Komentarze satyryczne – marzec 2021

komentarze satyryczne polityczne polityka satyra PiS rząd Dobra Zmiana Robert Lewandowski prezydent Duda

Komentarze satyryczne – polityka i politycy na wesoło. Satyryczny komentarz polityczny, Polska 2021

Komentarze satyryczne

• Pisarzowi Jakubowi Żulczykowi grozi 3 lata pierdla za zdradę tajemnicy państwowej. Napisał na Facebooku: „Duda to debil”.

Beata Kempa (PiS) zaproponowała, żeby Dzień Ojca przenieść na 19 marca (świętego Józefa). Gdy dowiedziała się, że św. Józef był ojczymem, w dodatku nie wiadomo którego dnia urodziny obchodzi Bóg Ojciec, sprawa padła. Nie pierwsza i ostatnia celna inicjatywa z szeregów PiS.

• Mieszkaniec Kielc wydał ponad 10 tys. zł. i kupił wielki telewizor. 1,5 roku później zepsuł się i dostał nowy. Ale i ten się zepsuł. Okazało się, że średnio 11 godzin dziennie oglądał TVP Info, co nie jest normalne. Tylko czy odkąd PiS doszedł do władzy coś jest normalne?

komentarze satyryczne polityczne polityka satyra PiS Jarosław Kaczyński
Trzecia fala pandemii Covid-19. Rząd znów zamyka Polskę. Komentarze satyryczne

Konfederacji skończyły się pomysły na zaistnienie w bieżącej polityce. Pewnie dlatego jeden z jej posłów celnie zauważył, że postać z amerykańskiej kreskówki ma obecnie mniejszy biust niż w latach 90-ych.

• Urząd Skarbowy nie może pobierać podatków od (nielegalnie) otwartych restauracji. Byłby wtedy wspólnikiem przestępstwa. Rząd się zapętlił?

• Najlepszy piłkarz odznaczony orderem przez najgorszego prezydenta. PiS zawsze znajdzie okazję, żeby dzielić Polaków.

Komentarze polityczne

• W 2019 r. PiS za 2 miliardy wybudował ponad 100-metrowe „dwie wieże Kaczyńskiego” obok elektrowni w Ostrołęce. Zostaną rozbierane albo dodamy miliard, połączymy i wreszcie powstanie wymarzony Łuk Triumfalny, chwalący potęgę obecnej władzy. Jeśli obok Rydzyk za naszą kasę dobuduje obok muzeum papieża albo żołnierzy wyklętych, TVP ogłosi kolejny gigantyczny sukces Dobrej Zmiany.

• Trzecia fala pandemii. Służba zdrowia na granicy niewydolności, na szczęście pojawia się dobra wiadomość: medycy dostaną podwyżki. Średnio 19 zł. Brutto czy netto? To chyba dla nich nie ma znaczenia.

komentarze satyryczne polityczne polityka satyra PiS TVP
Afery Obajtka trzeba przykryć. Komentarze satyryczne

• Niedawno dowiedzieliśmy się, że gdy w macicy są plemniki, jej właścicielem jest rząd PiS. A kto jest właścicielem członka PiS?

• Ci z Ordo Iuris (podobno) wierzą, że Mesjasz który zbawi świat, zostanie zrodzony na polskiej ziemi. A jeśli będzie spłodzony, nie daj Boże, w wyniku gwałtu?

• Nowy szef śląskiej policji, to człowiek niezwykle doświadczony. Zaczynał w PRL-u jako pałkowy w Milicji Obywatelskiej. A mógł zaczynać w ZOMO i sprać kilkuletniego opozycjonistę Morawieckiego.

Komentarze satyryczne – tekst i rysunki: (c) Szczepan Sadurski / Sadurski.com
Tekst z rubryki Fejk News, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna

Zobacz też:
> Duda dowcipy
> Kaczyński kawały
> Morawiecki – cytaty