Polska na EURO 2024

Polska w “grupie śmierci” na Euro 2024

Czas czytania:2 minut/y, 43 sekund/y

W Euro 2024 Polska znalazła się w grupie D. Musi zmierzyć się z takimi rywalami, jak Francja, Holandia i Austria. Grupa D oficjalnie uznana została za “grupę śmierci”. Czy drużyna biało-czerwonych ma szansę na wyjście z grupy?

Kiedy Euro 2024?

Tegoroczne mistrzostwa Euro odbędą się w Niemczech. Rozpoczną się już 14 czerwca meczem otwarcia Niemcy : Szkocja. Polaków zobaczymy na murawie w Hamburgu (16 czerwca), w Berlinie (21 czerwca) oraz w Dortmundzie (25 czerwca). Wcześniej zagrają jeszcze dwa spotkania towarzyskie – z Ukrainą i Turcją.

Mistrzostwa Euro 2024 rozgrywać się będą na dziesięciu niemieckich stadionach. Finał zaplanowany jest na 14 lipca w Berlinie.

Gdy “nasi” są w grze, warto sprawdzić promocje bukmacherskie. Nawet jeśli drużyna Michała Probierza nie wygra, mamy szansę osłodzić porażkę wygraną w zakładach. Jeśli chcemy wygrać, pamiętajmy, żeby zamiast sercem kierować się jednak statystykami. A te w przypadku tych mistrzostw nie napawają szansami na zwycięstwo Polaków…

Bezlitosne statystyki

Polska po wygranych barażach z Estonią i Walią awansowała z 30 na 28. miejsce w rankingu FIFA. By wyjść z grupy musi się jednak zmierzyć ze znacznie silniejszymi od siebie przeciwnikami. Najtrudniejszym z nich będzie Francja, która znajduje się na 2. miejscu w tabeli. Holandia spadła z 6 na 7 pozycję. Ostatni rywal biało-czerwonych w grupie, Austria, również plasuje się kilka oczek wyżej niż nasza drużyna (na 25 miejscu).

Statystyki nie są więc korzystne dla drużyny Michała Probierza.

Co ciekawe, grupa D nazywana jest “grupą śmierci” nie tylko ze względu na trudną sytuację biało-czerwonych. Średnia lokata wszystkich drużyn z grupy D wynosi trochę ponad 15 i jest to najwyższy wynik grupowy. Dla porównania, wynik grupy A to 24, a grupy F aż 39,75. Ten ostatni wynik jest spowodowany debiutem w Mistrzostwach Europy Gruzji. W rankingu FIFA znajduje się ona dopiero na 77 miejscu.

Polska na EURO 2024
Czy reprezentacja polska na EURO 2024 sprawi nam wiele radości?

Doping zza Odry

Oprócz statystyk, równie ważne jest wsparcie kibiców. A na to biało-czerwoni na pewno mogą liczyć. W końcu na terenie Niemiec mieszka ponad 870 tys. Polaków, a ze względu na bliskie sąsiedztwo, wielu z nich przyjedzie na mecze specjalnie z Polski. Dodatkowo, w miastach, gdzie będą rozgrywane mecze, nie zabraknie stref kibica – tam również emocje sięgać będą zenitu. W Berlinie przy Bramie Brandenburskiej stanie gigantyczna bramka piłkarska. Na telebimie będzie można obejrzeć między innymi na żywo mecz Polska : Austria 21 czerwca.

Niezależnie od tego, czy będziemy kibicować z własnej kanapy, w pubie, strefie kibica czy na trybunach, najważniejszy jest doping, dobra zabawa i wiara w wygraną. Cytując klasyka, “dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Zresztą, niejednokrotnie już kluby piłkarskie udowodniły, jak nieprzewidywalny może być futbol. I jakich emocji może nam dostarczyć. I chyba na tym właśnie polega piękno tego sportu.

Przypomnijmy kilka zaskakujących akcji z udziałem Polaków. Podczas Euro 2016 we Francji Polska dotarła do ćwierćfinałów. Poległa z Portugalią dopiero w rzutach karnych. Albo spektakularny wynik meczu z San Marino w 2010, kiedy Polacy wygrali 10:0. Miejmy nadzieję, że takich właśnie emocji dostarczą nam tegoroczne mistrzostwa. Bo poza wygraną, równie ważna jest sama gra i zaangażowanie piłkarzy. A jeśli przy okazji uda się nam wyjść z grupy, to będzie naprawdę wielki sukces i okazja do świętowania!

1506 / 22-4-25 / Polska na Euro 2024

żaluzje pionowe ciekawostki verticale montaż żaluzji Poprzedni post Verticale. Wszystko, co warto wiedzieć o żaluzjach pionowych
zwiedzaj Europę statki wycieczkowe Następny post Zwiedzaj Europę podróżując statkiem wycieczkowym