA)
– II miejsce i Większe Koło Sołtysa oraz nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł: Po Prostu Kabaret
– I miejsce i Największe Koło Sołtysa oraz nagrodę pieniężną w kwocie 1500 zł: Kabaret JESTEŚ.MY
2012-06-30

V Turniej Kabaretów w Wąchocku – nagrodzeni

Za nami piąty turniej kabaretowy w Wąchocku. Oto jego wyniki

24 czerwca 2011 r. w sali MGOK (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury) w Wąchocku, przy ul. Kościelnej 7, odbył się piąty Turniej Kabaretów (o) Koło Sołtysa – Wąchock 2011. Wystąpiła siódemka wykonawców: W trakcie, Czwarta Fala, Kabaret Wiejski – EWG, PiC, Pół-Serio, Paweł Reszela i Świerszczychrząszcz.

Decyzją 4-osobowego jury, obradującego pod przewodnictwem przybyłego z Warszawy satyryka Szczepana Sadurskiego, zwyciężył Świerszczychrząszcz, który zdobył Złote Kolo Sołtysa i 2.000 złotych nagrody. Drugi (Srebrne Koło Sołtysa i 1.100 zł) był Paweł Reszela, a trzeci (Brązowe Koło Sołtysa i 700 zł) był Kabaret Wiejski EWG. Wszystkie pozostałe kabarety uczestniczące w turnieju, otrzymały wyróżnienia w wysokości 300 złotych. Ponadto Świerszczychrząszcz otrzymał honorowe wyróżnienie portalu satyrycznego Sadurski.com.

Imprezę umiliła międzynarodowa ekspozycja rysunku satyrycznego „10 lat Partii Dobrego Humoru”, prezentowana na sali, na której występowały kabarety.
2011-06-25

Klakier w Wąchocku

Kabaret Klakier z Kalisza zwyciężył w IV Turnieju Kabaretów w Wąchocku. Przeczytaj relację portalu Sadurski.com z tej imprezy

25 czerwca 2010 r. w Wąchocku (woj. świętokrzyskie) po raz czwarty odbył się  IV Turniej Kabaretów. To jedna z imprez towarzyszących XIII Krajowego Turnieju Sołtysów. Do turnieju zakwalifikowano siódemkę wykonawców, z których jeden (kabaret Róbmy swoje z Krakowa) niestety nie dojechał.

Na deskach sceny pod wielkim namiotem znajdującym się na ul. Kolejowej (obok budynku policji) wystąpili, w kolejności: Kabaret Bruzda, kabaret Czwarta Fala (oba z Kielc), Krzysztof Kubalski (członek kabaretu z Konopi), Kabaret Chyba z Wrocławia, kabaret MOP ze Zduńskiej Woli i kabaret Klakier z Kalisza.

Każdy z wykonawców otrzymał 20 minut czasu, podczas których miał zaprezentować swoje możliwości publiczności oraz piątce jurorów. Byli nimi: satyryk Szczepan Sadurski (przewodniczący – ekspozycja jego rysunków satyrycznych była prezentowana obok sceny), Tomasz Szczykutowicz, Stanisław Piętak, Jakub Ciok i Stanisław Rożmiej (honorowy sołtys Wąchocka).

Jurorzy oceniali m.in. kontakt z publicznością, aktorstwo, obycie sceniczne, reakcje publiczności i kostiumy. A ponieważ w swych ocenach byli zgodni, więc nie było większych problemów z rozdysponowaniem puli 5.000 zł przeznaczonej na nagrody.

• Największe Koło Sołtysa i 1.800 zł zdobył kabaret Klakier,
• Większe Koło Sołtysa i 1.400 zł zdobył kabaret Chyba,
• Wielkie Koło Sołtysa i 1.000 zł zdobył kabaret MOP.

Poza tym wyróżniono:
• Wyróżnienie – Krzysztof Kubalski – 400 zł
• Wyróżnienie honorowe portalu Sadurski.com – kabaret Klakier
Jury doceniło też:
• Kabaret Bruzda – 200 zł
• Kabaret Czwarta Fala – 200 zł

Za rok o tej porze w Wąchocku piąty Turniej Kabaretów, o czym już teraz informujemy, zachęcając zainteresowanych wykonawców kabaretowych do startu. Jeśli z otrzymamy od organizatorów informacje o warunkach udziału w Turnieju, znajdą się odpowiednio wcześnie na portalu Sadurski.com.

Dodajmy, że od trzech lat w gabinet burmistrza Wąchocka zdobi Certyfikat Partii Dobrego Humoru informujący, że Wąchock może używać nazwy Stolica Humoru.
2010-06-26

Na zdjęciu: Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka i Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru

Zobacz też:
> Ciekawostki o Wąchocku