Myszka pionowa – nie tylko dla informatyków

myszka pionowa

Myszy pionowe wciąż są mniej popularne od ich tradycyjnych odpowiedników. Tymczasem oferują komfort na dużo wyższym poziomie

Swoją nazwę mysz komputerowa zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi. Jej design pochodzi jeszcze z czasów najstarszych komputerów. Projektanci pierwszych urządzeń nie brali jednak pod uwagę tego, że już 40 lat później wiele osób przed komputerem będzie spędzało nawet kilkanaście godzin dziennie. Do dziś tradycyjne myszy dalekie są od ergonomii, co szczególnie dotkliwe bywa przy długiej pracy.

Lista dolegliwości, które mogą stać się udziałem osób spędzających dużo czasu przed komputerem jest długa. Najczęstsze są jednak dysfunkcje rąk i barków – na czele z zespołem cieśni nadgarstka. To schorzenie, choć nie zagraża naszemu zdrowiu i życiu, może okazać się bardzo dokuczliwe i skutecznie utrudnić dalszą pracę. Sposobem na uniknięcie takich problemów są myszy wertykalne. Co warto o nich wiedzieć?

Mysz wertykalna. Co to jest?

Myszy pionowe nieco przypominają używane przez graczy joysticki. Użytkownik obejmuje je ręką, co sprawia, że dłoń ułożona jest w naturalny sposób. Pamiętaj, że pozycja, w której palce są ułożone równolegle do stołu nie jest dla naszych dłoni naturalna. Jeśli pozostajemy w niej przez kilkanaście godzin dziennie, po pewnym czasie stanie się przyczyną wspomnianych dolegliwości.

Branża myszy wertykalnych jest bardzo zróżnicowana. Wybór odpowiedniego modelu może więc sprawić pewne problemy. Unikniesz się ich stosując się do porad ekspertów. Informacje o specyfice poszczególnych typów tych urządzeń znajdziesz na https://m*dialove.pl/myszki-pionowe-ergonomia-dla-twojej-wygody/.

Mysz pionowa. Wady i zalety

Pracując na myszy pionowej utrzymujesz naturalną pozycję dłoni. Dzięki temu odciążasz mięśnie nadgarstka, które w przypadku tradycyjnych urządzeń są stale napięte. Ulgę odczują także palce, które kiedy pracujesz na zwykłej myszy przez cały czas są uniesione w nieanatomicznej pozycji. Warto też wspomnieć o tym, że kliknięcie w przycisk akcesoriach starszego typu wymaga pokonania siły grawitacji. To niewielki wysiłek, jednak powtarzany setki tysięcy razy może negatywnie odbić się na kondycji twoich stawów.

Myszy pionowe, mimo wielu zalet, nie są jednak pozbawione wad. Najpoważniejsza wśród nich to konieczność pokonania własnych przyzwyczajeń. Zmieniając tradycyjne urządzenie na jego wertykalny odpowiednik, musisz więc przygotować się na to, że będziesz potrzebował kilku dni na nauczenie się jego sprawnej obsługi. Warto jednak potraktować to jako swego rodzaju inwestycję, dzięki której szybko wyeliminujesz dokuczliwe dolegliwości.

Gdzie kupić mysz pionową?

Myszy pionowe, choć na zachodzie stają się coraz popularniejsze, w naszym kraju pozostają właściwie nieznane. Nie oznacza to jednak, że kupno takiego urządzenia będzie trudne. Możesz wprawdzie nie znaleźć ich w markecie, jednak bez problemu jedną z nich zamówisz przez internet. Szeroki wybór myszy wertykalnych znajdziesz na m*dialove.pl. Są wśród nich urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, różniące się designem, czułością i pozostałymi parametrami – łatwo zatem dobierzesz model dopasowany do swoich potrzeb.

Dziękujemy za współpracę. Linki zdjęte 16.01.2021. W przypadku chęci wznowienia prosimy o kontakt.