Kilka pomysłów na wyjątkowy weekend

wyjątkowy weekend pomysły

W związku z powoli zbliżającym się okresem wakacyjnym, postanowiliśmy przygotować dla Państwa kilka pomysłów na ciekawe i niskobudżetowe spędzenie wolnego weekendu. Skupiamy się na kierunkach krajowych, albowiem będą one bardziej dostępne czasowo jak i cenowo dla przeciętnego Kowalskiego

Jakie kryteria wyjazdu?

Przede wszystkim nasz wyjazd zostanie zorganizowany w miarę niskobudżetowo. Celowo zrezygnowaliśmy z lotów samolotami, ofert wycieczek z biur podróży. Jednocześnie odpuściliśmy sobie miejsca, o których wiadomo, że będą niezwykle zatłoczone w weekend. Postanowiliśmy pomyśleć nad 3-4 dniami, które w zupełności wystarczą do cieszenia się idealnym wypoczynkiem. W planach uwzględniliśmy tanie podróże pociągiem, samochodem, a nawet spanie pod namiotem. Zapraszamy do lektury!

Bilety weekendowe PKP

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe i niedrogie spędzenie weekendu, to być może warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez Polskie Linie Kolejowe. Już od pewnego czasu sporym powodzeniem cieszą się ich bilety weekendowe. Dzięki takim biletom można podróżować po Polsce niewielkim kosztem, albowiem cena wypraw weekendowych zaczyna się już od 81 zł. Na czym one polegają? Otóż w ramach tego samego biletu możemy podróżować bez ograniczeń podczas całego weekendu.

Taki bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego. W ten oto sposób od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego ranka możemy zwiedzić wiele miejsc w kraju dzięki sieciom połączeń PKP.

Stopem na Mazurach?

Podróżowanie na stopa kojarzyć się nam może raczej z samochodami. Tymczasem niektóre osoby preferują je także w formie wodnej. Idealnym miejscem ku temu będą Mazury. Można zatrzymać się nad którymś z jezior i podpytać żeglujące osoby, czy nie mogłyby nas podrzucić przy okazji do następnego portu. W taki oto sposób mamy okazję zwiedzić mniejszy lub większy kawałek Pojezierza Mazurskiego, jak i inne miejsce z dużą ilością akwenów wodnych.

Zamki na Jurze

Dla osób, które interesują się zamkami, historią, bardzo dobrym pomysłem może być Jura Krakowsko-Częstochowska. Przebiega przez nią jeden z piękniejszych szlaków turystycznych w kraju, czyli Szlak Orlich Gniazd. Na jego całej długości znajdują się ruiny dawnych zamków i warowni, jak i obiekty, które zostały odrestaurowane. To znakomita okazja dla osób podróżujących pieszo jak i na rowerze. Również i zmotoryzowani mogą zdecydować się na zwiedzanie obiektów na trasie. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się rejon Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym obok zamków i warowni znajdują się osobliwe formy skalne czy klimatyczne jaskinie.

Wybrzeże Morza Bałtyckiego na rowerze

Bałtyk raczej kojarzy się z wypoczynkiem na plaży, kąpielami w morzu. Tymczasem znajduje się tam bardzo interesująca sieć tras rowerowych. Niezwykle interesujący jest szlak rowerowy prowadzący z Gdańska do Świnoujścia. Jeśli zdecydowalibyśmy się przejechać go w całości, to zyskamy szansę na zwiedzenie sporej części naszego wybrzeża. Trzeba jednak pamiętać, iż taka wyprawa wymaga nieco więcej czasu niż weekend.

Weekend na dziko?

Świetnym pomysłem dla wielu osób może być po prostu weekend na dziko. Zabieramy ze sobą namiot, śpiwór oraz kilka elementów wyposażenia, po czym ruszamy nad pobliskie jezioro, zalew czy też w odludne regiony. Możemy w ten oto sposób spędzić miło weekend z dala od cywilizacji, a przy okazji rozpalić ognisko, grilla ze znajomymi, gdzie przy dobrym piwku można po prostu posiedzieć, pośmiać się.

Zobacz też:
> Świnoujście