Komentarz polityczny – kwiecień 2021

komentarz polityczny komentarze satyryczne satyra polityka rysunek

Komentarz polityczny – polska polityka i politycy – komentuje Szczepan Sadurski

Fejk Niusy: Duda, Obajtek, Trzaskowski

• Polacy na chwilę zapomnieli o pandemii, sądownictwie i aferach PiS-u. Na jednym z drzew w Polsce pojawił się lagun! Co to jest lagun? Tego Polakom nie wyjaśnił ani Duda, ani Morawiecki czy nawet Sasin. Jedna Przyłębska pewnie mogłaby wyjaśnić, ale nikt nie zapytał jej na piśmie.

• Podobno dzięki pandemii Polacy mają więcej oszczędności. To dobra wiadomość dla Morawieckiego, bo będzie z czego ściągać kolejne podatki. Ciekawe, czy w badaniach wzięli udział restauratorzy, hotelarze, branża weselna, eventowa i transportowa, czy tylko ludzie związani z PiS i ich rodziny.

Obajtek twierdzi, że od 20 lat nie był na wakacjach. Czy osobom, które permanentnie nie mają na nic czasu, w ogóle można ufać?

• Niedawne badania pokazały, że największym zaufaniem Polaków cieszy się Trzaskowski. Odtąd jest częstszym bohaterem złowieszczych pasków w Wiadomościach TVP niż Tusk.

• Fachowcy stwierdzili, że aż 70% followersów Dudy na Twitterze to boty, czyli nieistniejący ludzie. Cała reszta, to Ruchadełka leśne?

komentarz polityczny komentarze satyryczne satyra polityka rysunek
Komentarz polityczny: Morawiecki powiedział, że do końca sierpnia zaszczują wszystkich chętnych

Fejk Niusy: Kaczyński, Macierewicz, TVP

• W TVP tego nie usłyszysz, choć to wielki sukces rządu. W Polsce mamy najwyższą śmiertelność na Covid-19 na świecie i najwyższą inflację w krajach UE.

• Gdy rząd zaszczepi wszystkich chętnych, wtedy zgodzi się, aby szczepiły samorządy. Po to, żeby TVP mówiła, że sobie nie radzą?

• Z powodu pandemii nie odbył się kongres PiS, więc podobno od 2 lipca 2020 roku Kaczyński nie jest już prezesem. Prezesem przewodniej partii jest spadkobierca spuścizny, jego kot?

• Sąd w Bydgoszczy wydał wyrok: można chodzić po rynku z pudełkiem po pizzy. Wcześniej policji nie spodobał się napis na pudełku: „Stop represjom politycznym”.

• Cud! Zniknął dom Kaczyńskiego na Żoliborzu. A w każdym razie nie można go już zobaczyć na Google Street View czyli interaktywnej mapie w Internecie. Jaka szkoda, że nie można tego samego zrobić z Macierewiczem.

Komentarz polityczny i rysunki satyryczne: (c) Szczepan Sadurski / Sadurski.com
Tekst okazał się w rubryce satyrycznej Fejk Nius, w ogólnopolskim dzienniku Trybuna, w kwietniu 2021.

Zobacz też:
> Duda – cytaty
> Morawiecki – satyra
> Strajk Kobiet – satyra