atrakcje weselne Warszawa Pałac Kultury satyra satyrycy

Kabarety Warszawa

Czas czytania:11 minut/y, 54 sekund/y

Tablica Kabaretu Dudek

1 lutego 2013 r. na Nowym Świecie w Warszawie odsłonięto tablicę poświęconą słynnemu niegdyś kabaretowi Dudek

Na fasadzie budynku przy ul. Nowy Świat 63, w którym mieściła się siedziba kabaretu Dudek, odsłonięto okolicznościową tablicę. Była tu kawiarnia “Nowy Świat”, w której przez 10 lat odbyło się tysiąc przedstawień kabaretu.

W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, aktorzy kabaretu i Roman Dziewoński, syn Edwarda Dziewońskiego “Dudka” (1916-2002) – założyciela kabaretu. Także Wojciech Młynarski, który podczas uroczystości powiedział: – Dudek był przedsięwzięciem przede wszystkim towarzyskim. Zarówno po stronie wykonawców i twórców, jak po stronie odbiorców. Publiczność przychodziła tu dobrą godzinę przed rozpoczęciem programu, żeby sobie pożartować, pogawędzić i czekać na swoich ulubionych wykonawców.

Kabaret Dudek powstał w 1965 roku. Wśród artystów w nim występujących byli m.in. Irena Kwiatkowska, Edward Dziewoński, Wiesław Gołas, Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski, Barbara Krafftówna i Janusz Gajos. Autorami byli m.in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta i Sławomir Mrożek. Projekty plakatów i zaproszeń tworzył Eryk Lipiński. Ostatni występ odbył się 13 stycznia 1975 roku. W 1987 r. Edward Dziewoński próbował reaktywować Dudka, bez powodzenia.
2013-02-02

PKS czyli kabarety w Warszawie

W dniach 16-18 listopada 2007 w stolicy odbędzie się Przegląd Kabaretów Studenckich. Kto wystąpi?

W piątek 16 listopada, w części konkursowej wystąpią kabarety: Hlynur, Zygzak, Mieszane Uczucia, Klinkiernia, Śmigłowce i Klaps oraz “Gwiazda Eliminacji” – czyli kabaret Smile. Nazajutrz wystąpią kabarety: Który, Bez Reszty, z Konopi, Babeczki z Rodzynkiem, Mimika, Weźrzesz, Świerszczychrząszcz.

W jury przeglądu zasiądą: Agnieszka Litwin, Wojtek Kamiński z kabaretu Jurki, Abelard Giza z Limo, Tomek Podsiadło z Kabaretusu Fraszka i Fryderyk Babiński.

Do finału, który odbędzie się w niedzięlę, 18 listopada, zakwalifikuje się pięć kabaretów. Oceni ich jury, w składzie: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys (kabaretu Hrabi), Artur Andrus, Rafał Kmita i Tomek Podsiadło. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Limo.

Eliminacje odbędą się w Stołecznym Klubie Garnizonowym, a finał w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki.
2007-11-14

Wrzesień 2012, satyra na Ursynowie

We wrześniu na warszawskim Ursynowie odbędą się dwie imprezy z udziałem satyryków

Mieszkańcy Ursynowa otrzymali ulotkę informacyjną związaną z imprezami (nie tylko) kulturalnymi, jakie odbędą się w tej dzielnicy we wrześniu 2012.

• 22 września (sobota) o godz. 18:00 w Domu Kultury SMB “Imielin” (ul. Dereniowa 6), w ramach cyklu “Gwiazdy Polskiego Kabaretu”, wystąpi Artur Andrus. Wstęp wolny.

• 30 września (niedziela) o godz. 19:00 w Domu Sztuki SMB “Jary” (ul. Wiolinowa 14) odbędzie się występ kabaretowy z cyklu “Majewski i jego goście”. Wystąp Marek Majewski i Krzysztof Daukszewicz. Wstęp wolny.
2012-09-01

Kabareton w Warszawie

5 grudnia 2011 r. w Sali Kongresowej odbędzie się Piąty Kabareton

Kabareton Warszawski zapisał się już na stale na kabaretowej mapie stolicy. Wkrótce po raz piąty odbędzie się w Sali Kongresowej. I jak w poprzednich latach, wystąpią popularne kabarety, co oznacza wiele śmiechu na sali.

5 grudnia wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Czesuaf, Kabaret Smile, Kabaret Liquidemine i Abelard Giza. Widowisko wyreżyserował Krzysztof Jaślar.
2011-11-30

Kabaret Długi i inni

23 listopada w Teatrze Kamienica w Warszawie, w ramach OPPA 2009 wystąpią: Kabaret Długi, Stanisław Klawe, Ryszard Makowski i Andrzej Ozga

23 listopada 2009 (poniedziałek), o godz. 20.00 w Teatrze Kamienica (Warszawa, Al. Solidarności 93) wystąpią: Kabaret Długi oraz satyrycy Stanisław Klawe, Ryszard Makowski i Andrzej Ozga. Spektakl kabaretowy “Długi i Inni” będzie pozakonkursowym koncertem OPPA – Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

•  •  •
OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów powstał w 1978 r. w studenckim klubie Hybrydy. Jego 31-letnia historia splotła się z niełatwą historią naszego kraju i przez to liczba edycji nie pokrywa się z wiekiem festiwalu. Przez 31 lat swego istnienia OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów był ojcem chrzestnym takich artystów, jak: Andrzej Poniedzielski, Andrzej Garczarek, Jacek Zwoźniak, Ewa Gaworska, Andrzej Brzeski, Jacek Łuczak, Waldemar Chyliński, Marek Tercz, Piotr Bukartyk, Tomasz Opoka, Mirosław Czyżykiewicz, Tomasz Olszewski, Ryszard Makowski, Tomasz Kordeusz, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Ozga, a po reaktywowaniu w 1997 r.: Basia Stępniak-Wilk, Waldemar Śmiałkowski, Krzysztof Nurkiewicz, Marek Bartkowicz, by wymienić tylko niektórych. Z OPPA od jego najwcześniejszych lat związani są (lub byli) także: Piotr Bakal (inicjator i szef Festiwalu), Wojciech Bellon, Jan Wołek, Jacek Kaczmarski, Wojciech Jarociński, Grzegorz Tomczak, Grzegorz Bukała, Rudi Schuberth, Stanisław Klawe i wielu innych.
2009-11-16

Mim wystąpi w Warszawie

26 października 2011 r., w warszawskiej Piwnicy Pod Harendą wystąpi Ireneusz Krosny

26 października o godz. 20.00 w Piwnicy Pod Harendą (Warszawa, Krakowskie Przedmieście 4/6) wystąpi Ireneusz Krosny.
Zaprezentuje swoje najpopularniejsze skecze, m.in. Chirurg, Arnold, Mucha i Miód, Bodyguard. Będą też niespodzianki, a także okazja, aby z mimem… porozmawiać. Występ nastąpi w przeddzień premiery pierwszego DVD Teatru Jednego Mima, zatytułowanego Too Funny For Words!.
2011-10-12

Przegląd Kabaretowy Stolica 2010

W portalu Sadurski.com relacja ze wszystkich czterech dni warszawskiego PKS-u, a także lista laureatów

Dzień pierwszy
W czwartek, 18 listopada, występem pod hasłem Dzień Mostu nad Pustynią, oficjalnie rozpoczął się warszawski Przegląd Kabaretowy Stolica 2010. Wieczór składał się z dwóch części: prezentacji skeczy warszawskich kabaretów oraz improwizacji w których gościnnie wystąpili członkowie kabaretu Limo.
W części pierwszej zaprezentowały swoje skecze kabarety: Zygzak, Macież, Paralaksa, Kompania Grabi oraz Kabaretus Fraszka. Oprócz tego swój stand-up pokazał Wojciech Fiedorczuk z Kompanii Grabi. Prezentowany humor był bardzo zróżnicowany; od absurdów Kompanii, przez działające na wyobraźnię skecze kabaretu Zygzak, po mocne i odważne słowa kabaretu Macież.

Druga część wieczoru, to bardzo udane improwizacje kabaretowe, w których udział wzięły dwie drużyny: warszawska i kabaret Limo. Zmierzyli się w przeróżnych konkurencjach, do których postaci, miejsca, problemy i kwestie podawała publiczność.

Dzień drugi
Drugi dzień Przeglądu Kabaretowego Stolica 2010 to jednocześnie pierwszy dzień zmagań konkursowych. Zaprezentowały się trzy kabarety: Chyba, Noł Nejm i Z Konopi. Wieczór prowadzili Tomasz Sienkiewicz i Kuba Puchalski (nieistniejący już kabaret Napad). Gwiazdą wieczoru był kabaret Macież, który wygrał ubiegłoroczną edycję PKS-u.

Kabaret Chyba zaprezentował skecze z programu „O tym i o tamtym”. Poruszył m.in. temat mediów (wiadomości oraz prognoza pogody dla kryminalistów, która spotkała się z dużym aplauzem). Dobry kontakt z publicznością nawiązali poprzez skecz o ordynatorze, w którym widzowie odgrywali role statystów. Jako drugi zaprezentował się kabaret Noł Nejm z Rybnika. Zagrali skecze o nawigacji, silnym Yorku, pociągu, który przyjechał na czas oraz piosenkę „Kanabis”. Najbardziej entuzjastycznie przyjęty został skecz „Pociąg”.

Jako ostatni wystąpił kabaret Z Konopi, prezentując skecze m.in. o poborze do wojska, ZUS-ie i  romantyczną piosenkę, podczas której okazuje się, że klawiszowiec nie do końca podziela gust wokalisty, więc napisał własną propozycje słów. Ta piosenka była mocniejszą częścią występu tego kabaretu.
Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru – kabaret Macież, który zaprezentował skecze z programu „Aktorzy nieprowincjonalni” oraz filmik „Reumatyzm serc”. Nie zabrakło wspaniałej oprawy muzycznej, którą zapewniał Mateusz Dębski.

Dzień trzeci
W sobotę 20 listopada w Okęckiej Sali Widowiskowej odbył się drugi dzień konkursowy, w którym udział wzięło aż sześć kabaretów oraz dwie gwiazdy. W pierwszym bloku swoje skecze pokazały kabarety: Numer Dwa z Białegostoku, Liquidmime i Weźrzesz ze Skarżyska-Kamiennej.

Numer Dwa wystąpili jako pierwsi, prezentując skecze z programu „Przystanek”, który jak sami opisują, przedstawia perypetie przypadkowych ludzi na przystanku autobusowym. Weźrzesz, którzy wystąpili jako drudzy, pokazali skecze o czarujących dziewczynach, sklepie mięsnym, pielgrzymce oraz nie do końca udanym remoncie w domu kultury. Liquidmime jak zwykle zrobił świetne widowisko; pokazał skecze o wypadku przy pracy mima, staruszku, kosmosie oraz ekstremalny „lot” nad publicznością. Zaskoczył warszawską widownie, której występ bardzo się podobał, a najlepszym dowodem był głośny aplauz.

Wieczór prowadzili Emil Zubelewicz i Tomasz Deszczuk z Kabartusa Fraszka. Okazali się być bardzo wszechstronni, ponieważ oprócz tego, że byli konferansjerami, występowali jako gwiazda pierwszego bloku to jeszcze w przerwie… pobierali opłaty za korzystanie z toalety. Podczas swojego występu zagrali program GRAU, udowadniając, że nie trzeba masy rekwizytów, dźwięków oraz co najważniejsze płytkich żartów żeby rozbawić widownie. Wystarczył czerwony dywan, cztery lampy i cztery krzesełka. Występ Fraszki jest godny polecenia, ponieważ są to całkiem oryginalne numery, a ich stylu nie da się porównać z żadnym innym kabaretem.

W drugim bloku konkursowym zagrali: Szarpanina ze Szczecina, Paralaksa z Warszawy oraz Wojciech Fiedorczuk (Kompania Grabi). Szarpanina pokazała część swojego programu „Krajm Storys”, który jest dobrze dopracowany, pomysłowy i momentami bardzo zaskakujący. Zaprezentowali skecze m.in. o kontroli granicznej, polskich służbach specjalnych oraz pokazali jakie tematy powinien poruszać film, żeby został uznany za ambitny. Następny w kolejności był kabaret Paralaksa, zagrali skecze o zjeździe seksuologów, blondynce szukającej pracy, przebiegłej mamie oraz dwie piosenki. Przed przeglądem okazało się, że z przyczyn losowych nie dojadą kabaret Idea oraz Paweł Reszela. Ze swoim stand-up’em wystąpił za to Wojciech Fiedorczuk, który na co dzień występuje w kabarecie Kompania Grabi.

Gwiazdą drugiego bloku był kabaret Limo z Gdańska, który zagrał skecze ze swojego najnowszego programu „Niebieski Migdał”. Dowiedzieliśmy się jakie marzenia mają członkowie Limo, a niektóre nawet udało się spełnić. Występ był bardzo udany i entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Jako bis mogliśmy zobaczyć skecz improwizowany, w którym oczywiście publiczność narzuciła kto ma zagrać jaką postać, miejsce akcji oraz kwestie końcową. I tak Abelardowi przypadła rola trzeźwego Polaka, Szymon zagrał kulturystę, Ewa była zwyciężczynią wyborów Miss, których sponsorem jest stacja Statoil, a Wojtek był Kapitanem Skarpetą. Skecz wypadł fantastycznie. Po występie kabaretu Limo, jury ogłosiło werdykt. Do finału przeszli: Szarpanina, Chyba, Liquidmime, Noł Nejm oraz Weźrzesz.

Dzień czwarty
W niedzielę 21 listopada zakończyła się siódma edycja Przeglądu Kabaretowego Stolica. Podczas występu finałowego w warszawskiej Fabryce Trzciny, zaprezentowało się pięć kabaretów, które zostały wybrane przez jury (Katarzyna Piasecka, Agata Biłas oraz Tomasz Podsiadło) podczas dwóch dni konkursowych. Były to: Szarpanina ze Szczecina, Chyba z Wrocławia, Liquidmime, Weźrzesz ze Skarżyska-Kamiennej i Noł Nejm z Rybnika.W finale, w jury zasiedli: Joanna Kołaczkowska, Agnieszka Litwin- Sobańska, Tomasz Podsiadło oraz Tomasz Majer. Wieczór świetnie poprowadził Jarek Marek Sobański z Kabaretu Słuchajcie.

Jako pierwszy zaprezentował się Liquidmime, a po nim przyszła kolej na kabaret Chyba, oba kabarety pokazały to samo co podczas dni konkursowych. Jako trzeci, kawałek swojego programu „Krajm Storys” zagrał kabaret Szarpanina. Do skeczy, które pokazali dzień wcześniej, dołożyli „Przesłuchanie” oraz „Sąd”. Po przerwie wystąpił kabaret Weźrzesz, dołączył on tym razem do swojego występu nietuzinkowy pokaz:  „Człowiek Pampers”, którym zaskoczyli widownię. Na zakończenie części konkursowej wystąpił kabaret Noł Nejm, który podobnie jak kabaret Chyba i Liquidmime, pokazał skecze z poprzedniego dnia konkursowego. Gwiazdą wieczoru był Kabaret Moralnego Niepokoju, zagrali niestety bez Katarzyny Pakosińskiej, która nie mogła przyjechać. Po tymwystępie, prowadzący pokazał co znalazło się w koszu do którego przez trzy dni widzowie wrzucali upominki dla kabaretu, który wygra nagrodę publiczności. Znalazły się w nim m.in. kierownica, legitymacja szkolna, książka, komputer (a właściwie jego część) i wiele innych rzeczy.

Werdykt:
– Jury postanowiło nie przyznawać trzeciego miejsca.
– Wyróżnienie zdobył kabaret Noł Nejm za skecz „PKP”.
– Drugie miejsce zajęli ex aequo kabaret Chyba i Liquidmime.
– Pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności zdobył kabaret Szarpanina ze Szczecina.

Tegoroczny PKS zorganizowali: Samorząd Studencki Szkoły Głównej Handlowej, Samorząd Studencki Politechniki Warszawskiej, Dom Kultury Włochy oraz stowarzyszenie Most Nad Pustynią. Za rok kolejny PKS.

Tekst: Agnieszka Oliwa, skróty: Sadurski.com
2010-11-22

PKS czyli kabarety w Warszawie

PKS, czyli Przegląd Kabaretów Stolica w dniach 18- 21 listopada 2010 miłośnikom kabaretów zaprezentuje ciekawe wydarzenia

18 listopada (czwartek) w Domu Kultury SBM „Jary” odbędzie się Dzień Mostu Nad Pustynią. Wieczór ma się składać z dwóch etapów. W pierwszym zobaczymy skecze kabaretów: Kabaretus Fraszka, Macież, Kompania Grabie, Paralaksa, Stado Umtata i Zygzak. W drugiem części odbędą się Improwizacja Kabaretowe, z udziałem m.in. członków gdańskiego Kabaretu Limo.

19 listopada (piątek) w Okęckiej Sali Widowiskowej rozpocznie się pierwszy dzień konkursowy. Wystąpią kabarety: Chyba, Noł Nejm, Z Konopi i Paweł Reszela. Gościnnie wystąpi kabaret Macież, zwycięzca ubiegłorocznej edycji PKSu.

20 listopada (sobota) w Okęckiej Sali Widowiskowej odbędzie się drugi dzień konkursowy. W pierwszej części, o godz. 16:00 zaprezentują się kabarety: Numer Dwa, Liquidmime i Weźrzesz Koncert poprowadzą  członkowie Kabaretusa Fraszka, który wystąpi na zakończenie tego koncertu. W drugiej części (godz. 18:45) wystąpią kabarety: Idea, Paralaksa i Szarpanina. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Limo, który wystąpi z nowym programem „Niebieski Migdał”.

21 listopada (niedziela) w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny odbędzie się wielki finał. Wystąpi pięć kabaretów, które według jurorów – Katarzyna Piasecka, Agata Biłas (Stado Umtata) i Tomasz Podsiadło (Fraszka) zaprezentowały się najlepiej. Występy tego wieczoru oceni jury w zmienionym składzie: Stanisław Tym, Joanna Kołaczkowska, Tomasz „Bajer” Majer i Tomasz Podsiadło. Wieczór poprowadzi Jarek Marek Sobański z kabaretu Słuchajcie. Gwiazdą wieczoru będzie warszawski Kabaret Moralnego Niepokoju.
2010-11-15

Majowe jaja z kabaretami

Kabareciarze i Reprezentacja Artystów Polskich zagrają mecz piłkarski podczas imprezy charytatywnej w Warszawie

Majowe jaja” – to tytuł imprezy, która odbędzie się 16 maja (niedziela) 2010 r. w Warszawie. O godz 11.00 na Stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej zostanie rozegrany mecz piłkarski. Zmierzą się drużyny: kabareciarzy i RAP czyli Reprezentacja Artystów Polskich. Zagrają członkowie kabaretów Ani Mru Mru, Łowcy.B., Smile, Widelec, Czesuaf, Kuzyni, Rafał Kmita, a także Stefan Friedmann, Tomasz Schiemscheiner, Mariusz Czajka, Maciej Robakiewicz, Piotr Zelt, Tomasz Sapryk, Jacek Kopczyński, Tomasz Bednarek, Piotr Zelt, Michał Milowicz, Marcin Dorociński, Rafał Maserak.

W pobliżu stadionu będą atrakcje dla dzieci, pokazy tańca cheerlederek, król polskich kibiców, specjały z grilla, itp.

Tego samego dnia wieczorem, na scenie Amfiteatru w Parku Sowińskiego (Warszawa, ul. Elekcyjna) odbędzie się kabareton czyli występy kabaretów, występ zespołu muzycznego m.in. z Michałem Milowiczem, aukcja aukcja pamiątek i prezentów od gwiazd. Artyści biorący udział w imprezie zapowiedzieli, że część dochodu z biletów i z aukcji zostanie przekazana fundacji Mam marzenie.
2010-05-10

Kabaretowy Dzień Kobiet

9 marca 2010 r. w Sali Kongresowej w Warszawie kabaretowa uczta. Wystąpią m.in. Hrabi, Limo, Grupa MoCarta

W tym roku z okazji Dnia Kobiet, dla kobiet i ich wybranków, w specjalnym programie kabaretowym, wystąpią w Warszawie: Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Tenor i Kabaret Adin, a całość poprowadzi Artur Andrus. Jak informują organizatorzy, program specjalnie na tę okazję napisali: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys i Władysław Sikora, którzy tak napisali:

“W tym dniu mężczyźni kabaretu będą się prężyć i popisywać przed kobietami, a starając się je hołubić będą wchodzić w nie swoje role. Pojawi się więc komplement, życzenia, miłe słowo i goździk. I zrobi się inaczej. Kobiety staną się wyjątkowo piękne w tym dniu, otoczone szacunkiem i miłością, w odróżnieniu od płci brzydkiej, która zwyczajnie będzie mieć cięższy dzień, a rano następnego dnia wszystko wróci do normy”.

Program będzie trwał aż 210 minut (ponad 3 godziny), a żeby brzuchy nie rozbolały od śmiechu, będzie 15 minutowa przerwa.

• Sala Kongresowa, Warszawa.
• 9 marca 2010 (wtorek), początek: godz. 19:00.
2010-02-02

telewizja kamera satyra humor kabarety rysunki dla telewizji Poprzedni post Telewizja i kabarety
niedźwiedzie polarne Arktyka Następny post Terroryści w białych futrach