Jakie krzesła wybrać do salonu w stylu glamour?

krzesła glamour ciekawostki

Styl glamour jest dziś jednym z najchętniej stosowanych we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Z języka angielskiego glamour oznacza przepych i bogactwo i na tym również opiera się ten styl. Charakterystyczne dla niego są tapicerowane i pikowane meble, najczęściej fotele z masywnymi oparciami i zagłówkami, a także meble ze złoconymi dodatkami.

We wnętrzach w stylu glamour nie powinno również zabraknąć błyszczących powierzchni, szkła, srebra i kryształów. Jeśli chodzi o tkaniny obiciowe, to najlepszym wyborem są te mięsiste z gatunku velvet, w modnych kolorach głębokiego granatu, butelkowej zieleni i nieśmiertelnego pudrowego różu. W przypadku wnętrz glamour, które jednak muszą zachować pewną powagę i oficjalny wybór, zastosowanie znajdują meble w kolorach białym i czarnym.

Królewskie krzesła tapicerowane

Pierwszym i najczęstszym wyborem klientów są wygodne krzesła glamour projektowane na styl królewski. Mają one profilowane, szerokie oparcia i tapicerowane są miękkim welurem. Uwagę zwracają na siebie rzeźbionymi nogami. Są to krzesła zazwyczaj o dość dużej wadze, a przez to zachowujące się bardzo stabilnie na każdym rodzaju podłoża. Nieodzownym elementem ich dekorowania jest pikowanie i przeszycia. W co bogatszych modelach klasyczne guziki mogą być zastępowane np. kryształami.

Wygodne przeźroczyste krzesła glamour

Nie w każdym pomieszczeniu krzesła tapicerowane będą dobrym wyborem. Przykładem może być kuchnia lub salon połączony z aneksem kuchennym. Także w mieszkaniach, w których są małe dzieci, krzesła tapicerowane są bardzo narażone na poplamienie. Wiąże się to oczywiście z ich późniejszym długim czyszczeniem, którego każdy chce uniknąć.

Rozwiązaniem może być wybór krzeseł glamour, wykonanych z przeźroczystego akrylu. Są one równie wygodne, jak te tapicerowane, ale przy tym również odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Ich usuniecie jest szybkie i proste, polega po prostu na przetarciu wilgotną szmatką. W wielu przypadkach przeźroczyste krzesła glamour nawiązują stylistycznie do krzeseł skandynawskich.

Styl glamour to nie tylko krzesła

Warto pamiętać o tym, że do wnętrz urządzanych w stylu glamour pasują nie tylko krzesła z oparciem, ale również funkcjonalne pufy i ławeczki. Te pierwsze znajdują zastosowanie w salonach, będąc dodatkowymi miejscami do siedzenia, natomiast pufy polecamy do przedpokojów. Dzięki swojej stabilności i dużym rozmiarom są idealnym wyborem jako miejsce pomagające w ubieraniu butów, tak sobie, jak i swoim dzieciom.

LH / zawsz