Japonia największe miasta Japonii atrakcje ciekawostki zabytki

Największe miasta Japonii

Czas czytania:4 minut/y, 6 sekund/y

Japonia największe miasta

Japonia jest krajem o zbliżonej powierzchni do Polski, jednak znacznie przewyższa nasz kraj pod względem ludności. Przekłada się to na liczebność japońskich miast. Są duże i ludne. Poznaj największe miasta Japonii.

1. Tokio

Stolica kraju, położona na wyspie Honsiu, liczy ok. 14 milionów mieszkańców. Nazwa miasta oznacza “Wschodzącą stolicę”. W Tokio obok budynków sakralnych stoją nowoczesne wieżowce. Jedną z najbardziej znanych świątyń miasta jest Meiji Jingu, wzniesiona ku czci cesarza Meiji. Wedle tradycji to jedna ze świątyń, które koniecznie trzeba odwiedzić w japońskim Nowym Roku. Prowadzi do niej ok. 12-metrowa brama z drzewa cyprysowego. Panoramę miasta najlepiej jest obejrzeć z Tokio Tower.

> Tokio ciekawostki

Senso-ji świątynia Sensoji Kannon Asakusa Tokio Japonia
Tokio. Świątynia Senso-ji

2. Jokohama

Jokohamę leżącą w środkowej części wyspy Honsiu, w prefekturze Kanagawa, zamieszkuje 3,7 mln osób. Miejscem wartym odwiedzenia jest bezsprzecznie muzeum „Cup Noodles” – nawet jeśli nie jesteś fanem tego typu jedzenia. Muzeum jest interaktywne, z miejscami do zabawy i degustacji. Panoramę miasta można zobaczyć z Landmark Tower. Budynek ten, do niedawna był najwyższym w Japonii, liczy 296,3 metrów. Na jego 69. piętrze znajduje się restauracja. Jokohama to także miejsce, gdzie znajduje się największa w kraju chińska dzielnica. Jest wiec okazja, aby zobaczyć namiastkę chińskiej kultury.

3. Osaka

Osaka położona w prefekturze o tej samej nazwie, jest zamieszkiwana przez 2,7 mln osób. Pierwszym miejscem do którego zmierzają turyści w tym mieście jest Dotonbori, czyli dzielnica, która doskonale oddaje urok całej Japonii. Pełna kolorów, dekoracji, podświetlanych szyldów, sklepów i restauracji może przyprawić o zawroty głowy. W mieście znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków Japonii, nazywany “złotym” lub “brokatowym”. Osaka jest również nazywana kuchnią Japonii, może w takim razie, to tutaj warto skosztować choćby sushi.

> Zamek w Osace

zamek Osaka ciekawostki historia Japonia zamki japońskie
Zamek w Osace. Największe miasta Japonii

4. Nagoja

Miasto Nagoja położone jest w prefekturze Aichi, zamieszkiwane przez 2,3 mln mieszkańców. Podobnie jak Osaka może pochwalić się przepięknym zamkiem, który pochodzi z XVII wieku. To także raj dla osób kochających dobrze zjeść. Tradycyjnymi potrawami, które na pewno należy tu spróbować, są: Tebasaki (kawałki kurczaka), Sushi z Nagoya kochin, Dengaku (szaszłyk z tofu) oraz Misonikomi udon (rodzaj makaronu przygotowanego w zupie na bazie miso). Osoby szukające wrażeń duchowych mogą odwiedzić jedną z tutejszych świątyń, np. Nittai – ji Temple.

5. Sapporo

Miasto położone jest w prefekturze Hokkaido i liczy 2 mln mieszkańców. Jest ośrodkiem sportów zimowych, a wśród polskich kibiców znane głównie z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zimą istnieje przynajmniej jeszcze jeden powód do odwiedzenia tego miasta. Chodzi o Festiwal Śniegu, podczas którego powstają niepowtarzalne dzieła z lodu i śniegu. Latem natomiast miasto przyciąga japońskimi ogrodami. Przy jednym z nich znajduje się Akarenge, czyli były budynek rządowy Hokkaido, który można zwiedzić za darmo.

6. Fukuoka

To miasto zamieszkiwane jest przez 1,6 mln. ludzi. Do Fukuoka najwięcej turystów przyjeżdża podczas festiwalu Hakata Gion Yamakasa, odbywającego się co roku w lipcu. Uczestnicy święta przez 5 kilometrów po krętych uliczkach, popychają ważące nawet tonę, pięknie przyozdobione platformy z łodziami, czyli tzw. Yamakasi. Turyści odwiedzający Fukuoka, cenią też Uminonakamichi Seaside Park czyli zielony park rozrywki oraz piękno Dazaifu Tenmangū – świątyni boga nauki.

Kobe ciekawostki Japonia atrakcje most Akashi Kaikyo
Most Akashi Kaikyo w mieście Kobe. Japonia największe miasta

7. Kobe

Miasto Kobe leży w prefekturze Hyōgo i zamieszkuje je 1,5 mln osób. Nazywane jest “najbardziej europejskim” miastem Japonii, głównie ze względu na spory odsetek zamieszkujących je imigrantów. Klimat Europy najbardziej czuć w dzielnicy Kitano. Aby podziwiać panoramę miasta, najlepiej zrobić to z wieży Kobe Port Tower. Kobe słynie też z doskonalej jakości produkowanej tu wołowiny. Także z sake. W mieście znajduje się wytwórnia i muzeum tego napoju alkoholowego.

> Kobe ciekawostki

8. Kawasaki

Miasto to jest położone w prefekturze Kanagawa i zamieszkuje je 1,5 mln mieszkańców. Warto je odwiedzić z dziećmi i zaprowadzić je do Fujiko F Fujio Museum – pełnego bajkowych postaci, z mnóstwem atrakcji. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Pociągów i Autobusów, które przeprowadza nas przez historię rozwoju transportu. W mieście znajduje się również kilka zabytkowych świątyń, m.in. Daishi Heiken-ji Temple i Keihin Fushimi Inari Shrine.

brama torii ciekawostki Japonia Fuji Inari Kioto Kyoto
Kioto. Na terenie świątyni Fuji Inari

9. Kioto

Liczące 1,5 mln mieszkańców miasto Kioto, jest położone w prefekturze Kioto. Jednym z symboli tego miejsca jest warta odwiedzenia świątynia bóstwa Inari. Prowadzą do niej tysiące bram torii w kolorze pomarańczowym ostawione obok siebie i tworzące długie korytarze. Fanów japońskich ogrodów zadowoli także zwiedzenie Srebrnego Pawilonu, Złotego Pawilonu i okolic Ścieżki Filozofów. Jeśli nie widziałeś jeszcze na własne oczy lasu bambusowego, zobaczysz go podmiejskiej dzielnicy Kioto – Arashiyama.

> Kioto ciekawostki

10. Saitama

Saitama, dziesiąte miasto pod względem liczby ludności miasto Japonii, jest położone w prefekturze o tej samej nazwie. Liczy 1,3 mln mieszkańców. Miasto może poszczycić się jednym z najpiękniejszych parków kwitnących wiśni, tak popularnych w Japonii. W sezonie zobaczymy tu morza kwitnących tulipanów i róż. Historycznie ważnymi miejscami miasta są świątynie, z których wymienimy dwie: Jigan-ji Temple i Hisaizu Shrine.

Japonia największe miasta Japonii i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o Japonii
> Hamamatsu
> Kamakura

zamek w Łańcucie atrakcje zabytki podkarpackie Poprzedni post Łańcut – nie tylko zamek. Ciekawostki
pikantne dowcipy erotyczne dla dorosłych Następny post Pikantne dowcipy