Lesbijki nie mogą grać w piłkę nożną

piłka nożna kobiet kobiety futbol

Nigeria piłka nożna. FIFA zszokowana informacją z Nigerii

Kobiety o orientacji homoseksualnej w Nigerii (państwo w środkowej Afryce) nie mogą grać w piłkę nożną – tak wynika z oficjalnej informacji podanej przez przewodniczącą Nigeryjskiej Kobiecej Federacji Piłkarskiej na dorocznym zjeździe federacji.

Co grozi kobietom grającym w Nigerii w futbol, w przypadku gdy ich orientacja homoseksualna zostanie odkryta? Nawet jeśli ich talent dorówna talentowi Pele, Maradony i Messiego razem wziętych – zostaną zdyskwalifikowane. Nie mają szans na grę z żadnym z klubów ani w reprezentacji Nigerii.

Informacja z Nigerii zszokowała organizację FIFA, bardzo wrażliwą na wszelkie formy dyskryminacji w piłce nożnej. FIFA zapowiada wyjaśnienie sprawy. Niewykluczone, że Nigeria zostanie wykluczona z z FIFA i straci prawa do rozgrywania meczów międzypaństwowych.

Skąd taka niechęć nigeryjskiej federacji piłkarskiej do lesbijek? Nie chodzi tylko o piłkę nożną. Homoseksualizm jest w Nigerii nielegalny, a osoby o orientacji homoseksualnej mogą tam trafić do więzienia nawet na 14 lat.

Nigeria piłka nożna – informacja na Sadurski.com od marca 2013

Zobacz też:
> Piłka nożna kobiet ciekawostki
> Nigeria ciekawostki

Reprezentacja Nigerii w piłce nożnej mężczyzn – zespół biorący udział w imieniu Nigerii w zawodach piłkarskich. Jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w Afryce. Sześciokrotnie startowała w mistrzostwach świata (1994, 1998, 2002, 2010, 2014, 2018), trzykrotnie osiągając drugą rundę, trzy razy triumfowała w rozgrywkach o Puchar Narodów Afryki, ma na swoim koncie liczne sukcesy w futbolu juniorskim i młodzieżowym, a w 1996 roku – jako pierwsza drużyna z Czarnego Kontynentu – zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Nigeria od dawna uchodzi za jedną z najlepszych drużyn młodzieżowych w Afryce. W 1985 roku zespół juniorów zdobył mistrzostwo świata U-16, dwa lata później na tym samym turnieju przegrał w finale z ZSRR, a w 1993 triumfował w mistrzostwach świata U-17.