Serial The Crown – realia, bohaterowie i fabuła jak z bajki

serial The Crown ciekawostki

Bez wątpienia The Crown to prawdziwy hicior, który wzbudził zachwyt widzów oraz krytyków na całym świecie. Choć oparty  na prawdziwych wydarzeniach zza kuluarów panowania królowej Elżbiety II, podczas oglądania ma się wrażenie, że to wymysł hollywoodzkich scenarzystów – tak dobrze to jest zrobione. Warto przyjrzeć się bliżej tej produkcji, nie sądzisz?

To już pięć sezonów

Zanim serial wystartował, było wiele obaw i spekulacji, że to nie wypali. Że produkcja będzie mocno naciągana albo nie sprosta oczekiwaniom widzów, którzy pragną doświadczyć życia od środka w brytyjskiej rodzinie królewskie. I wiesz co? Nawet najwięksi malkontenci musieli przyznać, że byli w błędzie.

The Crown Netflixa okazał się rewelacją. Fabuła (szczegóły dostępne tutaj: https://www.filmnet.pl/seriale/historyczny/the-crown) punkt po punkcie prezentuje cały zakres działalności królowej Elżbiet II, od spraw urzędowych po te całkowicie prywatne… i czasami bardzo bolesne. Powszechnie uważa się, że twórcy w miarę rzetelnie odzwierciedlili te realia, szanując przy tym autentyczne wydarzenia historyczne, które nie są ani kolorowane, ani nudne jak stara guma do żucia.

Postać Elżbiety II fascynuje i wzrusza

Najmocniejszą stroną serialu The Crown nie jest jednak fabuła, lecz kreacje aktorskie. Claire Foy to pierwsza aktorka, która wcieliła się w postać królowej Elżbiety II. Jako młoda monarchini nie dość, że podbiła serca widzów, to jeszcze trafiła w samo sedno, portretując królową jako kobietę skomplikowaną i zdolną do bardzo głębokich emocji. To zostało skontrastowane z rygorami życia publicznego, w rezultacie czego powstał psychologiczny konflikt godny epickich powieści Dostojewskiego czy Victora Hugo.

Oczywiście, z czasem aktorki wcielające się w postać brytyjskiej królowej się zmieniały i w sumie było ich trzy. Oprócz Claire Foy, w rolę Elżbiety II wcieliła się nagrodzona Oscarem Olivia Colman oraz Imelda Staunton. Jednakże nie wolno nam zapomnieć o postaciach z drugiego planu!

Drugi plan rządzi!

Brytyjska rodzina królewska to w końcu bardzo złożona instytucja, w której pełno barwnych i kontrastowych bohaterów. Książę Filip, mąż Elżbiety, czy jej wuj – skandaliczny miłośnik nazistów król Edward VIII Windsor. Obaj panowie zostali wyśmienicie sportretowani na łamach serialu The Crown, ale to i tak nic w porównaniu z tym, co zrobiła genialna Helena Bonham Carter w przypadku Księżniczki Małgorzaty! Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://www.filmnet.pl/postac/104/ksiezniczka-malgorzata.