baseny ogrodowe ciekawostki o basenach ogrodowych basen ogrodowy

Baseny ogrodowe – ciekawostki i fakty

Czas czytania:2 minut/y, 8 sekund/y

Wszystko, co warto wiedzieć na temat basenów ogrodowych. Rodzaje, akcesoria, ciekawostki o basenach ogrodowych

Basen ogrodowy

1) Basen ogrodowy to miejsce, na miłe spędzenie czasu w gronie rodzinnym, podczas upalnych wakacji. W zależności od rodzaju i objętości, koszt zakupu basenu wynosi zwykle między kilkaset a kilka tys. złotych.

2) Ceny oraz jakość basenów ogrodowych są do siebie zbliżone. Warto wybrać ofertę znanej firmy.

Rodzaje basenów ogrodowych

3) Najtańszymi basenami są baseny dmuchane, z których głównie korzystają dzieci. Są najmniej odporne na uszkodzenia.

4) Baseny rozporowe są większe, są montowane na specjalnym stelażu i może z nich korzystać równocześnie kilka osób – całą rodzina lub grupa znajomych. Mają okrągły kształt, zwężający się ku górze. Ostateczny kształt uzyskują poprzez napełnienie wodą.

5) Baseny stelażowe, to dosyć solidna konstrukcja stalowa. Do montażu potrzebna jest smykałka majsterkowicza. Ale wraz z produktem zawsze dostarczana jest dokładna instrukcja montażu.

6) Wybór konkretnego basenu ogrodowego zależy od kilku czynników. Począwszy od wysokości przeznaczonego na zakup budżetu, po ilość miejsca jakie mamy w ogrodzie i ile osób będzie z niego korzystać.

baseny ogrodowe ciekawostki o basenach ogrodowych basen ogrodowy
Dmuchany basen, to frajda dla najmłodszych użytkowników. Ciekawostki o basenach ogrodowych

Używanie basenu ogrodowego

7) Przed montażem basenu w ogrodzie i napełnieniu go wodą, należy oczyścić podłoże, na którym basen zostanie ustawiony. Ważne też jest, aby było płaskie i twarde. Warto też pamiętać, że ustawienie basenu na trawie będzie równoznaczne z jej zniszczeniem. Przed ustawieniem basenu, na podłoże należy położyć specjalną matę.

8) Przygotowanie basenu ogrodowego do zimy, to usunięcie z niego wody, osuszenie i oczyszczenie. Po złożeniu basenu, należy wstawić go do pomieszczenia gospodarczego. To wszystko jest zbędne, jeśli masz basen całoroczny.

Akcesoria do basenów ogrodowych

9) Akcesoria do basenów ogrodowych, to m.in. podgrzewacze wody do basenów, pompy filtrujące, drabinki do basenów, panele solarne filtrujące wodę, siatki do wyławiania (np. liści) zestawy czyszczące, daszki do basenów i zadaszenia, pokrywy solarne, lampy basenowe LED, odkurzacze bezprzewodowe. Są też dostępne uchwyty do napojów, termometry, magnetyczne lampy basenowe oraz wodoodporne łatki naprawcze. Część z wymienionych akcesoriów poważnie wpływa na koszt używania basenu ogrodowego, ale gdy kupujesz drogi basen, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami.

Ciekawostki o basenach ogrodowych

10) Do największych basenów potrzebne są pompy filtrujące z filtrem lub pompy piaskowe. Dzięki tym urządzeniom woda w basenie będzie czysta. Oczywiście należy też ręcznie usuwać pływające na powierzchni przedmioty, naniesione przez wiatr.

11) Gdy korzystasz z basenu podczas największych upałów, warto mieć zamontowane zadaszenie, które uchroni głowę i ciało przed promieniami słonecznymi.

Ciekawostki o basenach ogrodowych: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o prysznicach
> Ciekawostki o pływaniu

miasto Mikołajki ciekawostki atrakcje kościół św Mikołaja Poprzedni post Miasto Mikołajki na Mazurach – 10 ciekawostek
sprawdzone akcesoria dla psa Następny post Sprawdzone akcesoria dla psa, czyli to, czego potrzebuje twój pupil