Proste sposoby na odświeżenie salonu

salon odświeżenie salonu ciekawostki mieszkanie

Kilka tekstylnych dodatków, wymiana pokrowca na kanapie, nowy dywanik albo grafika na ścianę – mamy kilka pomysłów na zmianę wystroju salonu niedrogim kosztem. Zobacz sposoby od malowania ścian, przez wymianę sofy, po żywe kwiaty w wazonie – odśwież swój salon niewielkim nakładem sił i pieniędzy.

Zmień kolory ścian

Przemalowanie salonu to łatwy sposób na jego odświeżenie bez konieczności gruntownego remontu czy wymiany mebli. Nowy odcień na jednej lub wszystkich ścianach diametralnie odmieni charakter wnętrza. Nowoczesne farby są na tyle przyjazne w nakładaniu, że nawet osoby niedoświadczone w malowaniu mogą sobie poradzić samodzielnie z zadaniem. Jakie kolory są na topie? Odcienie kremu i beżu nigdy nie wychodzą z mody – ciepłe i jasne tonacje sprawią, że Twój salon będzie przytulny.

Dodaj nowe elementy dekoracyjne – obrazy, figurki i kwiaty

Nie trzeba przemalowywać pokoju, by odmienić jego wygląd. Na ścianie powieś grafikę w ozdobnej ramie. Na półce postaw modne figurki lub kwiaty w doniczkach. Modne gatunki to na przykład monstery i epipremnum. Z mniejszych roślinek możesz wybrać sukulenty i oryginalne „pieniążki”. Również świeże kwiaty w wazonie są zawsze mile widziane – to jeden z tych elementów wystroju wnętrz, który przyciąga oko i ożywia pomieszczenie.

Dodaj nowe tekstylia na kanapę – dywan, poduszki, zasłony

Tekstylia to najprostszy sposób na metamorfozę wnętrza bez wydawania fortuny. Na przykład w sklepie Restilo.pl możesz znaleźć niedrogie materiały, które sprawiają, że pokój dzienny nabiera przyjemnej atmosfery. Puchate poduszki na kanapie, przyjemny dywan pod stopami, nowe zasłony – salon w kilka minut nabierze świeżego charakteru.

Zmień kolor i rodzaj pokrowca kanapy w salonie

Nie musisz wymieniać mebli, aby odświeżyć ich wygląd. Dostępne są gotowe pokrowce na kanapę, które w minutę dokonają spektakularnej metamorfozy. Kanapa zyska nowy kolor, a Ty zakryjesz jej wszelkie plamy i niedoskonałości. Miły materiał ma dodatkowe paliki, które sprawiają, że efekt zmiany jest bardzo naturalny, a pokrycie nie zsuwa się z mebla: https://restilo.pl/pokrowce-na-kanapy-i-sofy. Pokrowce na kanapę to niedrogi sposób na szybkie odświeżenie wystroju w salonie.

Ustaw dodatkowe oświetlenie – lampy i świece

Światło w salonie jest niezwykle ważne, bo wprowadza nastrój. Dodatkowa lampa w rogu pokoju, mała lampeczka na stoliku albo po prostu kilka świec zapachowych na stoliku kawowym to szybki sposób na uprzyjemnienie wypoczynku w salonie.

A jeśli masz ochotę na większą zmianę, zobacz piękne sofy, które są sercem wygodnego salonu: https://restilo.pl/sofy. Welurowe, welwetowe, rozkładane, na nóżkach – nowa kanapa diametralnie odmieni wnętrze Twojego salonu.