Jak zostać mistrzem planowania podróży?

podróż planowanie podróży

Nieubłaganie przychodzi czas naszego długo wyczekiwanego urlopu? Wciąż nie mamy planów na to, gdzie go spędzić? Czas uaktywnić swoje tajemne moce planowania podróży. Nie mamy ich? To nic – pokażemy jak szybko zostać prawdziwym mistrzem.

Dokąd, kiedy i po co – od tych pytań rozpocznij planowanie

To dokąd pojedziemy, w jakim miesiącu i w jakim celu stanowi podstawę planowania każdego wyjazdu – zarówno tego mniejszego, jak i wielkiej podróży za ocean, na którą loty znajdziemy pod adresem https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/nyc/nowy-jork. To, kiedy pojedziemy, bardzo często uzależnione jest od zaplanowanego dużo wcześniej urlopu. Jeśli jednak mamy możliwość, zaplanujmy wyjazd na okres wiosenny lub jesienny – dużo zaoszczędzimy, a dodatkowo nie zmęczą nas tłumy turystów. Z kolei to, gdzie pojedziemy, stanowi nieprzebraną studnię ciekawych celów wyjazdowych.

A zatem jak znaleźć idealny kierunek? Przede wszystkim przypomnijmy sobie o wszystkich miejscach, które chcieliśmy kiedykolwiek zwiedzić. Wyjazd do USA? A może podróż do Azji? Jeśli nie mamy pomysłów, warto zainspirować jednym z wielu blogów podróżniczych, na których autorzy dzielą się swoimi pomysłami na podróże życia. Ostatnia fundamentalna kwestia, która pozwoli nam zaplanować podróż, to jej cel. Chcemy odpocząć na plaży? A może zwiedzić aktywnie duże miasta? Nasze oczekiwania wobec wycieczki również mogą znacznie skonkretyzować nasze plany podróżnicze.

Zrób listę wszystkich miejsc, które chcesz zobaczyć

podróż planowanie podróży
Planowanie podróży może być proste!

Gdy wybraliśmy już kraj lub region, do którego chcemy pojechać i udało nam się znaleźć loty w atrakcyjnych cenach, czas na nieco bardziej szczegółowe zaplanowanie naszego wyjazdu. Po pierwsze skorzystajmy z możliwie jak największej listy miejsc, które warto w tym miejscu zobaczyć.

Małe, urokliwe miasteczka słynące z pięknych kraobrazów, zabytki UNESCO, typowe „must see” każdego turysty, jak Koloseum w Rzymie, wieża Eiffla czy Statua Wolności, o której oczywiście myślimy, planując lot do USA. Na takiej liście nie ograniczajmy się czasem i budżetem – odnotujmy absolutnie wszystko. Dopiero z taką pełną listą będziemy w stanie samodzielnie lub z pomocą towarzyszy podróży wykreślić to, co po głębszym przeanalizowaniu spełnia naszych oczekiwań i wymagań. Tak sporządzona lista atrakcji do zobaczenia pozwoli nam na zaplanowanie szczegółowej trasy wyjazdu.

Noclegi i dojazdy – istotny punkt planowania

podróż planowanie podróży
Planowanie podróży? Noclegi, to ważna sprawa

Gdy wszystkie punkty naszego wyjazdu są już ustalone, czas znaleźć idealne połączenia. Do tego z pewnością przyda się planer z kalendarzem i mapa, która pozwoli oszacować odległości pomiędzy danymi miejscami.

Jeśli planujemy roadtrip po całym kraju, warto wspomóc się takimi portalami, jak eSky.pl, gdzie znajdziemy nie tylko oferty setek linii lotniczych, ale także bazę hoteli na całym świecie i usługi dodatkowe, jak ubezpieczenie podróżne. Ze sprawdzonym serwisem planowanie całej trasy podróży będzie znacznie łatwiejszym zadaniem.

Zaplanuj przestrzeń na wypoczynek

Wybraliśmy w tym roku wyjazd do jednego z egzotycznych krajów, by wypocząć? Świetna decyzja. A może postanowiliśmy tym razem nieco bardziej aktywnie spędzić urlop i postawiliśmy na intensywną objazdówkę? To również doskonałe rozwiązanie, które dostarczy nam mnóstwa wrażeń i wspomnień. Jednak takie wyjazdy, szczególnie dla osób niewprawionych w tego typu podróżowanie może okazać się niezwykle męczącym doświadczeniem.

Nawet jeśli „na papierze” plan naszej wycieczki wydaje się idealny, poluzujmy go nieco, rezygnując z najmniej interesujących atrakcji. Ten czas poświęćmy na prawdziwy wypoczynek – bezcelowe kręcenie się po uliczkach miasta, przesiadywanie w kawiarniach i restauracjach lub cieszenie się zachodami słońca na plaży. W końcu urlop to czas relaksu, a nie naglących terminów i zawodu związanego z niezrealizowanymi planami. Doceńmy chwilę i dajmy się ponieść błogiemu wypoczynkowi – to zapewni nam radość i spełnienie.