plan treningowy trening ćwiczenia wysportowana młoda kobieta gimnastyka joga

Jak przygotować ciało na wiosnę?

Czas czytania:2 minut/y, 12 sekund/y

Plan treningowy

Robi się coraz cieplej, zbliża się pora zrzucenia zimowych ubrań, a co za tym idzie – odsłonięcia ramion, brzucha i nóg. Wstydzisz się nagromadzonego przez zimę i lockdown tłuszczyku? Czujesz się ociężale, a patrząc w lustro stwierdzasz, że Twoja sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Czas zaufać specjalistom.

Każdy, kto choć raz w życiu próbował zrzucić nadprogramowe kilogramy, wie, jak niełatwe to zadanie. Bez specjalistycznej wiedzy często trudno dobrać dla siebie odpowiednią dietę z zachowaniem właściwych proporcji makroskładników, a jeszcze trudniej ją utrzymać.

Równie problematyczny jest dobór odpowiednich ćwiczeń, które będą dostosowane do naszych predyspozycji, kondycji i zamierzonego celu. Zarówno treningi jak i dieta często sprowadzają się do słomianego zapału, a brak natychmiastowych efektów i niedogodności związane z podejmowanymi działaniami (np. zakwasy po zbyt intensywnym treningu) zniechęcają do dalszych ćwiczeń. Rozwiązaniem problemu mogą być profesjonalne plany treningowe.

Na czym polega plan treningowy?

Plan treningowy, to indywidualny zestaw ćwiczeń dobranych przez doświadczonego specjalistę (trenera) do konkretnej osoby. Uwzględnia potrzeby danego klienta, na które składają się głównie trzy rzeczy: po pierwsze: parametry ciała (wzrost, waga i wiek), po drugie: dotychczasowe doświadczenie treningowe (czy osoba dopiero zaczyna trening, czy ma za sobą doświadczenia intensywnego treningu, uprawiania sportu itd.) i w końcu po trzecie – cel, jaki klient chce osiągnąć.

Inny zestaw ćwiczeń proponuje się osobie, która dąży do zrzucenia zbędnych kilogramów (redukcji), inny dla kogoś, kto chce wyrzeźbić sylwetkę, a jeszcze inny dla kogoś komu przede wszystkim zależy na zwiększeniu siły.

Plan treningowy zawiera między innymi takie informacje, jak lista ćwiczeń, ich opis, liczba powtórzeń, tempo wykonywania ćwiczeń, długość przerw między ćwiczeniami. Dzięki indywidualnemu podejściu w ustalaniu planu treningowego sami możemy zdecydować, ile godzin w tygodniu chcemy poświęcić na trening.

Czemu warto zdecydować się na plan treningowy?

Rozpisany indywidualnie dla nas plan treningowy pozwoli efektywnie ćwiczyć i pracować nad wymarzoną sylwetką w każdym miejscu, nawet w domowym zaciszu. To szczególnie ważne teraz, kiedy jest utrudniony dostęp do siłowni.

Coraz częściej plany treningowe są tworzone w postaci aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu możesz ćwiczyć gdziekolwiek jesteś, a o progresie Twojej pracy i tym, czy dobrze wykonujesz ćwiczenia, poinformuje Cię elektroniczny trener.

Jaka jest cena planu treningowego?

Plany treningowe są coraz bardziej dostępne, oferuje je coraz więcej siłowni, trenerów i profesjonalnych stron internetowych. Plany treningowe przestały być luksusowym towarem da celebrytów, a są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Ceny planów treningowych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Wiele firm oferuje treningi w okresowych pakietach (najpopularniejsze opcje to pakiet na miesiąc, trzy miesiące, pół roku czy rok).

ht*ps://www.bud***se.pl/plany/
Plan treningowy – link zdjęty 20.2.23, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
> Dieta pudełkowa ciekawostki
> Wielkanoc w innych krajach
> Wiosna ciekawostki

profile okienne pcv okna pokój lampa komputer okno ciekawostki Poprzedni post Profile okienne PCV – na co zwracać uwagę?
Lima ciekawostki atrakcje zabytki Peru Plaza de Armas katedra Następny post Lima, stolica Peru – ciekawostki