Najlepsza karma dla buldoga francuskiego – dobrana do wieku i aktywności

karma dla buldoga francuskiego buldog francuski

Dobra karma dla buldoga francuskiego musi zawierać odpowiednie proporcje składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania jego organizmu. Aby buldog francuski cieszył się zdrowiem i kondycją powinna być też dopasowana do cech tej rasy. Najlepsze efekty osiągniemy decydując się na personalizowaną karmę, której receptura będzie dopasowana do potrzeb konkretnego psa.

Karma dla buldoga francuskiego a wymagania tej rasy

Buldogi francuskie mają krótkie kufy i spłaszczone pyszczki. Najlepsza karma dla buldoga francuskiego powinna więc być dopasowana do takich cech ich budowy anatomicznej jak gruba nasada języka i wąskie gardło. Psy te uchodzą za nieco łapczywe, karma dla buldoga musi być więc odpowiednio rozdrobniona. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zadławienia się pokarmem.

Najlepsza karma dla buldoga francuskiego to taka, dzięki której będziemy mieć pod kontrolą wagę psa, gdyż buldożki mają skłonność do nadwagi. Pod uwagę należy wziąć też tendencję do występowania alergii pokarmowych. Jak jednak wiadomo, każdy pies jest inny, i to nie tylko ze względu na wiek, ale też tryb życia, który prowadzi. W zależności od tego, jak wygląda codzienność buldoga i jaki ma on charakter, będzie potrzebował trochę innych proporcji poszczególnych składników.

Dobra karma dla buldoga francuskiego

Wybierając karmę dla buldoga francuskiego szczególną uwagę zwrócić trzeba na jej kaloryczność. Psy tej rasy szczególnie często mają problem z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Dlatego też samodzielne przygotowanie karmy dla buldoga nie jest łatwe, należy bowiem znać kaloryczność poszczególnych produktów. 

Pamiętajmy o tym, że Inaczej będą przedstawiały się potrzeby młodego buldoga francuskiego spędzającego więcej czasu w ruchu, a inaczej starszego psa, który niechętnie biega czy spaceruje. Dlatego też najlepsza karma dla buldoga francuskiego to taka, która jest w pełni spersonalizowana. Niezależnie od specyficznych cech danego psa czy jego wieku, dobra karma dla buldoga francuskiego powinna być lekkostrawna, a wielkość i kształt granulatu musi być dopasowany do charakterystycznej budowy pyszczka.