hotele dla aktywnych

W tych hotelach zadbasz o formę i odpoczniesz

Czas czytania:3 minut/y, 19 sekund/y

Sport to twoje drugie imię? Nieustannie ćwiczysz, dbasz o sylwetkę i trzymasz dietę? Jeśli tak, doskonale to rozumiem. Ale każdy potrzebuje chwili relaksu. Poniżej przedstawiamy listę hoteli, w których odpoczniesz, jednocześnie nie rezygnując z dbania o swoją formę. Oto hotele dla aktywnych

Warto o siebie dbać

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że warto o siebie dbać. To prawdziwe, choć bardzo ogólne stwierdzenie. Rzucamy je często w różnych rozmowach, lecz nieraz sami nie wiemy, co to do końca znaczy i dlaczego w ogóle warto to robić.

Zdrowie fizyczne to komfort psychiczny

Ciało jest nierozerwalnie związane z naszą psychiką. Jeśli dbasz o siebie masz również lepsze samopoczucie. Regularne chodzenie na siłownię, poranne czy wieczorne spacery po parku lub godzinny bieg każdego dnia mogą wiele zmienić w Twoim życiu. Twój komfort psychiczny nie będzie wynikał jedynie z tego, że dobrze się czujesz w swoim ciele, ale również z tego, że dyscyplina przynosi satysfakcję, a trening fizyczny wyzwala w organizmie endorfiny.

Estetyczna sylwetka

Jeśli regularnie ćwiczysz swoje ciało, na pewno przyjdą efekty w postaci zmiany sylwetki. To niezwykle satysfakcjonujący proces, w którym widzisz, jak włożona praca procentuje. Oczywiście jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty do ćwiczeń fizycznych powinieneś dołączyć również dietę. Przy czym nie ma potrzeby by stosować się do nadmiernie rygorystycznych planów żywieniowych.

O ile nie masz w planach stać się profesjonalnym atletą, możesz stosować się do podstawowych zasad dobrego odżywiania. Jeśli chcesz zagłębić się w ten świat nieco bardziej, możesz zapisać się na kurs trenera personalnego, na którym dowiesz się jak o siebie dbać.

Mocne fundamenty

Trzymasz odpowiednią dietę i ćwiczysz? Świetnie. Ale nie możesz zapomnieć o podstawach. Twoje kości, stawy i mięśnie potrzebują właściwej regeneracji. Pamiętaj, żeby spać co najmniej 8 godzin na dobę, aby twoje ciało miało czas na odbudowę sił.

Także warto regularnie odwiedzać masażystę lub fizjoterapeutę. Przy dużej aktywności fizycznej zwiększa się ryzyko kontuzji. Częste rozciąganie się i czerpanie z wiedzy profesjonalistów może zapobiec wielu przykrym sytuacjom, które potrafią wykluczyć nawet najlepszych sportowców z treningów na całe życie.

Najlepsze hotele dla aktywnych

Jeśli pragniesz, aby twoje ciało mogło się zregenerować po wielu miesiącach treningów dobrym pomysłem jest udanie się do jednego z niżej wymienionych hoteli. W nich nie tylko znajdziesz cudowny odpoczynek, ale także będziesz nadal mógł spędzać aktywnie czas.

Ośrodek wypoczynkowy 4 pory roku

Hotel 4 pory roku znajduje się w Krynicy Zdrój w spokojnej i cichej części miasta. Goście nie muszą bać się wszechogarniającego hałasu, a roztaczający się z okien ich pokoi widok na góry, z pewnością ich wyciszy i uspokoi.

Aktywni fizycznie znajdą tam coś dla siebie. Latem w pobliżu jest wiele pięknie położonych ścieżek rowerowych i otwartych górskich szlaków. Natomiast zimą można udać się na stok narciarski i uprawiać sporty zimowe. Hotel posiada także własną siłownię oraz SPA.

Hotel Adam and SPA

Hotel Adam and SPA jest położony w Kudowie Zdrój, która sąsiaduje z Narodowym Parkiem Gór Stołowych. Kudowa Zdrój słynie z zasobów leczniczych wód mineralnych, które pomagają w walce z chorobami kardiologicznymi, chronicznymi i alergicznymi. Na miejscu czeka na gości oczywiście SPA, ale także kryty basen, kurorty narciarskie czy możliwość wypożyczenia rowerów.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Znajduje się w malowniczej scenerii. Jest bowiem położony nad jeziorem na skraju lasu. To gwarantuje idealne warunki do odpoczynku. Hotel Anders dysponuje dużym basenem wyposażonym w takie atrakcje jak masaże wodne, antyprądy czy gejzery.

Ponadto będziemy tam mogli skorzystać także z sauny, jacuzzi, świetnie wyposażonej siłowni oraz kręgielni. Kiedy postanowimy się zrelaksować po aktywnym dniu, możemy udać się na taras z widokiem na jezioro czy poopalać się na pobliskiej plaży.

Hotel Aquarius SPA w Kołobrzegu

Pięknie wyglądający hotel Aquarius jest położony nad Bałtykiem. Ponadto znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy Kołobrzegu. Niedaleko znajduje się amfiteatr oraz centrum miasta.

Dla gości aktywnych sportowo i dbających o formę czeka bardzo dobrze wyposażona siłownia, możliwość zagrania w tenisa stołowego, 3-torowy basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny oraz jacuzzi, sauny i oczywiści SPA z niezwykle bogatą ofertą zabiegów.

Link zdjęty 20.6.24, dziękujemy za współpracę / hotele dla aktywnych

bazylika Wadowice ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Wadowice – miasto papieża. Ciekawostki
karykaturzysta Zakopane karykatury w Zakopanem atrakcje na event Następny post Karykaturzysta Zakopane. Karykatury i portrety w Zakopanem