Jak wybrać rolety do kształtu okien?

rolety do okien ciekawostki rodzaje rolet

Okna, z jakimi mamy do czynienia, są zwykle standardowych kształtów – prostokątne i kwadratowe. Co jednak w sytuacji, gdy wprowadzamy się do kamienicy, w której wymiary okien są zupełnie inne niż w bloku? Co z domami, w których okna bywają w bardzo różnych kształtach? A co z poddaszem? Czy łatwo jest dobrać rolety na okna dachowe?

W sklepie Karnix znajdziesz duży wybór rolet wewnętrznych do każdej możliwej aranżacji. Dzięki temu zawsze będziesz w stanie zamontować optymalnie dopasowane rolety.

Rodzaje rolet i jak dobrać je do okien

Karnix proponuje swoim klientom zróżnicowane propozycje. Są wśród nich rolety mini, rzymskie, plisowane, wolnowiszące, rolety na okna dachowe. Możesz dobrać rolety tak, aby pięknie komponowały się z aranżacjami bez względu na to, czy będzie to wnętrze nowoczesne, skandynawskie czy loftowe. 

W zależności od potrzeb również montaż rolet może być różny, np. bezinwazyjny lub tradycyjny – w którym mocowane są one do ścian lub sufitu. Bardzo często wybierane są rolety w kasecie i nic dziwnego – wyglądają estetycznie i dokładnie dopasowują się do okna, dając osłonę oraz zaciemnienie w przypadku nasłonecznionych wnętrz.

Kształty okien w mieszkaniach, domach, punktach usługowych to nie taka oczywista rzecz, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim nie każde okno ma kształt prostokąta czy kwadratu. Są okna okrągłe, trójkątne, w kształcie trapezu czy z łukowato sklepioną górą. Mamy na to wpływ, jeśli budujemy dom od podstaw, jednak często jest tak, że wprowadzamy się do mieszkania czy domu już gotowego i tutaj z oknami może być różnie. Czy to oznacza, że musimy zrezygnować z rolet wewnętrznych? 

Absolutnie nie! Karnix wykonuje rolety w bardzo różnych rozmiarach, dlatego możesz śmiało planować zainstalowanie rolet nawet w przypadku nietypowych okien. Najczęściej sprawdzają się rolety wolnowiszące oraz wolnowiszące w kasecie. Możesz zdecydować się na rolety mini montowane bezinwazyjnie (potrzebne Ci będą wymiary wysokości skrzydła i szerokości szyby plus około 5 cm). Wiele zależy też od tego, w jaki sposób najczęściej otwierasz okno – na spad czy na oścież? 

Najlepiej zanim zdecydujesz się na jakieś konkretne rolety ze sklepu Karnix, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Rolety na okna dachowe

W przypadku okien dachowych rolety wewnętrzne są najlepszym sposobem osłonięcia przed nasłonecznieniem. Roleta dachowa nie tylko osłania przed promieniami, ale może regulować ilość wpadającego światła oraz spełniać funkcje termoizolacyjne. Jakie są najlepsze rolety na okna dachowe? To zależy od potrzeb, możesz postawić na estetyczne plisy albo rolety z tkaniną blackout, które pozwolą na wyciemnienie pomieszczenia. Rolety na okna dachowe to konieczność, jeśli chcesz żyć komfortowo, w końcu na poddaszach znajdują się nie tylko strychy czy łazienki, ale całe mieszkania, pokoje, a nawet kuchnie z jadalniami. 

Karnix – rolety na okna o różnych kształtach i wysokościach

Rolety na okna dachowe od Karnix to duży wybór, bogata kolorystyka, a przede wszystkim profesjonalne porady, dzięki którym wybrane rozwiązanie będzie służyć Ci przez długie lata. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na rolety plisowane na okna dachowe, roletę wolnowiszącą na wysokie okno w kamienicy czy roletę wewnętrzną mini na okno z łukowatym zaokrągleniem – najpierw zasięgnij porady fachowców. 

Zobacz rolety w sklepie karnix.pl i wybierz model dla siebie!