Postaw swój wieżowiec

happy skyscraper wesoły wieżowiec

Wesoły Wieżowiec – o co tu chodzi? Zestaw archiwalnych informacji na Sadurski.com

Postaw swój wieżowiec

Zostań ojcem chrzestnym kolejnego wieżowca Partii Dobrego Humoru!

10 października 2012 r. w Nowym Jorku, w pobliżu słynnego Chrysler Building, stanął „najmniejszy wieżowiec Manhattanu„. Ten zwariowany pomysł, happening Partii Dobrego Humoru, w którym uczestniczyło tylko kilka osób, spotkał się ze sporym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami w Internecie. W ciągu kilku kolejnych tygodni podobne „wieżowce” stanęły (zostały sfotografowane) w Polsce, Włoszech (Rzym), Anglii, Hiszpanii i Indiach (New Delhi).

Ty też postaw swój wieżowiec! Tym bardziej, że to NIC nie kosztuje, a sprawia dużo radości. Poczuj to co my, gdy stawialiśmy najmniejszy wieżowiec na Manhattanie!

Pewnie myślisz:
– Po co światu kolejne najmniejsze wieżowce? Po co mam postawić kolejny wieżowiec? – Po nic! Czy każda rzecz, którą robimy w życiu, musi mieć jakiś sens?
– Jestem starym koniem, mam bawić się klejem i nożyczkami?! – A dlaczegóż by nie? A może Twoje dziecko Ci pomoże?

Zostań ojcem chrzestnym (matką chrzestną) kolejnego wieżowca! Postaw najmniejszy wieżowiec w Wąchocku, Krakowie albo Chicago. Warunek: trzeba go postawić w miejscu publicznym (np. na ulicy), a nie np. w swoim mieszkaniu.

Nie masz zdolności manualnych, aby go stworzyć? Nie szkodzi, przygotowaliśmy szablon, z którego możesz skorzystać. Potrzebujesz kilku minut czasu, nożyczki i klej. A gdy „wieżowiec” będzie gotów, kiedy tylko będziesz chciał, postaw go w jakimś miejscu (np. przed swoją szkołą, na rynku swojego miasta, przy tablicy z nazwą miejscowości). Udokumentuj zdjęciami tę uroczystość, a potem wyślij je do nas e-mailem, a my zadbamy o to, aby wieść o postawieniu kolejnych wieżowców PDH rozniosła się po świecie.

Uwaga. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem Partii Dobrego Humoru i podasz swój adres pocztowy – wkrótce wyślemy Ci legitymację (przypominamy: składka członkowska tylko trzy uśmiechy dziennie). Jest możliwość wysłania na ten adres więcej niż jednej legitymacji, jeśli ktoś pomoże Ci z postawieniem wieżowca.

Informacje o kolejnych wieżowcach publikujemy na bieżąco. Zdjęcia z wieżowcem wysyłaj na: [tu był adres e-mail]. Lista ojców chrzestnych / matek chrzestnych wieżowców publikujemy w zaszczytnym miejscu obok składu naszego „rządu” oraz „ambasadorów”.
2012-11-10

happy skyscraper

Build the smallest skyscraper of the world

Do you like to laugh? Build the smallest skyscraper in the world, place it in your city, take some pictures and send it to us. You will become member of the Good Humor Party!

On 10-th day of October, 2012 in New York City (USA), next to famous Chrysler Building, our smallest skyscraper appeared. It was the happening of international Good Humor Party (GHP) – organization that joins together optimistic people that like to laugh.

We decided to continue this crazy idea. Let’s raise more GHP skyscrapers all over the world. We dare you: build another GHP skyscraper, take some pictures and send it along with brief description to dobryhum@wa@onet.pl Picture(s) will be posted on internet, and you receive GHP membership card by e-mail. WE PAY SHIPPING FEES!!! You will be our representative in your country!

It will cost you NOTHING NADA ZLICH ZERO… but the fun doing this is definitely priceless. To make it easier for you here is LINK (300 kb only). Download it to your hard drive, print it, cut it out and glue together. Then place it in public. Chose a place that is well known in your area or it could be even next to sign with name of your town.

Feel same excitement and exaltation like we did, placing our SMALLEST MANHATTAN SKYSCRAPER in the middle of NYC. Screw seriousness and lets smile!

Good Humor Party (Partia Dobrego Humoru) have over 3 thousands members all over the world. The only membership fee that you have to pay is … 3 wide smiles per day. Membership card is free of charge. Does not obligate to do anything but be happy! GHP has been established in 2001, by satirist Szczepan Sadurski from Poland. If you like to laugh, you are funny and unique then become one of us.
translation: Lubelaczek-z-LI
2012-11-16

Turcja: stawiajcie wieżowce PDH

Międzynarodowy magazyn satyryczny Fenamizah zachęca czytelników do stawiania kolejnych wieżowców Partii Dobrego Humoru

Ukazał się grudniowy numer e-magazynu Fenamizah, którego redakcja mieści się w Stambule (Turcja). To kilkudziesięciostronicowe czasopismo umieszcza teksty w języku tureckim oraz angielskim. Trafia do czytelników z całego świata, a w tym numerze publikuje materiały satyryczne twórców z 30. krajów.

Całą 29. stronę magazynu, bogato ilustrowaną zdjęciami, poświęcono na informacje o „najmniejszych wieżowcach” Partii Dobrego Humoru. Oprócz krótkiej informacji po angielsku o Partii Dobrego Humoru (kiedy i po co powstała, kto ją wymyślił, ilu ma członków, ile wynosi składka członkowska oraz informacji o postawieniu kilka tygodni temu „najmniejszego wieżowca na Manhattanie”, umieszczono apel do czytelników, aby stawiali kolejne „wieżowce”.

Dotychczas Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) – powstała w 2001 roku międzynarodowa organizacja osób lubiących się śmiać, postawiła cztery „wieżowce” (Nowy Jork, Rzym, Częstochowa, Niemodlin). Z kilku krajów świata zgłosili się kolejni zainteresowani, którzy będą kontynuować tę zwariowaną akcję. O „wieżowcowych” happeningach informowały już media w Anglii i Włoszech.

Skąd zainteresowanie redakcji Fenamizah oryginalną inicjatywą Partii Dobrego Humoru? Jej szef, satyryk Szczepan Sadurski w 2009 roku był w Istambule jurorem 29th Nasreddin Hodja Cartoon Contest – jednego z największych światowych konkursów karykatury. – tu link Poznał tam wielu tureckich artystów, którzy wówczas wstąpili do wesołej partii. Sadurski jest tam satyrykiem cenionym, o czym świadczy fakt, że we wszystkich kolejnych numerach Fenamizah publikowane są jego rysunki.

Na ilustracji: 29. strona Fenamizah, grudzień 2012
2012-11-27

happy skyscraper

Teraz także pół-wieżowiec

Skoro Partia Dobrego Humoru stawia wieżowce, może też i pół-wieżowce. Co to takiego?

Przypominamy: trwa Międzynarodowy Rok Wieżowców Partii Dobrego Humoru. Sympatycy i członkowie Partii Dobrego Humoru postawili już na świecie przeszło 20 wesołych „wieżowców”, jednak dla niektórych gotowy model „wieżowca” do wycięcia i sklejenia jest zbyt skomplikowany do zrobienia. Cóż, nie każdy ma zdolności manualne i klej pod ręką.

Dlatego od dziś udostępniamy mniej skomplikowany model, który nazwaliśmy pół-wieżowcem. Aby był gotowy, nie trzeba kleju. Wystarczy dosłownie minuta, aby wyciąć go nożyczkami i był gotowy do „wędrówki” po świecie i do pstrykania zdjęć. Może nie wygląda tak okazale jak „wieżowiec”, ale przecież chodzi o symbol, o zabawę i uśmiech. W PRL-u nie takie budynki stawiano!

To także dobry pomysł dla tych, którzy wybierają się na wakacje – głównie dlatego, że nie musimy pamiętać o kleju. Do walizki bierzemy ze sobą wydrukowaną kartkę, a nożyczki na pewno się znajdą.

Na ilustracji obok zmniejszony pół-wieżowiec, który wraz z dotychczasowym modelem wieżowca, można pobrać na stronie informującej o naszej wesołej akcji.
2013-03-24