dobry hosting tani

Dobry i tani hosting – mit czy prawda?

Czas czytania:1 minut/y, 56 sekund/y

Bez hostingu nie jest możliwe funkcjonowanie żadnej strony internetowej. Osoby, które chcą założyć własną, autorską stronę internetową, będą musiały wybrać konkretne usługi hostingowe. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega hosting i czy aby na pewno może być tani

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej domeny jest wymyślenie nazwy i zakup konkretnej domeny. Drugim krokiem jest wybór hostingu, czyli miejsca na serwerze, dzięki któremu będzie możliwe funkcjonowanie strony internetowej. To właśnie hosting odpowiada za widoczność adresu WWW w Internecie. Przeglądając oferty hostingodawców, można dojść do wniosku, że dobry i tani hosting jest możliwy, lecz pod kilkoma warunkami.

Serwer – czym jest i jaką rolę pełni w hostingu?

Hosting jest usługą polegającą na zapewnieniu miejsca na konkretnym serwerze, dzięki któremu konkretna strona internetowa może bez przeszkód funkcjonować. Z kolei sam serwer to zazwyczaj sieć komputerów, które świadczą usługi na rzecz innych programów, czy stron internetowych. Serwerem może być pojedynczy komputer, która udostępnia swoje zasoby (moc obliczeniową) innym komputerom.

Hosting – na to zwróć uwagę przed wyborem konkretnego hostingu

Pamiętaj, że dzięki hostingowi możesz m.in. umieścić swoją stronę internetową w sieci, przechowywać pliki (dostęp w chmurze), czy tworzyć adresy mailowe dla Twojej strony. Istnieje kilka cech, które wyróżniają dobry hosting.

Jednak zanim zdecydujesz się na konkretną usługę sprawdź, kim jest Twój hostingodawca. Może się okazać, że Twój dostawca usług internetowych to nieznana firma, która może budzić wiele podejrzeń. Wybór nieznanego hostingodawcy może, choć nie musi, okazać się krótką drogą do wielu problemów. Pamiętaj, że każdemu hostingodawcy przekazujesz wrażliwe dane osobowe.

Jeśli Twój hostingodawca świadczy usługi wątpliwej jakości, Twoja strona internetowa może działać niestabilnie. Istotne, przy wyborze konkretnej domeny jest to, aby miała odpowiadający Twoim potrzebom transfer, jak również dostępność PHP wersji 7.1. W wyborze dobrego hostingodawcy, jak również odpowiednich limitów baz danych MySQL, należy ocenić, jaki limit baz MySQL chcesz posiadać, ale także, ile kont e-mail i subdomen, będzie Ci potrzebne.

Warto również wspomnieć o kwestiach związanych z separacją serwisów czy możliwości połączenia SFTP, a także zabezpieczenia przed DDOS. Przed podpisaniem umowy o konkretny hosting, należy również zwrócić uwagę na uptime, czyli procentową liczbę czasu w skali roku, w której hosting będzie działał bezawaryjnie.

Dziękujemy za współpracę, linki nieaktywne od 26 paźdz. 2020. W sprawie ewentualnego przedłużenia prosimy o kontakt.
https://www.kylos.pl/tani-hosting/
https://www.kylos.pl/blog/serwery-co-warto-o-nich-wiedziec/

krótkie ciekawostki zaskakujące fakty historyczne średniowiecze rycerze dowcipy o nauczycielach historii Poprzedni post Krótkie ciekawostki historyczne
krótkie ciekawostki o kosmosie kosmos kosmonauci planety Następny post Kosmiczne ciekawostki