Ambasadorzy. Partia Dobrego Humoru

PDH Walex Bulgaria Good Humor Party

Ambasadorzy Partii Dobrego Humoru czyli Good Humor Party na świecie – obecnie informacje zgromadzone są na tej jednej podstronie

PDH ma ambasadora w Peru

Wieżowiec Partii Dobrego Humoru w mieście Arequipa, Peru

Liczące blisko milion mieszkańców miasto Arequipa leży na południu Peru. Jest drugim po stolicy Limie, największym miastem tego kraju. Zostało założone w 1540 roku i jest tu kilka zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do bogatej historii miasta właśnie dodajemy kolejną fascynującą kartę: w styczniu 2013 w Arequipa stanął jedenasty wieżowiec Partii Dobrego Humoru!

Jego ojcem chrzestnym „wieżowca” w Arequipa jest peruwiański artysta Omar Zevallos, niedawny ojciec chrzestny „wieżowca” PDH w Limie. Członek Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) od 2009 roku (legitymację dostał w Istambule, Turcja). Od teraz także ambasador PDH w Peru. Bo Zevallos pozytywnie odpowiedział na naszą niedawną propozycję zostania zaszczytnym przedstawicielem partii w Peru.
2013-02-01

Partia DH ma ambasadora w Indiach

Santosh Paliwal ambasadorem Partii Dobrego Humoru. I postawił drugi „wieżowiec” w Indiach

W 2011 roku Santosh Paliwal był jednym z tych rysowników ze świata, którzy odpowiedzieli na nasz apel o stworzenie rysunków na temat Partii Dobrego Humoru. Wtedy też został członkiem PDH (legitymację wysłaliśmy mu pocztą), a jego rysunki prezentowaliśmy na cyklu wystaw „10 lat Partii Dobrego Humoru”, wśród rysunków szeregu artystów z Polski i świata. Gdy w 2011 roku PDH wsparła Vermina Supreme w wyborach prezydenckich w USA, Paliwal był jednym z nielicznych, którzy wyrazili swoje wsparcie, tworząc specjalny rysunek. A gdy rozpoczął się 2013 rok, Paliwal odpowiedział na nasz apel i w New Delhi, stolicy Indii (tam właśnie mieszka) postawił najmniejszy wieżowiec PDH.

Santosh Paliwal okazał się więc najlepszym kandydatem na stanowisko ambasadora Partii Dobrego Humoru w Indiach. Dlatego cieszymy się, że na propozycję szefa partii Szczepana Sadurskiego czy zgodzi się przyjąć tą zaszczytną funkcję, odpowiedział: YES.

Mało tego, właśnie otrzymaliśmy informację, że nasz nowy ambasador, 200 kilometrów na południe od New Delhi, postawił drugi „wieżowiec”. Stanął on w mieście Agra (1,7 miliona mieszkańców) nad rzeką Jamuna, w stanie Uttar Pradesh. Najsłynniejszym zabytkiem który tu się znajduje jest Taj Mahal (Tadź Mahal) – islamskie mauzoleum, które wybudował Szahdżahan po tym, gdy w 1631 roku zmarła jego żona. Tak po niej rozpaczał, że nadzorował budowę trwającą 22 lata, na której pracowało 20 tysięcy robotników. W środku, pod największą kopułą, znajduje się grobowiec. Te smukłe wieżyczki po bokach, to minarety. A to na dole zdjęcia, to… wieżowiec Partii Dobrego Humoru.

Jak tak dalej pójdzie, to w Indiach będzie więcej naszych „wieżowców” niż w Polsce 😉 Dodamy, że jesteśmy w kontakcie z kilkoma osobami z Polski i świata, które zadeklarowały postawienie kolejnych wieżowców. A to oznacza, że nasza akcja dopiero się rozkręca. Zatem wkrótce kolejne dobre wieści oraz zdjęcia!
2013-01-07

Partia Dobrego Humoru we Włoszech

Partia Dobrego Humoru właśnie wkracza do słonecznej Italii. Co ma wspólnego w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

O tej postaci wiele można pisać, ale napiszemy w skrócie: mieszka we Włoszech, jest prezesem UAIP (Unione Associazioni Italo-Polacche czyli Unia Stowarzyszeń Polsko-Włoskich), także szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) we Włoszech. Jak by tego było mało, od teraz to także ambasador Partii Dobrego Humoru we Włoszech. Krótko mówiąc: człowiek-orkiestra.

Robert Małecki, bo o nim mowa, otrzymał właśnie kilkadziesiąt legitymacji Partii Dobrego Humoru i ma już pomysł, jak je rozdysponować, lecz na razie więcej o tym nie napiszemy. Jedno jest pewne: 13 stycznia 2013 r. po raz drugi zagra we Włoszech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a Robert już teraz robi wszystko, aby orkiestra zagrała jeszcze donośniej niż przed rokiem. Uzgodnienia współpracy z patronami medialnymi, rozmowy z przedstawicielami organizacji polskich we Włoszech, zachęcanie do udziału kolejnych wolontariuszy, a także artystów którzy swym talentem wesprą włoski finał WOŚP.
2012-11-15

Mamy ambasadora w Bułgarii

Bułgarski satyryk Walex czyli Valery Aleksandrov został ambasadorem Partii Dobrego Humoru w Bułgarii

Od dziś PDH ma ambasadora w kolejnym kraju. „Naszym” człowiekiem w Bułgarii został Walex, od kilku miesięcy członek Partii Dobrego Humoru, jeden z uczestników naszych międzynarodowych wystaw rysunku satyrycznego „10 lat Partii Dobrego Humoru” (na razie były trzy: w Śremie, Wąchocku i Ustroniu Morskim). Walex mieszka w Sofii, stolicy Bułgarii.

Idea wesołej partii tak spodobała się Valeremu Aleksandrovowi (ur. 1953), że planuje zorganizować w Bułgarii kilka wystaw z rysunkami członków PDH. Właśnie wysłaliśmy mu pocztą elektroniczną 70 rysunków, które po wydrukowaniu, będą eksponowane na tych wystawach. Wkrótce więcej informacji.

Mamy też propozycje zorganizowania wystaw PDH z innych krajów i jesteśmy ciekawi, ile z nich dojdzie do skutku.

Przypominamy rysownikom, że w każdej chwili można zostać kolejnym uczestnikiem wystaw (i przy okazji członkiem Partii Dobrego Humoru). Należy przesłać do nas e-mailem co najmniej jeden zabawny rysunek (A4, rozdzielczość: 300 dpi), tematycznie związany z PDH.

Na samej górze: Walery Aleksandrow na zdjęciu
2011-07-09

Czterech nowych ambasadorów PDH

Rysownicy: z Brazylii, Rumunii, Słowacji i Rosji – to nowi ambasadorzy Partii Dobrego Humoru. Szczepan Sadurski przedstawia:

BRAZYLIA
• Carlos Alberto da Costa – AMORIM urodził się w Rio de Janeiro w 1964 roku i tworzy rysunki satyryczne dla prasy. Ma oryginalną kreskę, publikuje w sporej liczbie brazylijskich czasopism. Nic więc dziwnego, że nie od dziś jest popularnym rysownikiem brazylijskim, a jego popularność wykracza poza rodzinny kraj. Kilkukrotnie jurorował w międzynarodowych konkursach rysunku satyrycznego. Uczestniczył w wielu wystawach, był nagradzany. Tworzył rysunki m.in. dla takich firm, jak Petrobras, Banco do Brasil, Banco Daimier Chrysler S.A, Embratel, Empresa de Correios e Telégrafos, IBM. Znaliśmy się wcześniej, dzięki korespondencji e-mailowej (na sadurski.com jest jego mini-galeria), lecz osobiście poznaliśmy się w Istambule, gdzie w 2009 roku byliśmy jurorami międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego 29th Nasreddin Hodja Cartoon Contest. Jest członkiem PDH od kilku lat. Jego strona w Internecie: www.amorimcartoons.com.br

RUMUNIA
Julian PENA-PAI (ur 1948) to jeden z najbardziej znanych rysowników rumuńskich, mieszkający w Ploesti. Zadebiutował w 1973 r. w piśmie satyrycznym Urzica. Publikuje w prasie (wydrukowano mu  4 tysiące rysunków), ilustruje książki. Jest zdobywcą blisko setki nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach rysunku satyrycznego, był jurorem kilkunastu konkursów międzynarodowych. Zdobywca tytułu Rysownik Roku 2002 w Rumunii.  Członek PDH od kilku lat. Jego strona w Internecie: www.penapai.ro

SŁOWACJA, miasto Trencin
Ľubomír Kotrha (ur. 1950) to znany słowacki rysownik satyryczny, o bardzo rozpoznawalnej kresce. Opublikował tysiące rysunków w prasie, nie tylko w swoim kraju. Laureat wielu nagród. Jest autorytetem, nie tylko jeśli chodzi o czeski rysunek satyryczny. Ma kanał na YouTube, gdzie można zobaczyć jego animacje. Niektóre z nich były prezentowane w portalu Sadurski.com. Jego strona: www.kotrha.webnode.sk

ROSJA, miasto Perm
Alexei Kivokourtsev – rysownik rosyjski urodził się w 1962 r. Uczestniczył w wielu wystawach i konkursach  na świecie. Ma na koncie nagrody m.in. na Kubie, w Rosji. Członek PDH od kilku lat. Zobacz jego rysunki

Cały czas czynimy starania, aby lista ambasadorów Partii Dobrego Humoru na świecie była coraz większa.
Tekst: Szczepan Sadurski , president of Good Humor Party
2011-03-06

PDH ma ambasadora na Węgrzech

Ambasadorem Partii Dobrego Humoru na Węgrzech został znany rysownik i karykaturzysta, László Dluhopolszky

Członkiem Partii Dobrego Humoru jest od 2003 roku, czyli od 9 lat. Ma naszą legitymację z numerem 868, jego rysunki prezentowaliśmy na pierwszej wystawie rysowników – członków PDH w 2004 r. w Zawierciu (woj. śląskie). Można więc powiedzieć, że z László Dluhopolszkym, popularnym rysownikiem i karykaturzystą węgierskim, znamy się od dawna. Teraz jednak nasze kontakty będą częstsze, gdyż László zgodził się pełnić zaszczytną funkcję ambasadora Good Humor Party na Węgrzech.

László Dluhopolszky (ur. 1951), którego polski przodek nosił nazwisko Długopolski, od 1969 roku publikuje rysunki i karykatury w prasie węgierskiej i zagranicznej. Jest jednym z najpopularniejszych rysowników węgierskich, w latach 1990-94 był red. naczelnym słynnego pisma satyrycznego „Ludas Matyi” (odpowiednik polskich „Szpilek”). Mieszka w Budapeszcie.
2012-04-22

Nowi ambasadorzy PDH na Bałkanach

Słowenia, Macedonia i Republika Kosowa – od teraz Partia Dobrego Humoru ma tam ambasadorów

Staraniem Walerego Aleksandrowa, pseudonim Walex (karykaturzysta, ambasador Partii Dobrego Humoru w Bułgarii) od dziś Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) ma ambasadorów w trzech kolejnych krajach. Są to osoby z branży satyrycznej, a dokładniej: są karykaturzystami. Są to:

• Kosowo – Gani Sunduri – znany karykaturzysta, szef stowarzyszenia Xhennet Comics, międzynarodowego festiwalu karykatury i komiksu, które w tym roku odbyło się po raz dziesiąty w Prizren. Partia DH z inicjatywy W.Aleksandrowa w październiku przyznała stowarzyszeniu specjalny dyplom. tu link

• Słowenia – Milan Alašević, znany karykaturzysta, mieszkający w Celje. Niedawno pozował z Wesołym Wieżowcem (Happy Skyscraper) w Prizren (Kosowo).

• Macedonia – Jordan Pop-Iljev – znany karykaturzysta mieszkający w Skopje, stolicy Macedonii. On też fotografował się w Prizren w towarzystwie Wesołego Wieżowca.
2014-12-20

Partia DH wkracza na Cypr Północny

PDH na Północnym Cyprze od teraz ma aż trzech ambasadorów. Zadbał o to Walex, ambasador PDH z Bułgarii

Tego jeszcze nie było. Dotychczas w każdym kraju mieliśmy jednego ambasadora. Tym razem Walery Alexandrov (Walex) wpadł na oryginalny pomysł i zaproponował, aby funkcja ambasadora Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Północnym Cyprze (należącym obecnie do Turcji) była… trójosobowa.

Po zaakceptowaniu pomysłu, Walex podjął się rozmów dyplomatycznych już możemy oficjalnie ogłosić, że tą trójką równorzędnych względem siebie ambasadorów PDH na Cyprze Północnym, jest trzech mieszkających tu karykaturzystów: Arif Albayrak, Cemal Tunceri i Mustafa Tozaki. Stosowny Certyfikat potwierdzający unikalny na skalę światową triumwirat Partii Dobrego Humoru oraz konterfekty trójki nowych ambasadorów PDH, widzimy na ilustracji powyżej.

Zaraz po Sylwestrze na Północny Cypr wyślemy listy uwierzytelniające oraz oryginalne legitymacje dla trzech nowych oraz dla przyszłych członków PDH – najbardziej wesołej i wciąż rozrastającej się organizacji świata.
2014-12-31

PDH ma przedstawiciela w Kolumbii

Fernando Pica, organizator imprezy satyrycznej Ricardo Rendon, został kolejnym ambasadorem Partii Dobrego Humoru

Dzięki nawiązanym niedawno kontaktom Walexa (Walery Aleksandrow – ambasador Partii Dobrego Humoru w Bułgarii, rysownik, który niedawno odbierał w Chinach pierwszą nagrodę w konkursie), mamy kolejnego ambasadora Good Humor Party. W Ameryce Środkowej, w Kolumbii.

Fernando Pica mieszka w Rionegro i jest szefem organizowanego tam festiwalu dla karykaturzystów. W roku 2015 ten międzynarodowy festiwal karykatury odbędzie sie tu po raz 22. Nazwa festiwalu Ricardo Rendon, to imię i nazwisko kolumbijskiego karykaturzysty żyjącego w latach 1894-1931, na którego cześć festiwal jest organizowany.

Kilka legitymacji Good Humor Party wysyłamy właśnie z Polski do Kolumbii – dla Fernando i kilku osób, które uzna za właściwe, aby także stały się członkami najbardziej wesołej organizacji świata.
2015-01-02

Armenia – Arsen Gevorgyan

> Tu informacje na temat ambasadora PDH Arsena Gevorgyana i Partii Dobrego Humoru w Armenii