Manufaktura Satyry – wystawa w Grodzisku Mazowieckim

patronat medialny Żyrardów Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki

Plon konkursu satyrycznego organizowanego w Żyrardowie zostanie pokazany na wystawie w Grodzisku Mazowieckim

Po raz kolejny Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprezentuje żyrardowską wystawę będącą pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „Manufaktura Satyry”. Tym razem będą eksponowane wybrane prace biorące udział w VIII edycji konkursu, którego temat brzmiał „Żyrardów – miasto z czerwonej cegły. Architektura ceglana”.

Wystawę po raz pierwszy zaprezentowano w październiku 2017 roku w żyrardowskiej Galerii „Resursa”. Pokazano na niej prace satyryczne autorów z Kanady, Włoch, Francji, Luksemburga, Węgier, Rumunii, Czech, Ukrainy, Litwy, Rosji, Turcji i (najwięcej) z Polski.

W lutym bieżącego roku ekspozycję pokazano w BWA Galeria Zamojska w Zamościu, więc obecna ekspozycja test trzecią prezentacją.

Manufaktura Satyry. „Żyrardów – miasto z czerwonej cegły. Architektura ceglana”. Foyer Kina Centrum Kultury, Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9. Wernisaż: 15 marca 2018, godz. 17.00.

Autorzy rysunków na górze: Igor Smirnov – Rosja, Istvan Keleman – Węgry

patronat medialny portal Sadurski.com

Grodzisk Mazowiecki – informacje

Grodzisk Mazowiecki (do 1928 roku Grodzisk), to miasto na Równinie Łowicko-Błońskiej, w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Grodzisk Mazowiecki, nad Rokicianką.

Miasto posiada połączenia drogowe z Warszawą, Żyrardowem, Błoniem i Mszczonowem. Przez miasto przebiega linia warszawsko-wiedeńska, Centralna Magistrala Kolejowa i Warszawska Kolej Dojazdowa. W zachodniej części miasta przepływa rzeka Mrowna.

Na przełomie XIX i XX w. miasto było znanym ośrodkiem letniskowym. Pozostałością po tym są piękne wille i budynek zakładu hydropatycznego. Obecnie Grodzisk stracił charakter miejscowości typowo wypoczynkowo-letniskowej. Na potrzeby mieszkańców powstały obiekty sportowej infrastruktury miasta: Grodziska Hala Sportowa (1997) i kryta Pływalnia Miejska „Wodnik 2000” (2000). W kompleksie ośrodka sportu i rekreacji znajduje się także stadion piłkarski oraz korty tenisowe.