Psy i koty – ciekawostki

psy ciekawostki koty

Koty i psy

USA. Wyborczy sukces kota

W wyborach do senatu stanu Wirginia (USA) trzecie miejsce zajął… kot imieniem Hank

Nieoczekiwanie zakończyły się wybory do senatu w amerykańskim stanie Wirginia. Trzecie miejsce zajął… kot Hank, mieszkający w Springfield. Zaskoczenie jest tym większe, że ów kot nie był umieszczony na kartach do głosowania. Do kart wyborczych dopisało go własnoręcznie prawie 7 tysięcy wyborców. To wystarczyło, aby uzyskał trzeci wynik, zostawiając w tyle kilku dwunożnych kandydatów.

Skąd tak duża popularność kota wśród wyborców stanu Wirginia? Zadbali o to jego właściciele. Kot miał swój wyborczy blog, konto na Facebooku, Twitterze i Youtube, a także profesjonalnie nagrany spot wyborczy. Historia kota przygarniętego ze schroniska dla zwierząt, którego wyborczym hasłem było: „Lepsza Ameryka, jaśniejsza przyszłość”, jak widać, chwyciła za serca wyborców.

Niestety, kot Hank nie zasiądzie w senacie stanu Wirginia. Według ordynacji wyborczej, musiałby mieć co najmniej 30 lat, a tak długo koty nie żyją. Jak by tego było mało, ordynacja zabrania zwierzętom zasiadania w senacie. Właściciele kota wierzą jednak w polityczną przyszłość swego pupila. Skoro pies został burmistrzem jednego z miast w stanie Kentucky

> Najlepsze memy o kotach

Pies to nie zwierzę?

Sprzedajesz lub kupujesz chomika, rybkę, pieska albo kanarka? To nie zwierzęta, lecz przedmioty materialne, więc zapłacisz podatek

– Do jakich zwierząt należy pies?
– Do opodatkowanych.
To stary dowcip, jednak od jakiegoś czasu dowcipem już nie jest.

Do 1997 r. sprawa była jasna – pies, kot, kanarek, rybka – to zwierzęta. Jednak wtedy weszła w życie ustawa o ochronie zwierząt i urzędy skarbowe zaczęły żądać podatków od transakcji ze sprzedaży np. psów.

Eksperci twierdzą, że podatek od czynności cywilno-prawnych PCC należy płacić w przypadku transakcji związanych z przedmiotami materialnymi czyli martwymi rzeczami. Ale pracownicy urzędów skarbowych mówią co innego i pobierają podatek.

Najbardziej na fiskusa narzekają miłośnicy psów. Jest ich najwięcej, więc i łączna kwota do opodatkowania duża. Nie słyszeliśmy jeszcze narzekań od właścicieli żółwi, papug, kameleonów, jaszczurek, pająków i innych zwierzątek (pardon – rzeczy), ale to nie znaczy, że i oni nie mają (nie będą mieli) kłopotów z fiskusem.

Wniosek? Lepiej się nie chwalić, że mamy w domu zwierzaka, bo fiskus spyta za ile kupiony, od kogo i czy podatek zapłacony. Nie kupiłeś, ale dostałeś w prezencie? Fiskus może cię poprosić o wgląd do aktu darowizny. W najgorszej sytuacji są właściciele papug. Bo papuga, jak ją urzędnik skarbowy umiejętnie podejdzie, wszystko wypapla…

> Dowcipy o psach

Operacja plastyczna pyska

Pies, który miał być piękniejszy, zdechł podczas zabiegu. Właściciel dostanie odszkodowanie?

Nikogo nie dziwią już operacje plastyczne nosa, piersi i innych części ciała. Pod warunkiem, że do chirurga trafia człowiek. Tym razem do chirurga plastycznego trafił pies rasy mastif tybetański, a przypadek miał miejsce w Chinach. Jego właściciel wymarzył sobie, aby pupilkowi poprawić pysk. Po co Chińczykowi piękniejszy pies? Bo był reproduktorem czyli kopulował z suczkami za pieniądze, a jego właściciel na tym zarabiał. A piękniejszy psi pysk – to grubszy portfel jego właściciela.

Niestety, pies zdechł podczas operacji. A ponieważ był „żyłą złota”, obecnie Chińczyk chce od chirurga 880 tysięcy juanów (prawie pół miliona złotych). Sprawa  zapewne zakończy się w sądzie.

Skąd ta nerwowość z powodu jednego zdechłego psa? Psy rasy mastif tybetański osiągają w Chinach zawrotne ceny. Dwa lata temu za jednego z nich nowy właściciel zapłacił (w przeliczeniu na złotówki) ok. 5 milionów złotych.

Koty ciekawostki (c) Sadurski.com 2010-2012

Zobacz też:
> Ciekawostki o krowach
> Dowcipy o weterynarzach