makijaż permanentny usta

Makijaż permanentny. Jak wybrać lingeristkę?

Czas czytania:2 minut/y, 31 sekund/y

Codzienny makijaż bywa czasochłonny, zwłaszcza jeśli wykonuje się go rano, gdy każda minuta jest na wagę złota. Czas poświęcony podkreśleniu swej urody można jednak znacząco skrócić, decydując się na makijaż permanentny. Czym jest, dlaczego warto go wykonać i jak wybrać odpowiednią lingeristkę? Podpowiadamy poniżej

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to makijaż stały, niewymagający codziennych poprawek. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich wysokogatunkowych pigmentów, dzięki którym uzyskuje się pożądane barwy i odcienie. Zwykle makijaż permanentny wykonuje się w okolicach oczu, brwi oraz ust. Zabieg przypomina nieco tatuowanie – za pomocą cieniutkiej igły wprowadza się pod skórę barwnik. Efekty utrzymują się od roku do około 3 lat.

Zalety makijażu permanentnego

Jedną z największych zalet makijażu permanentnego jest jego trwałość. Nie trzeba zastanawiać się, czy tusz do rzęs nie rozmazał się, a szminka nie pozostawiła nieestetycznego śladu na kieliszku. Wszystko pozostanie na swoim miejscu nawet w najbardziej szaloną noc. Znika również potrzeba używania kosmetyków do demakijażu, morskiej wody i deszczu. Makijaż permanentny to także doskonały sposób na skrócenie porannej toalety. Kolejki do łazienki i wieczny pośpiech są męczące? Makijaż, który nie wymaga codziennego, czasochłonnego nakładania i nieustannych poprawek to z całą pewnością dobry pomysł! To jednak nie koniec jego zalet – wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie po to, by skorygować mankamenty urody, np. zbyt rzadkie lub asymetryczne brwi albo nieregularny kształt warg.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

W przeciwieństwie do wielu zabiegów kosmetycznych, makijaż permanentny wykonują wyłącznie wykwalifikowane kosmetyczki – linergistki. Zabieg wymaga szczególnej ostrożności, zachowania zasad higieny oraz dużych umiejętności i doświadczenia. Chcąc się mu poddać, należy wybrać renomowany gabinet i upewnić się, że osoba, która będzie go wykonywać dysponuje niezbędnym wykształceniem i doświadczeniem. Warto zapytać o doświadczenie mierzone liczbą wykonanych zabiegów, a także sprawdzić opinie klientek, które skorzystały już z usług wytypowanej linergistki np. zamieszczone na firmowym profilu na Facebooku. Zasada jest prosta: im dłużej linergistka pracuje w zawodzie i im więcej wykonała udanych zabiegów (mierzonych liczbą pozytywnych opinii) tym lepiej. Należy przy tym pamiętać, że nawet najlepsze szkolenie nie zastąpi wieloletniej praktyki, a zabieg u początkującej linergistki obarczony jest podwyższonym ryzykiem.

Co zrobić jeśli zabieg się nie udał i nie jesteś zadowolona z efektu?

Istnieje szereg możliwości, z których najpopularniejsze to laserowe usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera typu Q-switch. Zabieg jest dość bolesny, kosztowny (od ok. 120-150 zł za zabieg), ale w serii kilku zabiegów usunie nawet świeżo wprowadzony pigment. Innym skutecznym sposobem jest chemiczne usunięcie pigementu za pomocą specjalnego środka oddziałującego wyłącznie na pigment. Zabieg ten jest obarczony ryzykiem uszkodzenia skóry, która jednak zwykle dość szybko regeneruje się nie pozostawiając blizny. W obu przypadkach należy oczywiście wstrzymać się z zabiegiem do czasu pełnego wygojenia się skóry po zabiegu mikropigmentacji.

Makijaż permanentny to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Staje się niemal standardem nowoczesnej kobiety. To zrozumiałe – jest on wygodny, praktyczny i bezpieczny. Panie cenią go również ze względu na naturalny, trwały efekt, który zapewnia im atrakcyjny wygląd w każdej sytuacji.

Tekst: Grażyna Bednarz, właścicielka i twórczyni marki Permanentna.pl (strona już nie działa). Mistrzyni mikropigmentacji. Szkoleniowiec w dziedzinie makijażu permanentnego

presbiopia starczowzroczność oczy ciekawostki dotyczące wzroku oko wzrok kolor oczu fakty o oczach Poprzedni post Presbiopia czyli starczowzroczność
groundhopping turystyka stadionowa groundspotting Następny post Turystyka stadionowa – groundhopping